SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Nepríjemné prechladnutie: Top rady ako sa mu vyhnúť

Všetci naokolo smrkajú, kýchajú a kašlú a vy len čakáte, kedy sa k nim pridáte?

Všetci naokolo smrkajú, kýchajú a kašlú a vy len čakáte, kedy sa k nim pridáte? Nečudo, so sychravými dňami prichádza aj obdobie, kedy sme náchylnejší na prechladnutie. Hoci ide o bežné a aj časté ochorenie, je možné sa mu úplne vyhnúť alebo aspoň zmierniť jeho príznaky. Viete, ako najlepšie odrazíte nápor vírusov? Toto sú najlepšie rady, ako prežiť jeseň a zimu v zdraví.

Dostatok tekutín

Je dokázané, že správne hydratované telo sa dokáže lepšie ubrániť baktériám a vírusom. Rovnako platí, že ak už ochorieme, dostatočný prísun tekutín nás rýchlejšie postaví na nohy. Dodržiavať pitný režim je teda dôležité nielen v lete, ale aj v zime. Skúste vypiť osem pohárov pitnej vody denne a vyhnite sa častej konzumácii kofeínových nápojov.

Zdravá strava

Ovocie, zelenina, nízkotučné bielkoviny a komplexné sacharidy sú kľúčom, ako zostať fit. Viaceré štúdie dokázali, že ľudia, ktorí konzumujú dlhodobo vyváženú stravu bohatú na vitamíny, sú menej náchylní na prechladnutie.

Probiotiká

Probiotiká alebo aj „dobré“ baktérie sú známe tým, že v organizme bojujú proti „zlým“ baktériám. Dávno však už neslúžia len na lepšie trávenie či ploché bruško. Užívanie probiotík totiž významne pomáha aj proti prechladnutiu a chrípke. Najnovšie výskumy odhalili, že pravidelným prísunom probiotík sa u ľudí výrazne znížil počet ochorení horných ciest dýchacích. Doprajte si preto denne zdravé potraviny s obsahom probiotík.

Cvičenie

O tom, že pravidelný pohyb je pre naše zdravie dôležitý, niet pochýb. Nielenže sa budete vďaka cvičeniu cítiť atraktívnejšie, ale budete aj odolnejší voči vírusom. Vedeli ste o tom, že ľudia s nadváhou sú náchylnejší na kardiovaskulárne choroby, ale ich organizmus horšie bojuje aj s vírusmi?

Spánok

Nezabúdajte ani na dostatok a kvalitu nočného spánku. Osem hodín spánku vám zaručí nielen energiu počas dňa, ale budete aj lepšie odolávať vírusom. Štúdie dokázali, že ľudia, ktorí majú kvalitný spánok, sú menej často chorí.

Hygiena

Čo ešte treba urobiť, ak počet chorých na prechladnutie v našom okolí narastá? Rozhodne nezabúdajte v tomto období na zvýšenú hygienu. Umývajte si ruky častejšie, ak v práci so svojimi kolegami zdieľate počítač alebo telefón, zaobstarajte si dezinfekčné vlhčené utierky a pred použitím prístroje utrite. Na prechádzkach po meste, alebo ak cestujete hromadnou dopravou, majte pri sebe vždy gél na ruky s dezinfekčnými účinkami.

Čistým rukám treba venovať veľkú pozornosť, lebo práve tie sú najviac kontaminované, keďže pri smrkaní a kýchaní si nimi zvykneme zakryť nos. Práve nos je totiž vstupnou bránou pre vírusy. Aj vy ste si doteraz mysleli, že sú to ústa? Omyl.

Riešte príčinu

mucoviral® sprej proti prechladnutiu je zdravotnícka pomôckaAk nás už skolí prechladnutie, mali by sme sa pri liečbe zamerať na to miesto, kde problém vznikol, teda na nos. Len tak môžeme efektívne riešiť príčinu prechladnutia, a nielen potláčať symptómy. Jedinečný nosový sprej Mucoviral je z tohoto pohľadu určite dobrou voľbou, keďže s vírusmi, ktoré spôsobujú prechladnutie bojuje práve tam, kde je to najpotrebnejšie. Účinkuje tak, že na nosovej sliznici vytvára ochrannú bariéru a tým zabraňuje prieniku vírusov do nosových buniek. Klinické štúdie preukázali, že znižuje množstvo vírusov na nosovej sliznici až o 92 %, čím pomáha zmierniť nepríjemné kýchanie, škriabanie v hrdle a ďalšie príznaky, ktoré nás pri viróze obťažujú.

Keďže ide o prírodný produkt, je vhodný aj pre deti od jedného roka, tehotné a dojčiace ženy a môže sa používať aj dlhodobo, napríklad, keď nás trápi suchá nosová sliznica. Vykurovacia sezóna jej totiž vôbec neprospieva, nehovoriac o tom, že poškodená sliznica je tou najdokonalejšou vstupnou bránou pre vírusy prechladnutia.

Viac info nájdete TU.

Mucoviral® sprej proti prechladnutiu je zdravotnícka pomôcka.

Zdroj: www.zdravie.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


13 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 23 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 23 h
SkryťZatvoriť reklamu