INZERCIA

Ako dobre bývať v centre Bratislavy?

Staré Mesto je stále najprestížnejšia lokalita v Bratislave a ceny starších bytov v centre atakujú cenovú úroveň novostavieb.

PROXENTA Residence

Staré Mesto je stále najprestížnejšia lokalita v Bratislave a ceny starších bytov v centre atakujú cenovú úroveň novostavieb. A to aj napriek tomu, že mnohé staršie byty v ponuke na sekundárnom trhu sú malé, v pôvodnom stave a navyše sa nedá pri nich normálne parkovať. Prečo je tomu tak?

Kľúčovým parametrom bývania v centre je unikátnosť. Centrum mesta sa nafúknuť nedá a kým na okraji Bratislavy môžu už v blízkej dobe vyrásť úplne nové štvrte, v centre pribúdajú nové byty len veľmi pomaly a ich ponuka je limitovaná. Jednou z mála výnimiek je projekt PROXENTA Residence na Mýtnej ulici, ktorý v sebe spája všetky výhody bývania v Starom Meste s benefitmi novostavby.

Dnes už celkom neplatí rovnica, že kúpa staršieho bytu je cenovo výhodnejšia ako kúpa novostavby. Ceny dvojizbových bytov v PROXENTA Residence začínajú už od zhruba 130 000 EUR, čo je cena porovnateľná s cenou staršieho bytu s podobnou výmerou v tej istej lokalite. Kvalita bývania je však neporovnateľná! Kým PROXENTA Residence ponúka byty a apartmány vo vysokom štandarde a po odovzdaní bytu prakticky k okamžitému nasťahovaniu, za rovnakú cenu si môže záujemca kúpiť starší byt v pôvodnom stave a pustiť sa do cenovo a časovo náročnej rekonštrukcie.

Pri kúpe staršieho bytu je potrebné myslieť aj na to, aký starý je celý bytový dom, pretože tento faktor výrazne vplýva na kvalitu bývania. Pri starších nehnuteľnostiach sa totiž počíta s ich renováciou a na rekonštrukciu spoločných priestorov, zatepľovanie alebo výmenu rozvodov sa skladajú všetci vlastníci bytov. Za obnovu bytového domu tak neskôr platia vysoké splátky do fondu opráv aj niekoľko desiatok rokov. V porovnaní s tým je PROXENTA Residence kvalitná novostavba, pri výstavbe ktorej sa uplatňujú moderné stavebné postupy. Vďaka tomu sa budúci majitelia môžu tešiť na nízke mesačné účty za teplo a prevádzku bytu. Všetky byty a apartmány ponúkajú účelné a súčasne komfortné dispozície a nadštandardné vybavenie vrátane drevených podláh, značkovej sanity či hliníkových okien s prerušeným tepelným mostom. Vo všetkých jednotkách sú už pripravené rozvody na klimatizáciu a ku každému bytu prislúcha aj pivničná kobka. V spoločných priestoroch je samozrejmosťou výťah a na prízemí denná recepcia pre všetkých obyvateľov alebo návštevníkov PROXENTA Residence.

Nemalým problémom pri kúpe staršieho bytu v centre mesta je aj parkovanie. Na trhu je veľmi málo bytov v absolútnom centre, ktoré sa predávajú aj s parkovacím státím. Pri kúpe bytu v PROXENTA Residence má každý záujemca možnosť zakúpiť si minimálne jedno parkovacie miesto a tým si zabezpečiť pohodlné a bezproblémové parkovanie po celý čas užívania bytu. Kúpa parkovacieho státia v tomto projekte je však (na rozdiel od väčšiny iných novostavieb) voliteľná. Developer totiž myslel aj na tých, ktorí auto nepotrebujú, pretože prvou a najpodstatnejšou výhodou bývania v PROXENTA Residence je jej poloha. V pešej dostupnosti majú budúci obyvatelia tohto projektu neobmedzené možnosti na šport, zábavu, nákupy alebo relax a v prípade potreby aj všetky dostupné možnosti verejnej dopravy.

Developer pripravil pre záujemcov o bývanie v PROXENTA Residence technologickú vychytávku – virtuálnu realitu, vďaka ktorej môžu nahliadnuť do interiéru, poprechádzať sa vo svojom novom byte či pozrieť si výhľady z balkóna. Autorom virtuálnej reality je štúdio GrandPano. Virtuálna realita bude dostupná u výhradného predajcu projektu, ktorým je realitná kancelária HERRYS. Na osobné stretnutie vás naladí aj toto krátke video.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

3 najväčšie chyby pri zateplení šikmej strechy

Zateplenie šikmej strechy môže pokaziť aj profesionál, ak nedodržiava niekoľko zásadných pravidiel. Pozrite sa, ktoré to sú.

Tlačové správy

EU v Bratislave udelila čestný titul doctor honors causa

Ekonomická univerzita v Bratislave udelila čestnú vedeckú hodnosť doctor honoris causa Andreasovi Wörgötterovi

Tlačové správy

Company´s autumn in the High Tatras

A good teambuilding or a good training should fulfil four main points that determine its success.

Tlačové správy

V Žiline sme vytvorili priestor, aby mladí ľudia neodišli

Stanicu sme chceli zrekonštruovať za milión korún, stálo to desať.