SME
Streda, 20. november, 2019 | Meniny má Félix
INZERCIA

Gymnazisti aplikovali na FBP svoje vedomosti z biológie

O tom, že Fakulta biotechnológie a potravinárstva SPU je otvorená širokej verejnosti a aktívne spolupracuje so stredoškolským prostredím, sa presvedčili študenti Gymnázia na Párovskej ulici v Nitre.

O tom, že Fakulta biotechnológie a potravinárstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre je otvorená širokej verejnosti a aktívne spolupracuje so stredoškolským prostredím, sa mohli presvedčiť študenti  osemročného Gymnázia na Párovskej ulici v Nitre, ktorí sa zúčastnili na exkurzii spojenej s praktickou laboratórnou výučbou na Katedre mikrobiológie a Katedre fyziológie živočíchov FBP.

Cieľom laboratórnych cvičení bola aplikácia teoretických vedomostí nadobudnutých na hodinách biológie. Gymnazisti sa oboznámili s činnosťou katedier, vyskúšali si stanovenie hematokritu, pozorovali zrážanie mlieka chymozínom a žalúdočnou šťavou, sledovali pohyblivosť spermií zvierat metódou CASA. V mikrobiologickom laboratóriu si prezreli Petriho misky s naočkovanými mikroorganizmami (baktérie, kvasinky, mikroskopické vláknité huby, aktinomycéty), zoznámili sa s kultivačnými médiami, spôsobmi očkovania a kultivácie mikroorganizmov na živných médiách. Študenti pracovali s mikroskopmi a pripravili si natívne preparáty zo zmiešaných kultúr mikroorganizmov z Petriho misiek. Pod mikroskopom pozorovali pripravené preparáty baktérií, kvasiniek a vláknitých mikroskopických húb.

Účastníci exkurzie prejavili záujem o aktívnu spoluprácu pri riešení stredoškolskej odbornej činnosti, ako aj o ďalšie exkurzie na katedrách Fakulty biotechnológie a potravinárstva.

fbp-zelenakova-r302_res.jpg

Študenti  osemročného Gymnázia na Párovskej ulici v Nitre na exkurzii spojenej s praktickou laboratórnou výučbou na Katedre mikrobiológie a Katedre fyziológie živočíchov Fakulty biotechnológie a potravinárstva SPU v Nitre. 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Slováci sa najčastejšie stretávajú pri spoločnom stole na večeru

Pravidlo "jesť trikrát denne" je len mýtus, 54 percent ľudí na Slovensku jedáva aspoň 4-krát denne.

Tlačové správy

Tipy na lyžovačku v Rakúsku

Špeciálny magazín vložený dnes v denníku SME.

Tlačové správy

Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv

Náhlu potrebu peňazí môžete vyriešiť rýchlo a jednoducho.