INZERCIA

Slovensko-mexické partnerstvo v poľnohospodárskom vzdelávaní

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre a mexická Universidad Autónoma Chapingo budú spolupracovať vo vzdelávaní.

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre a mexická Universidad Autónoma Chapingo budú spolupracovať vo vzdelávaní.

 

Zmluvu o spolupráci oboch inštitúcií podpísal 27. februára v Mexiku rektor SPU v Nitre prof. Peter Bielik a rektor UACH Dr. Sergio Barrales Domínguez v prítomnosti vedúcich predstaviteľov mexickej univerzity a veľvyslankyne SR v Mexiku Aleny Gažúrovej.

 mexiko-1-r670_res.jpg

Zmluva o spolupráci bola podpísaná na pôde Akademického senátu UACH v Mexiku

Projekt EULALinks SENSE: European Union – Latin America Academic Links (Erasmus Mundus, 2014-0874/001-001) koordinovaný Humboldtovou univerzitou v Berlíne, Nemecko, ktorého lokálnou koordinátorkou za SPU v Nitre je dekanka Fakulty ekonomiky a manažmentu prof. Elena Horská a CVVP FEM, vytvoril priestor nielen pre recipročné mobility študentov všetkých stupňov štúdia, postdoktorandov i akademických zamestnancov, ale aj pre nové partnerstvá. Veľkým prínosom hodnotiaceho stretnutia v marci 2016 bol záujem a návrh intenzívnejšej spolupráce s predstaviteľmi Universidad del Magdalena v Kolumbii a Universidad Autónoma Chapingo v Mexiku. Bilaterálna zmluva s kolumbijskou univerzitou bola podpísaná na jeseň 2016.

Slávnostnému podpisu zmluvy s mexickou univerzitou predchádzalo oficiálne stretnutie delegácií oboch univerzít, prezentácia SPU v Nitre a diskusia o možných oblastiach širšej spolupráce. Súčasťou programu bola prehliadka Národného poľnohospodárskeho múzea, Výskumného centra Laboratorios Nacionales Conacyt, ktoré je svojou štruktúrou veľmi podobné  Výskumnému centru AgroBioTech SPU v Nitre.mexiko-3-r333_res.jpg

V priestoroch Výskumného centra Laboratorios Nacionales Conacyt

UACH otvára zaujímavý priestor pre získanie nových skúseností a partnerstiev medzi študentmi, pedagógmi i výskumníkmi v španielsky hovoriacej krajine. Prvé mobility by sa mali uskutočniť už v budúcom akademickom roku.

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Prihláste sa a vložte PR článok

Najčítanejšie tlačové správy


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Dekan ocenil študentov Stavebnej fakulty STU v Bratislave

Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva sa stretlo vedenie SvF STU v Bratislave s najlepšími študentmi.

Tlačové správy

Application of GDPR with respect to the size of the enterprise

The right form of personal data protection is to be drawn primarily from the point of view of the data subject.

Tlačové správy

Modern luxury next to the Blue Church

Although modern in architecture, Bezručova Residence preserves Bratislava´s rich history through luxurious and innovative living.

Tlačové správy

VW Tiguan Allspace: prvé sedemmiestne SUV od Volkswagnu

Z väčších rozmerov a dlhšieho rázvoru modelu Allspace ťaží celá posádka a aj batožinový priestor.