INZERCIA

Ústna hygiena je aj starostlivosť o zubnú náhradu

Už od útleho detstva nám rodičia vštepovali, že ak sa chceme chváliť krásnym chrupom, musíme sa o neho dôkladne starať. Avšak ako to je v prípade protéz? Mnoho ľudí si myslí, že protézam netreba venov

Už od útleho detstva nám rodičia vštepovali, že ak sa chceme chváliť krásnym chrupom, musíme sa o neho dôkladne starať. Avšak ako to je v prípade protéz? Mnoho ľudí si myslí, že protézam netreba venovať toľko starostlivosti ako trvalým zubom, pretože nemôžu vypadnúť.  Chyba.  Správna starostlivosť o protézu predlžuje nielen jej životnosť, ale spríjemňuje aj jej nosenie.

Viacerí odborníci sa zhodujú, že ústna hygiena nie je len akt čistenia zubov, ale rovnako dôležitá je tiež starostlivosť o zubnú náhradu. Snímateľne zubné protézy sú bežným riešením náhrady straty celého chrupu alebo jeho značnej časti.

Tipy ako sa správne starať o zubnú náhradu podľa stomatologičky MUDr. Kataríny Tulejovej

1.    Doprajte svojim ďasnám oddych od protézy – „Predídete tak zápalu ďasien a protézneho lôžka, vzniku zubného kazu na zvyšných zuboch.  Taktiež sa môžete vyvarovať tvorbe zubného kameňa a nepríjemnému zápachu z úst. Protézu je vhodné vyberať každý deň aspoň na chvíľu,“ radí stomatologička.

2.    Nezabúdajte na čistenie – Na trhu sú dostupné čistiace tablety na rýchle a jednoduché čistenie protéz. Lacalut Dent čistiace tablety na zubné protézy 4,54€/32 ks obsahujú koncentrované čistiace látky, ktoré vďaka dezinfekčnému a antibakteriálnemu účinku rozpúšťajú povlaky a usadeniny. Protéza ostáva čistá a svieža aj vďaka obsahu aktívneho kyslíka a osviežujúcej mäty. „Aby ste predišli škvrnám a zubnému kameňu, čistite zubnú náhradu každý deň podľa návodu,“ odporúča odborníčka.

lacalut cistiace tablety nahrada.jpg

3.    Zaobchádzajte so svojou zubnou náhradou opatrne – Protéza nie je najlacnejšia investícia, práve preto by ste mali byť ostražití pri jej čistení. „ V žiadnom prípade nepoužívajte špáradlo alebo tvrdú zubnú kefku, pretože môže dôjsť k poškodeniu zubnej náhrady,“ radí doktorka. Zubná kefkaLacalut sensitive 2,47€/ks, ktorá vďaka starostlivo zaobleným štetinám rovnomerne a dôkladne čistí a zároveň ohľaduplne masíruje ďasno.

lacalut sensitive zubna kefka.jpg

4.    Nezabúdajte na ďasná – Kompletná zubná náhrada neznamená, že sa nemusíte starať o ďasná. Keď vytiahnete zubnú protézu, opláchnite si ústa a potom masírujte ďasná mäkkou zubnou kefkou. Ak máte čiastočnú zubnú protézu, nezabúdajte aj na používanie Lacalut zubnej nite 3,19€/50 m.

lacalut zubna nit.jpg

5.    Dbajte na spoľahlivé upevnenie protézy – Dobre sediaca a upevnená či už čiastočná, alebo celková zubná náhrada vám dodáva pocit istoty. Lacalut dent fixačný krém Extra na zubné protézy 4,78€/40 ml spoľahlivo a dlhotrvajúco upevňuje protézu počas celého dňa. Drží na suchej, ale aj mokrej náhrade a nemení výšku skusu.

lacalut extra lepiaci krem.jpg

6.    Nezabúdajte na návštevu stomatológa – Či už máte čiastočnú, alebo úplnú zubnú náhradu, navštívte svojho stomatológa aspoň raz ročne. „Len pri návšteve ambulancie môže stomatológ skúmať zmeny tkaniva a boľavých miest, ktoré sa môžu stať neskôr aj rakovinotvorné,“ hovorí stomatologička a na záver dodáva: „Ďasná a kosti sa v priebehu času menia, čo môže viesť k tomu, že vám protéza prestane sedieť. Zlá montáž môže spôsobiť vredy, bolesti, pálenie, ale aj brušné plyny z prehĺtania vzduchu.“


Lacalut predstavuje komplexnú a medicinálnu starostlivosť o ústnu dutinu, ponúka celú škálu produktov na zubnú hygienu pre celú rodinu: zubné pasty, ústne vody, zubné a medzizubné kefky či nite. Účinky produktov Lacalut zastrešujú všetky bežné stomatologické problémy, od citlivých zubov, cez parodontitídu až po šetrné bielenie a regeneráciu zubnej skloviny. Lacalut vytvára inovatívny rad produktov najvyššej kvality na každodennú starostlivosť o ústnu dutinu od prvých zúbkov až po „tretie“ zuby. Viac informácií na www.naturprodukt.sk www.lacalut.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci

Využívate veľkonočné voľné dni na cestovanie? Tieto destinácie sú práve v kurze.

Tlačové správy

Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky

Kde sa dvaja bijú, tablet víťazí.

Tlačové správy

Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Dotykový displej, GPS, radary a řada funkcí - jak dopadne autokamera Mio MiVue 785 Touch s nekompromisním testem youtubera JeezyJ?

Test youtubera JeezyJ autokamerky MiVue 785 Touch
Tlačové správy

Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU

Po niekoľkoročnej prestávke sa opäť konala Burza pracovných príležitostí spojená s prezentáciou stavebných firiem.