SME
Sobota, 20. apríl , 2019
INZERCIA

Primátor predloží informácie o stave zmien v ÚP mesta

Na včerajšom zasadnutí Mestského zastupiteľstva hl. m. Bratislavy bolo prijaté uznesenie so žiadosťou o predloženie informácií o aktuálnom stave zmien a doplnkov 04 v územnom pláne mesta.

Na včerajšom zasadnutí Mestského zastupiteľstva hl. m. Bratislavy bolo prijaté uznesenie so žiadosťou o predloženie informácií o aktuálnom stave zmien a doplnkov 04 v územnom pláne mesta.

Spracovateľom uznesenia bol Slavomír Drozd z KLUBU PRE BRATISLAVU. Zmeny a doplnky 04 v územnom pláne Bratislavy sú v štádiu návrhu už päť rokov, boli pripravené ešte za primátora Milana Ftáčnika, doteraz však neboli predmetom rokovania zastupiteľstva.

„Tento stav pokladáme za neúnosný, preto sme pripravili uznesenie, v ktorom sme vyzvali primátora, aby na najbližšie zasadnutie zastupiteľstva, ktoré sa bude konať v júni, pripravil pre poslancov materiál o stave zmien a doplnkov 04,“ povedal Slavomír Drozd.

Podľa Slavomíra Drozda, pokiaľ sa nevysporiadame s týmito zmenami, nie je možné navrhovať ďalšie zmeny, ktoré sú však po takom dlhom čase stagnácie v územnom pláne potrebné.

„Nerozumieme, prečo zmeny, ktoré sú pripravené niekoľko rokov, neboli doteraz predložené na rokovanie zastupiteľstva. Táto skutočnosť je vážnou brzdou v rozvoji mesta. Vývoj ukazuje, že v súčasnosti by boli potrebné už ďalšie zmeny v územnom pláne, tie však nie je možné prijať bez toho, aby boli najskôr prerokované už existujúce zmeny a doplnky 04. Nové zmeny by sa mali týkať napríklad výstavby nájomných bytov,“ povedal Slavomír Drozd.

Aby bol v tejto veci urobený čo najrýchlejší posun, súčasťou schváleného uznesenia je tiež žiadosť o informáciu, v akom časovom horizonte bude spracovaný návrh aktualizácie územného plánu predložený zastupiteľstvu na prerokovanie.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019

Rozmanité Grécko a jeho ostrovy budú aj tento rok obľúbený cieľ dovolenkárov.

Tlačové správy

Bim Challenge 2019

4. Majstrovstvá Slovenska v rýchlosti projektovania

Tlačové správy

Čerpacie stanice OMV Slovensko budú otvorené aj počas sviatkov

Čerpacie stanice OMV budú v plnej prevádzke aj počas dní, keď v bežných obchodoch nenakúpite.

Tlačové správy

Z Fondu malých projektov je možné získať až 50-tisíc eur

Miestne samosprávy, školy, cirkvi aj neziskové organizácie majú šancu získať príspevok od 20.000 do 50.000 eur.