SME
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Slovensko na krajinárskom fóre zastupoval delegát SPU v Nitre

V cyperskom meste Paphos sa od 16. do 20. marca konalo 5. krajinárske fórum LE:NOTRE, ktoré patrí medzi najvýznamnejšie medzinárodné podujatia v odbore krajinná architektúra.

V cyperskom meste Paphos sa od 16. do 20. marca konalo 5. krajinárske fórum LE:NOTRE, ktoré patrí medzi najvýznamnejšie medzinárodné podujatia v odbore krajinná architektúra. 

Organizovala ho cyperská Neapolis University Pafos pod záštitou Inštitútu LE:NOTRE (LNI). Slovensko na ňom reprezentoval Ing. Attila Tóth, PhD., oficiálny delegát Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre,  ktorý od roku 2015 pôsobí ako člen vedenia LNI. Na podujatí sa zúčastnil prof. Simon Bell (prezident Európskej rady škôl krajinnej architektúry - ECLAS), prof. Richard Stiles (čestný prezident LNI a bývalý prezident ECLAS) a prof. Kathryn Moore (prezidentka Medzinárodnej federácie krajinných architektov - IFLA). V rámci tematických workshopov sa riešili hlavné výzvy pre Cyprus v oblasti rozvoja krajiny a vidieka, udržateľného turizmu, urbanizácie a suburbanizácie, historického dedičstva a kultúrnej identity. Workshopy odštartovali interdisciplinárnu spoluprácu na medzinárodnej vedeckej monografii. 

V rámci fóra sa uskutočnilo aj rokovanie predstaviteľov ECLAS a LNI. ECLAS zastupoval prezident Simon Bell (Veľká Británia / Estónsko), LNI zastupoval čestný prezident Richard Stiles (Rakúsko) a súčasné vedenie - Jeroen de Vries (Holandsko), Harlind Libbrecht (Belgicko) a Attila Tóth (SR). Hlavnou témou rokovania bola stratégia spoločného rozvoja ECLAS a LNI.

Šieste krajinárske fórum LE:NOTRE 2017 sa uskutoční 16. - 20. mája 2017 vo Freising - Weihenstephan (Nemecko). Hosťujúcou inštitúciou bude Vysoká škola Weihenstephan-Triesdorf a Technická univerzita v Mníchove. Témou bude Inkluzívna krajina. 

fzki-seminar-attila-r641_res.jpg

Z plenárneho zasadnutia LE:NOTRE Landscape Forum 2016. A Tóth na snímke v strede
            

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie

Lukratívna lokalita je nepochybne dôležitá indícia prémiovej kvality bývania, ale adresa úspechu by toho mala ponúknuť viac.

Tlačové správy

Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje

O životnej profesii nerozhodujú len peniaze.

Tlačové správy

LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.