SME
Piatok, 19. apríl , 2019
INZERCIA

Medzinárodný letný semester na FEŠRR v multikultúrnej komunite

Fakulta európskych štúdií a regionálneho rozvoja SPU v Nitre sa v medzinárodnom letnom semestri orientuje na problematiku posilnenia regionálneho rozvoja a inovácií.

Na Fakulte európskych štúdií a regionálneho rozvoja otvorili medzinárodný letný semester zameraný na problematiku posilnenia regionálneho rozvoja a inovácií (Empowering Regional Development and Innovations - ERDI). Participovať na ňom budú domáci a zahraniční pedagógovia z partnerských univerzít z Kanady, Fínska, Holandska, Maďarska a Českej republiky.

Medzinárodný semester má už 10-ročnú tradíciu, rotujúci charakter a každý rok sa organizuje na inej partnerskej inštitúcii. Je formou intenzívnej spolupráce medzi partnermi, ktorí participujú na výučbe predmetov s problematikou regionálneho rozvoja a inovácií.

V tomto akademickom roku ide o predmety: projektový manažment, podnikanie,
základy životného prostredia, udržateľný rozvoj a regionálna ekonomika. Počas letného semestra bude prednášať 19 domácich a zahraničných pedagógov zo siedmich partnerských univerzít: Univerzity Moncton (Kanada), Univerzity aplikovaných vied v Karélii (Fínsko), Univerzity HAS den Bosch (Holandsko), Univerzity v Pardubiciach (ČR), Univerzity Istvána Széchenyiho, Győr (Maďarsko).

Na výučbe predmetov sa zúčastňujú slovenskí, ale aj zahraniční študenti z Kanady,
Holandska, Maďarska a Španielska. Letný semester na FEŠRR bude teda prebiehať v multikultúrnej komunite študentov i pedagógov a bude priestorom pre skvalitnenie výučby a zahrnutie nových tém, prednášaných na zahraničných partnerských univerzitách.

Viac na www.fesrr.uniag.sk

dsc0244-r563_res.jpg

Medzinárodný semester má už 10-ročnú tradíciu, rotujúci charakter a každý rok sa organizuje na inej partnerskej inštitúcii. Na Fakulte európskych štúdií a regionálneho rozvoja SPU v Nitre ho slávnostne otvorili vo februári. Prednášky sú orientované na problematiku posilnenia regionálneho rozvoja a inovácií (ERDI).

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019

Rozmanité Grécko a jeho ostrovy budú aj tento rok obľúbený cieľ dovolenkárov.

Tlačové správy

Bim Challenge 2019

4. Majstrovstvá Slovenska v rýchlosti projektovania

Tlačové správy

Čerpacie stanice OMV Slovensko budú otvorené aj počas sviatkov

Čerpacie stanice OMV budú v plnej prevádzke aj počas dní, keď v bežných obchodoch nenakúpite.

Tlačové správy

Z Fondu malých projektov je možné získať až 50-tisíc eur

Miestne samosprávy, školy, cirkvi aj neziskové organizácie majú šancu získať príspevok od 20.000 do 50.000 eur.