INZERCIA

Zaujali mobilným pultom aj zľavami na registráciu

Mobilný výpožičný pult, zľava na registráciu, online výpožičky českých e-kníh či fotosúťaž Selfie z knižnice - to je len malá ukážka marcovej ponuky Slovenskej poľnohospodárskej knižnice SPU v Nitre.

Mobilný výpožičný pult, zľava na registráciu, online výpožičky českých e-kníh či fotosúťaž Selfie z knižnice - to je len malá ukážka marcovej ponuky Slovenskej poľnohospodárskej knižnice SPU v Nitre.

Knižnice po celom Slovensku organizovali v rámci Týždňa slovenských knižníc (29. 2. - 6. 3. 2016) množstvo podujatí, ktorými sa snažili zaujať čo najširšiu verejnosť a pozitívne sa zviditeľniť. Slovenská poľnohospodárska knižnica SPU v Nitre sa do Týždňa slovenských knižníc zapája od jeho vzniku s rovnakým cieľom – pripomenúť, že knižnice sú aj v časoch internetu živé, dynamické a najmä potrebné inštitúcie. 

Tradíciou (s veľmi dobrou odozvou u študentov) sa stali zľavy na registračné poplatky, preto ich v Slovenskej poľnohospodárskej knižnici ponúkli tento rok opäť. Registrácia či jej predĺženie stálo iba euro. A kto nestihol prísť do knižnice na Štúrovu ulicu, mohol sa registrovať napríklad pri mobilnom výpožičnom pulte vo vstupných priestoroch hlavnej budovy univerzity alebo v študentskom domove. Počas Týždňa slovenských knižníc sa v Slovenskej poľnohospodárskej knižnici SPU v Nitre zaregistrovalo či požiadalo o predĺženie registrácie takmer štyristo čitateľov.

dsc0450-r444_res.jpg

Registráciu v Slovenskej poľnohospodárskej knižnici SPU v Nitre prostredníctvom mobilných výpožičných pultov využili desiatky študentov.

Už v predstihu sa začala akcia Selfie z knižnice. Organizátori prostredníctvom facebooku vyzvali študentov, aby sa sa v knižnici odfotili a tie najlepšie fotky zverejnili na webovej stránke knižnice www.slpk.uniag.sk 

Marcovou novinkou v Slovenskej poľnohospodárskej knižnici SPU v Nitre boli online výpožičky českých e-kníh. Jej pracovníci by veľmi radi ponúkali e-knihy aj v slovenčine, slovenskí vydavatelia sa však spolupráci s knižnicami zatiaľ bránia. Pripravuje sa preto spolupráca so spoločnosťou Flexibooks, ktorá poskytuje predbežne viac ako 5-tisíc e-kníh rôznych českých vydavateľov formou e-výpožičiek. E-výpožičkou sa rozumie dočasné poskytnutie e-knihy knižnicou registrovanému čitateľovi mimo priestorov knižnice. Za každú e-výpožičku si Flexibooks účtuje poplatky, ktoré bude hradiť knižnica, čitateľovi bude účtovať 1 €. E-knihy budú súčasťou online katalógu SlPK.

6kniznica-r559_res.jpg

Slovenská poľnohospodárska knižnica SPU v Nitre oslávi tento rok 70-tku. Jej vznik sa odvíja od roku 1946, keď bola založená knižnica Vysokej školy poľnohospodárskeho a lesníckeho inžinierstva v Košiciach. Keď v roku 1952 prišlo k zrušeniu vysokej školy a následne knižnice, bola časť fondu presunutá do Nitry, a tu začala svoju činnosť ako samostatná Štátna študijná knižnica. Súčasťou vtedajšej VŠP sa stala až v roku 1960. Ešte dnes sa nachádzajú vo fonde knihy s pečiatkou košickej knižnice a dokonca s pečiatkou Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave, ktorá odstúpila knižnici v Košiciach asi 1 700 zväzkov odborných publikácií.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Nové komorné bývanie v Karlovke? Karlove

Nový obytný dom Karlove na Hudecovej ulici ponúkne unikátne bývanie v stabilizovanej časti Karlovej Vsi.

Tlačové správy

Spoznáte týchto 11 filmov, v ktorých sa objavil McDonald’s?

Niektoré su notoricky známe a niektoré vám dajú zabrať.

Tlačové správy

Nepýtajte od lekára antibiotiká pri chrípke či nádche

Takmer milión balení antibiotík "pojedli" vlani Slováci pri ochoreniach, na ktoré tieto lieky nezaberajú.

Tlačové správy

Príbeh tradičného družstva - príbeh Alojza Kračinovského

Seriál referencií radových členov Nášho finančného družstva, 4. vydanie.