SME
Piatok, 19. august, 2022 | Meniny má Lýdia

BOGE oslávilo pätnástiny, závod stavia na tradícii a kvalite

Výnimočný zamestnávateľ s pridanou hodnotou. Dnes zamestnáva viac ako 700 ľudí, ktorí sa 1. septembra stretli pri oslavách výročia v areáli Slávie.

Výnimočný zamestnávateľ s pridanou hodnotou. Taká je podľa zamestnancov spoločnosť BOGE, ktorá svoj závod v Trnave otvorila pred pätnástimi rokmi. Dnes zamestnáva viac ako 700 ľudí, ktorí sa 1. septembra stretli pri oslavách výročia v areáli Slávie.

deti-r873_res.jpg

Nefalšovaná detská radosť

 

TRNAVA. Nemeckí manažéri vystupujú z lietadla vo Viedni. Čaká tu na nich auto, ktoré si prenajali na cestu do Poľska. Je druhá polovica deväťdesiatych rokov a kedysi rodinná firma, ktorú v tridsiatych rokoch založil Alfred Boge, expanduje aj do východnej Európy.   Manažéri majú namierené na sever, aby si tu prezreli pozemky a budúce výrobné haly novej továrne. Vybratý je už dokonca aj generálny riaditeľ, Poliak, ktorý so svojimi rodičmi ešte za totality emigroval do Nemecka.

Osud či šťastná náhoda však zariadili, že Nemci do Poľska nikdy neprišli. Počas svojej cesty sa rozhodli navštíviť sesterský závod spoločnosti SACHS v Trnave a dostupné haly, spolu s ľudským potenciálom regiónu, ich natoľko očarili, že tu už zostali.

Stavajúc na silnej tradícii automobilového priemyslu, a báze ľudí z niekdajších Trnavských automobilových závodov, je 1. januára 2000 spoločnosť BOGE Elastmetall Slovakia zapísaná do obchodného registra.

 

vedenie-r446_res.jpg

Vedenie spoločnosti - sprava Jürgen Bölt, generálny riaditeľ a Pavel Herna, technický manažér

Schopný manažment

Spoločnosť, ktorá sa od svojho úplného vzniku profilovala ako subdodávateľ pre automobilový priemysel, dosiahla v priebehu troch rokov v Trnave svoje plánované maximum s 300 zamestnancami.

V roku 2006 sa do Trnavy presunula podstatná časť výroby z materskej firmy v Bonne, ktorá sa začala preskladňovať. Trnavské BOGE tak opäť narástlo o asi stovku zamestnancov.

 

zamestnanci-r425_res.jpg

Patrik Herman vyspovedal zamestnancov s poradovým číslom 1. a 4.

Kríza, ktorá tvrdo zasiahla všetky výrobné   a priemyselné odvetvia, však neobišla ani nemeckú spoločnosť.

Spôsobilý manažment trnavskej pobočky však dokázal to, že španielsky závod sa na jeseň roku 2009 presťahoval do Trnavy. Napriek kríze tak spoločnosť narástla na dvojnásobok a dnes zamestnáva asi 700 ľudí.

Práve pre nich zorganizovali 1. septembra spoločné stretnutie na vo vrhačskom areáli trnavskej Slávie.

 

Zábava pre všetkých

Zamestnanci prišli výročie spoločnosti osláviť spolu so svojimi rodinami. Pripravených tu pre nich bolo množstvo atrakcií, vrátane kolotočov a nafukovacích skákadiel, aquazorbingu, či penovej šou.

 

pena-r247_res.jpg

Penová šou osviežila nielen deti

 

kolotoc-r979_res.jpg

Rozprávkové postavičky zabávali deti

 

Tí najmenší sa zabávali pri rozličných súťažiach, zahrať sa mohli na xboxe a na tvár si nechávali namaľovať najrôznejšie motívy. Ich rodičov zvečnil karikaturista, ktorého vydarené kresby vyčarili nejednej rodine úsmev na perách. Zajazdiť si mohli na segwayi a spolu so svojimi ratolesťami si pozreli nevšedné vystúpenie kúzelníka.

 

Majk Spirit nesklamal

Celým programom zamestnancov BOGE sprevádzal obľúbený moderátor a trnavský rodák Patrik Herman. Na pódiu sa vystriedali Funny Felows, Teater komika či kapela Dreamfield, ktorá je s BOGE naozaj úzko prepojená. Lucia Žvačeková totiž okrem spievania pracuje na personálnom oddelení spoločnosti.

