SME
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Zrekonštruované nemocnice s novými prístrojmi

Presne taký je aktuálny stav v Nemocnici s poliklinikou v Novom meste nad Váhom.

Presne taký je aktuálny stav v Nemocnici s poliklinikou v Novom meste nad Váhom. Rekonštrukcia tu bola ukončená v roku 2013 a pacienti sa v tomto zdravotníckom zariadení stretávajú s jej výslednou podobou. Vyšší komfort sa podarilo dosiahnuť vďaka operačnému programu Zdravotníctvo a čerpaniu fondov Európskej únie.

Cieľom operačného programu Zdravotníctvo je zlepšenie podmienok ovplyvňujúcich zdravotný stav obyvateľov prostredníctvom zvyšovania kvality, efektívnosti a dostupnosti poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Finančná pomoc sa čerpala z fondov Európskej únie a Trenčiansky kraj získal 4 416 752,14 eur. Z analýz vyplynula jednoznačná požiadavka na liečbu ochorení obehovej sústavy, onkologických ochorení a chorôb dýchacej a tráviacej sústavy, ktoré majú najvyšší podiel na chorobnosti a úmrtnosti na Slovensku.

Kuchyňa spĺňajúca vysoké nároky

Rekonštrukcia a modernizácia nemocnice s poliklinikou v Novom Meste nad Váhom sa týkala rekonštrukcie kuchyne, prestavby podkrovia na lôžkové oddelenie, opravy a náterov vonkajších omietok fasády. Kuchyňa bola pred zásadnou opravou v havarijnom stave, nespĺňala hygienické ani kapacitné požiadavky na zabezpečenie stravovania, nevhodný bol systém výdaja a prepravy stravy, skladovania potravín atď. Vďaka rekonštrukcii sa výrazne zlepšili hygienické podmienky prípravy jedál, ako aj celková kvalita a dostupnosť stravovania. Vďaka operačnému programu Zdravotníctvo sa zrekonštruovalo podkrovie, z ktorého vzniklo lôžkové oddelenie.

Súčasťou zmien je aj moderné  vybavenie nemocnice, pribudli medicínske prístroje: EKG, USG, holtery, digitálna skiagrafia, videogastroskop a videokolonoskop, defibrilátor a defibrilátor s EKG monitorom.

Podobne je na tom nemocnica v Handlovej, ktorá prešla rekonštrukciou budovy a modernizáciou prístrojového vybavenia. Pred realizovanými zmenami stav budovy polikliniky nevyhovoval energetickým a hygienickým požiadavkám, nevyhovujúce bolo taktiež zastarané prístrojové vybavenie. V rámci projektu boli zakúpené vysoko sofistikované diagnostické prístroje, a to tlakový holter, EKG prístroj, digitálny videokolonoskop, digitálny videogastroskop a stacionárny diagnostický sonografický prístroj. Zo zdravotníckych prístrojov nemocnica kúpila automatický dezinfektor a defibrilátor.

Modernizácia Národnej transfúznej služby SR

Súčasťou čerpania fondov z EÚ v rámci operačného programu Zdravotníctvo bol aj celoslovenský projekt modernizácie Národnej transfúznej služby SR. Realizoval sa v Bratislave, Trnave, Nitre, Nových Zámkoch, Trenčíne, Žiline, Martine, Banskej Bystrici, Poprade, Prešove a Košiciach. Zahŕňal rekonštrukciu priestorov NTS v Košiciach, nákup nového prístrojového vybavenia a špeciálnych vozidiel na prepravu krvi a krvných produktov. Výsledkom sú vyhovujúce priestory spracovateľských centier určené na správnu prax prípravy transfúznych liekov. Moderná prístrojová technika umožňuje veľkokapacitné spracovanie krvi a testovanie. Súčasťou modernizácie NTS bol aj nákup špeciálnych vozidiel na distribúciu krvných prípravkov, či ich prevoz medzi jednotlivými centrami.

http://opz.health-sf.sk/nemocnica-vo-vasom-meste

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Januárové číslo biznisového mesačníka INDEX je už v predaji.

Tlačové správy

MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky

Stojí za ňou brandingová agentúra GALTON Brands

Tlačové správy

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon pre Slovensko a Českú republiku v segmente dioptrických skiel.