SME
Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Pivo zmenilo ohniská po celom Slovensku

Pivo Kelt a Nadácia Ekopolis vylepšili miesta na zdieľanie prijemných chvíľ v prírode.

Tisícky hlasujúcich, stovka dobrovoľníkov a vynovené ohniská! Pivo Kelt a Nadácia Ekopolis vylepšili miesta na zdieľanie prijemných chvíľ v prírode. „Po tom, čo v roku 2016 značka Kelt priniesla pre svojich fanúšikov a všetkých milovníkov prírody databázu ohnísk a piknikových miest (www.ohniska.sk) bola myšlienka projektu Kelt pomáha prírode prirodzeným rozvojom ako chceme podporovať návštevníkov lokalít v prírode, kde sa zvykne opekať či relaxovať pri plameňoch ohňa. Sme radi, že sa nám v spolupráci s Nadáciou Ekopolis podarilo osloviť veľké množstvo dobrovoľníkov, ktorým nie je ľahostajné ako vyzerajú ich obľúbené miesta,“ hovorí Andrea Malovcová, brand manažér značky Kelt.

Do hlasovania na Facebook stránke Slovenské ohniská bolo zaradených celkom 9 legálnych ohnísk, pričom v každom regióne (západ – stred – východ) boli vybrané tri ohniská a ich okolie. Viac ako 6 000 ľudí svojimi hlasmi rozhodlo, že v pilotnom ročníku programu Kelt pomáha prírode budú podporené práve ohniská v Zálesí, Zázrivej a v Prešove. „Počas letných mesiacov prebehli v týchto lokalitách dobrovoľnícke brigády a spoločne tak vytvorili krajšie, príjemnejšie a bezpečnejšie prostredie pre opekačky, pikniky a trávenie voľného času v prírode,“ dopĺňa Martina B. Paulíková, programová manažérka Nadácie Ekopolis.

Zázrivá s novou atrakciou

V podhorskej obci Zázrivá pribudol pri ohniskách okrem lavičiek a smetných košov aj originálny prvok, a to konštrukcia na uloženie dreva v tvare horskej dominanty – Rozsutca. Dobrovoľníci z občianskeho združenia Zázrivský aktívny spolok vyčistili až 3 ohniská a vytvorili tak príjemné prostredie pre turistov i domácich. „Sme radi, že sa nám podarilo zasypať a spevniť podložie štrkom a urobiť lavičky okolo ohniska. Lavičky a stoly, ktoré vyrobili skúsení rezbári, sme pokreslili prírodnými motívmi a otlačkami našich dlaní,“ uvádza dobrovoľník Samuel Prílepok z občianskeho združenia Zázrivský aktívny spolok.

Za Zázrivú hlasovalo takmer 1300 ľudí. Za región stredného Slovenska jej konkurovali Lučenec (822 hlasov) a Hiadeľské sedlo (449 hlasov).

Načítavam video...

Záleský maják napadli dobrovoľníci

Dobrovoľníci z občianskeho združenia Naše Zálesíčko spolu s miestnymi vodákmi zrekonštruovali v Zálesí jestvujúce ohnisko, vyčistili a popílili popadané stromy a konáre a osadili vruty pre 2 nové altánky na brehu Malého Dunaja. „Do brigády v Zálesí sa zapojilo veľa dobrovoľníkov, ktorí prišli so skutočným nasadením skrášliť okolie svojej dediny. Na domácich bolo cítiť, že sú zohraná partia a že dobrovoľnícka práca im nie je cudzia. Sme veľmi radi, že sme so značkou Kelt mohli pomôcť dobrej veci, ktorá prispeje k zlepšeniu a skrášleniu regiónu, v ktorom my všetci pracujeme a žijeme,“ zhodnotila Andrea Malovcová, brand manažér značky Kelt.

Do hlasovania v regióne Západné Slovensko sa zapojilo viac ako 2 000 ľudí. V hlasovaní napokon zvíťazilo Zálesie s 861 hlasmi, v ktorom brigáda úspešne prebehla. Hlavnými konkurentmi boli pre Zálesie ohniská v Zátoke pokoja pri rieke Váh v Trenčíne (770 hlasov) a nitriansky Hidepark (472 hlasov).

Načítavam video...

Lesopark sa zmenil vďaka pivu

Na východnom Slovensku skrášlil Kelt rekreačnú oblasť Borkút v Prešove, ktorá je už od 19. storočia obľúbeným rekreačným miestom obyvateľov a ideálnym miestom na prechádzky v prírode, šport, či aktívny oddych. „Vďaka programu Kelt pomáha prírode sa v lokalite Borkút opravili spolu až 3 ohniská. Pri každom ohnisku sa umiestnili jednoduché stojany na bicykle, smetné koše, informačné tabule, hracie prvky pre deti ako hojdačky a jednoduchá lanová dráha. V rámci projektu sme každé ohnisko obložili kameňmi, vybetónovali a opravili pri ňom aj stoly a lavičky,“ dopĺňa Jana Klusová, Technické služby mesta Prešov.

V hlasovaní na Facebooku zvíťazil Prešov celkom jednoznačne (1 278 hlasov). Prešovský lesopark v lokalite Borkút súperil o priazeň fanúšikov s ďalšími dvoma rekreačnými miestami. Stratená, všeobecne známa a turisticky mimoriadne navštevovaná lokalita – oddychová zóna pred Dobšinskou ľadovou jaskyňou získala 402 hlasov. Druhým „súperom“ bol Náučný chodník Vtáčím rajom pri Iňačovciach a Sennom, ktorý získal 166 hlasov.

Načítavam video...

Kelt pomohol prírode

Pilotný ročník programu Kelt pomáha prírode priniesol nové i zrekonštruované stoly s lavicami, nové lavice a smetné koše, panoramatickú tabuľu, vodnú studničku a stojan na drevo. Dobrovoľníci vykopali a vybetónovali ohniská a osadili vruty pre altánky. Bagre pomohli pri zarovnaní povrchu, úprave prístupovej cesty, móla a pri odstraňovaní poškodeného pontónu. Dobrovoľníci taktiež vyčistili aj okolie od smetí a náletovej zelene. Na brigádach v Zálesí, Zázrivej a Prešove odrobila stovka dobrovoľníkov desiatky hodín, aby spoločne vytvorili príjemný priestor na trávenie voľného času s priateľmi.

Záujem o projekt nás veľmi teší a ďakujeme všetkým zúčastnením dobrovoľníkom i Nadácii Ekopolis, že sme mohli spoločnými silami skrášliť vybrané miesta po celom Slovensku. Spolu sa nám podarilo vytvorili opäť o čosi krajšie miesto v prírode, ktoré bude slúžiť verejnosti,“ dodáva Andrea Malovcová, brand manažér značky Kelt.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pracovať v Silicon Valley je snom každého "ajťáka". Určite vás zaujme možnosť pracovať na svetových projektoch aj na Slovensku.


6m

Prečítajte si podrobný návod, kedy a ako začať prikrmovať, po akých surovinách siahnuť a ako vybrať správnu detskú výživu.


12 h

Arónia prekvapí chuťou aj blahodarným účinkom na zdravie. Chcete vedieť, aké vitamíny obsahuje, ako ju pestovať či spracovať?


13 h