Do varu svojou skvelou choreografiou dostala divákov tanečná skupina Extravadansa, zlatým klincom príjemného dopoludnia bol Majk Spirit, ktorý predstavil všetky svoje najväčšie hity. Tie si spolu s ním zaspievali aj jeho verní fanúšikovia, pre ktorých bolo stretnutie   s rapovou hviezdou skutočným zážitkom.

 

spirit-r548_res.jpg

Majk Spirit bol hlavnou hviezdou

 

dreamfield-r480_res.jpg

Skupina Dreamfield prekvapila

 

„Veľmi nás teší, že tu bola taká dobrá atmosféra. Tento deň je poďakovaním zo strany vedenia k zamestnancom a zároveň pokračovaním pätnásťročnej tradície dňa otvorených dverí,“ hovorí Zuzana Boorová, vedúca personálneho útvaru.

Pod vedením čínskeho koncernu začalo BOGE písať svoju novú kapitolu, zmenilo tak dátum aj lokáciu svojho rodinného dňa. Areál Slávie bol dostupnejší aj pre zamestnancov bez   automobilu, tí motorizovaní mali k dispozícii dostatočne veľké parkovisko.

 

puzzle-r322_res.jpg

Skladanie puzzle loga BOGE potrápilo i dospelých

 

Dostali darčeky

Detskí návštevníci si okrem zážitkov odnášali z podujatia aj malý darček, ktorý im venovalo vedenie spoločnosti. Zabezpečené bolo aj občerstvenie a nápoje, takže postarané bolo nielen o výživu ducha ale aj tela.

„Veľmi radi sme sem prišli. Pravidelne sme chodili aj na podujatie, ktoré sa konalo 1. mája. Deťom sa tu páči, hneď utekali k nafukovacím atrakciám,“ hovorí s úsmevom Natália, ktorá v závode pracuje už šesť rokov.

Podobne sa vyjadrila aj Lenka, pre ktorú bol tento Family day premiérový. „Nastúpila som len nedávno, ale zatiaľ sa mi tu páči. Je super, že spoločnosť zorganizuje pre svojich zamestnancov niečo podobné.“

komik-r876_res.jpg

Vystúpenie komika zaujalo malých i veľkých

 

Pridaná hodnota

Trnavský závod BOGE je   zameraný na výrobu gumokovových a plastových dielov, ktoré tlmia vibrácie motorov a podvozkov vo všetkých typoch motorových vozidiel.  

Okrem pracovníkov vo výrobe dáva trnavské BOGE od roku 2007 šancu aj talentovaným vývojárom a konštruktérom. Tí navrhujú diely podľa požiadaviek zákazníkov a spolupracujú   pri ich zavadzaní do výroby. Diely sú navrhované do podvozkov značiek Porsche, Ferrari, Maserati, Fiat a do tlmičov.

Zárukou dobre odvedenej práce a kvality, ktorou sa BOGE naozaj môže pochváliť, sú v prvom rade spokojní zamestnanci. Tí v BOGE vedia oceniť najmä spôsob, akým s nimi spoločnosť komunikuje a ako k nim pristupuje. Mnohí tu pracujú dlhé roky a fluktuácia je minimálna.

„Nie je to o direktívach, ale o jasne stanovených podmienkach, kedy je každému jasné, za čo je odmeňovaný a akou sumou. Okrem trinásteho a štrnásteho platu je významným benefitom vo výrobe možnosť ovplyvniť podstatnú časť príjmu kvalitou a rýchlosťou produkcie. Tomu rozumie každý a je to čiastka, pri ktorej sa už ľuďom oplatí podať najlepší výkon,“ hovorí vedúca personálneho útvaru Zuzana Boorová.

Podľa jej slov spoločnosť podporuje aj internú mobilitu, ktorá je rovnako významným motivačným nástrojom.

tanecnice-r346_res.jpg

Farebné čínske tanečnice

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pripravené sú hodnotné ceny, tombola aj bohatý sprievodný program.


INZERCIA 54m

50 percent áut, ktoré boli registrované pred embargom, je stále funkčných.


INZERCIA 13 h

Hyundai chce spojiť ľudí v záujme trvalej udržateľnosti.


INZERCIA 13 h
SkryťZatvoriť reklamu