SME
Piatok, 26. apríl , 2019
INZERCIA

Gymnazisti aplikovali na FBP svoje vedomosti z biológie

O tom, že Fakulta biotechnológie a potravinárstva SPU je otvorená širokej verejnosti a aktívne spolupracuje so stredoškolským prostredím, sa presvedčili študenti Gymnázia na Párovskej ulici v Nitre.

O tom, že Fakulta biotechnológie a potravinárstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre je otvorená širokej verejnosti a aktívne spolupracuje so stredoškolským prostredím, sa mohli presvedčiť študenti  osemročného Gymnázia na Párovskej ulici v Nitre, ktorí sa zúčastnili na exkurzii spojenej s praktickou laboratórnou výučbou na Katedre mikrobiológie a Katedre fyziológie živočíchov FBP.

Cieľom laboratórnych cvičení bola aplikácia teoretických vedomostí nadobudnutých na hodinách biológie. Gymnazisti sa oboznámili s činnosťou katedier, vyskúšali si stanovenie hematokritu, pozorovali zrážanie mlieka chymozínom a žalúdočnou šťavou, sledovali pohyblivosť spermií zvierat metódou CASA. V mikrobiologickom laboratóriu si prezreli Petriho misky s naočkovanými mikroorganizmami (baktérie, kvasinky, mikroskopické vláknité huby, aktinomycéty), zoznámili sa s kultivačnými médiami, spôsobmi očkovania a kultivácie mikroorganizmov na živných médiách. Študenti pracovali s mikroskopmi a pripravili si natívne preparáty zo zmiešaných kultúr mikroorganizmov z Petriho misiek. Pod mikroskopom pozorovali pripravené preparáty baktérií, kvasiniek a vláknitých mikroskopických húb.

Účastníci exkurzie prejavili záujem o aktívnu spoluprácu pri riešení stredoškolskej odbornej činnosti, ako aj o ďalšie exkurzie na katedrách Fakulty biotechnológie a potravinárstva.

fbp-zelenakova-r302_res.jpg

Študenti  osemročného Gymnázia na Párovskej ulici v Nitre na exkurzii spojenej s praktickou laboratórnou výučbou na Katedre mikrobiológie a Katedre fyziológie živočíchov Fakulty biotechnológie a potravinárstva SPU v Nitre. 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Stavebná fakulta STU a energeticky úsporné alternatívy

Stavebná fakulta organizuje okrúhle stoly zamerané na koncepty Obnovy a rozvoja Obchodnej ul. Bratislava a sídliska Malacky – Juh

Tlačové správy

Tipy od sprievodkyne: Ako si užiť dovolenku na nádhernej Ischii?

Hodinky odložte, čas tu nikomu nič nehovorí, hovorí sprievodkyňa.

Tlačové správy

Arca Brokerage House mala úspešný rok 2018

Obchodník s cennými papiermi Arca Brokerage House pokračoval v roku 2018 s výrazným rastom aktív pod svojou správou.

Tlačové správy

5 funkcií ČSOB SmartBankingu, ktoré vám ušetria čas

ČSOB svoje mobilné bankovníctvo zdokonaľuje už 9 rokov.