SME
Pondelok, 18. november, 2019 | Meniny má Eugen
INZERCIA

Primátor predloží informácie o stave zmien v ÚP mesta

Na včerajšom zasadnutí Mestského zastupiteľstva hl. m. Bratislavy bolo prijaté uznesenie so žiadosťou o predloženie informácií o aktuálnom stave zmien a doplnkov 04 v územnom pláne mesta.

Na včerajšom zasadnutí Mestského zastupiteľstva hl. m. Bratislavy bolo prijaté uznesenie so žiadosťou o predloženie informácií o aktuálnom stave zmien a doplnkov 04 v územnom pláne mesta.

Spracovateľom uznesenia bol Slavomír Drozd z KLUBU PRE BRATISLAVU. Zmeny a doplnky 04 v územnom pláne Bratislavy sú v štádiu návrhu už päť rokov, boli pripravené ešte za primátora Milana Ftáčnika, doteraz však neboli predmetom rokovania zastupiteľstva.

„Tento stav pokladáme za neúnosný, preto sme pripravili uznesenie, v ktorom sme vyzvali primátora, aby na najbližšie zasadnutie zastupiteľstva, ktoré sa bude konať v júni, pripravil pre poslancov materiál o stave zmien a doplnkov 04,“ povedal Slavomír Drozd.

Podľa Slavomíra Drozda, pokiaľ sa nevysporiadame s týmito zmenami, nie je možné navrhovať ďalšie zmeny, ktoré sú však po takom dlhom čase stagnácie v územnom pláne potrebné.

„Nerozumieme, prečo zmeny, ktoré sú pripravené niekoľko rokov, neboli doteraz predložené na rokovanie zastupiteľstva. Táto skutočnosť je vážnou brzdou v rozvoji mesta. Vývoj ukazuje, že v súčasnosti by boli potrebné už ďalšie zmeny v územnom pláne, tie však nie je možné prijať bez toho, aby boli najskôr prerokované už existujúce zmeny a doplnky 04. Nové zmeny by sa mali týkať napríklad výstavby nájomných bytov,“ povedal Slavomír Drozd.

Aby bol v tejto veci urobený čo najrýchlejší posun, súčasťou schváleného uznesenia je tiež žiadosť o informáciu, v akom časovom horizonte bude spracovaný návrh aktualizácie územného plánu predložený zastupiteľstvu na prerokovanie.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tatras guide: A fresh take on the stunning soul of Slovakia

This brand new, pocket-sized guide includes a mountain load of information.

Tlačové správy

Changes to the Public Procurement Law – Take Two

Changes in life and law hardly ever stop.

Tlačové správy

Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv

Náhlu potrebu peňazí môžete vyriešiť rýchlo a jednoducho.