INZERCIA

Odšťavovač s veľkým plniacim otvorom? Nenachytajte sa!

Láka vás mať doma odšťavovač s čo najväčším plniacim otvorom, pretože vás nebaví krájať ovocie na malé kúsky?

Láka vás mať doma odšťavovač s čo najväčším plniacim otvorom, pretože vás nebaví krájať ovocie na malé kúsky? Na toto si dajte pri výbere pozor.

odstavovac-r263_res.jpg

Veľký plniaci otvor je pre každého, kto chce odšťavovať denne, nedoceniteľná výhoda. Ušetrí váš čas aj energiu pri príprave ovocia a zeleniny a urýchľuje sa aj samotné odšťavovanie. Prístroj vás, tak neodrádza od jeho používania, naopak je pre vás odšťavovanie zábavou.

Veľký plniaci otvor potrebuje silný motor
Mnohí výrobcovia si často neuvedomujú úskalia, ktoré so sebou výroba odšťavovačov s veľkým plniacim otvorom nesie. Spočíva v tom, že veľkosť otvoru je nutné prispôsobiť sile motora.

otvor-r168_res.jpgPrečo? Pokiaľ má motor nízku výkonnosť, s veľkým plniacim otvorom sa značne znižuje životnosť odšťavovača. Nie je totiž schopný dlhodobo utiahnuť veľké kusy surovín, ktoré do neho vhadzujete. Diely sa pod ich náporom rýchlejšie opotrebovávajú, alebo môžu dokonca prasknúť - často ešte počas záručnej lehoty.

Ako spoznať, že má odšťavovač kvalitný a výkonný motor?

Nie je to úplne jednoduché, ale nasledujúce vodítka sú predsa len celkom spoľahlivé.

Základným pravidlom je: ak hľadáte odšťavovač s veľkým plniacim otvorom, je obzvlášť dôležité zaobstarať ten, ktorý je z kvalitných materiálov. Kvalitné materiály automaticky poskytujú určitú záruku, že kvalitný bude aj motor.

Dôležité tipy pre výber:
• Neveďte sa údajom o príkone! Vysoký príkon nezaisťuje väčšiu výkonnosť, len nás informuje o spotrebe energie. Nehľadiac na to, že v popisoch prístrojov sú často zamieňané pojmy príkon a výkon (nájdete údaj o výkone, ale v skutočnosti sa jedná o príkon).
• Na motor síce nevidíte, ale prezrite a ohmatajte si samotný prístroj a jeho diely zvonku. Nekvalitu väčšinou ľahko odhalí aj laik. Je odšťavovač na prvý pohľad pevný, vyzerajú jeho diely odolne, alebo naopak? Vyskúšajte test poklepaním na jednotlivé plastové diely. Nekvalitné materiály vydávajú vysoký zvonivý zvuk. Veľa napovie aj vzhľad sita. Je poctivé, nerezové, má pevné spoje?
• Nakoniec si prístroj poťažkajte. Čím ťažší, tým lepšie! Nízku hmotnosť si síce niektorí pochvaľujú, alebo ju dokonca vyžadujú, ale v skutočnosti svedčia o menej kvalitných materiáloch.
• Pozrite sa na cenu. U odšťavovačov je cena pomerne spoľahlivým ukazovateľom, aj keď aj tu sa môže stať, že odšťavovač za niekoľko tisíc nie je nič moc. Pokiaľ chcete mať 100% istotu, že nesiahnete vedľa, vyberajte medzi prémiovými prístrojmi (k dostatiu len u špecializovaných predajcov). Naopak sa radšej vždy vyhnite nápadne lacným prístrojom, hlavne ak chcete odšťavovať pravidelne.

sito-r976_res.jpg

Popis k fotke: Odhaliť nekvalitu sita nie je úplne jednoduché, ak nemáte porovnanie. Zamerajte sa hlavne na nerovnosti spojov a vzhľad plastu (vľavo lacné sito, vpravo sito z prémiového odšťavovača).

megamouth-r998_res.jpgTip na výkonný odšťavovač s extra veľkým plniacim otvorom

V posledných rokoch sa dostávajú do popredia záujmu šnekové odšťavovače - sú univerzálnejšie, než tradičné odstredivé, robia lepšiu šťavu a majú vyššiu výťažnosť. Preto za všetky odšťavovače s veľkým plniacim otvorom vyberáme jeden, ktorý vás určite nesklame ani svojim výkonom, ani použitými materiálmi:

Omega Mega Mouth.
• TOP značka: prémiový model.
• Jeho motor utiahne veľký plniaci otvor bez problémov.
• Odstaví akékoľvek čerstvé ovocie a zeleninu.
• Vie vyrobiť napr. Arašidové maslo, mandľové mlieko, smoothies, detské príkrmy a zmrzlinu.


Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

3 najväčšie chyby pri zateplení šikmej strechy

Zateplenie šikmej strechy môže pokaziť aj profesionál, ak nedodržiava niekoľko zásadných pravidiel. Pozrite sa, ktoré to sú.

Tlačové správy

EU v Bratislave udelila čestný titul doctor honors causa

Ekonomická univerzita v Bratislave udelila čestnú vedeckú hodnosť doctor honoris causa Andreasovi Wörgötterovi

Tlačové správy

Company´s autumn in the High Tatras

A good teambuilding or a good training should fulfil four main points that determine its success.

Tlačové správy

V Žiline sme vytvorili priestor, aby mladí ľudia neodišli

Stanicu sme chceli zrekonštruovať za milión korún, stálo to desať.