SME
Štvrtok, 30. jún, 2022 | Meniny má Melánia

Značkové oblečenie môže byť aj pod vaším stromčekom

V Second Hand Lil Venice ho nakúpite za super ceny.

Oblečenie je jednou z najobľúbenejších položiek pod vianočným stromčekom. Na to značkové, ktoré je najžiadanejšie, však často nemáme dostatok financií. Kúpiť si kabelku svetového módneho návrhára bolo až doteraz pre väčšinu východniarov nereálne. Odkedy je na košickej Hlavnej ulici otvorený značkový second hand Lil Venice, môžete si luxusné značky dopriať vy aj vaši blízki.

Rozprávali sme sa o tom s majiteľom Stanislavom Nadzamom: „V júni som skončil vysokú školu a rozmýšľal, čo ďalej. Vo voľnom čase som sa venoval tvorbe webových stránok a online reklame.“ Práve voľnočasové aktivity priniesli mladému podnikateľovi vstupný kapitál. „Uvažoval som nad reštauráciou, alebo o obchode s oblečením. Na reštauráciu bol potrebný väčší rozpočet, tak napokon zvíťazil obchod,“ vysvetľuje začiatky vzniku značkového second handu Lil Venice jeho majiteľ.

Dodávatelia z celej Európy

Zhodou šťastných okolností bol v čase jeho záujmu priestor na Hlavnej 114 voľný. „Zisťoval som informácie, slovo dalo slovo a pred dvoma mesiacmi sme mohli otvárať.“ Obchod momentálne najmä manažuje, ale zisťovanie potrieb zákazníkov alebo fotenie vecí a ich ukladanie na facebookovej stránke obchodu má na starosti jeho priateľka Miška. Spoločne chodia aj nakupovať tovar. „Máme viacero dodávateľov z celej Európy, vďaka čomu ponúkame široký výber vecí. Neustále sa snažíme získavať nové kúsky.

Čo sa vám páči, to aj odložia

Nakúpiť si oblečenie, ale aj bytový textil môžete počas týždňa od pol deviatej do pol siedmej večer. V sobotu je obchod pre zákazníkov otvorený od jednej popoludní do pol siedmej. „Máme zákazníkov, ktorí sa u nás zastavia každý deň po práci, aby im žiadny kúsok neunikol, ale sú aj takí, čo si prídu veci poobzerať, nechajú si to uležať v hlave a vrátia sa po ne o pár dní,“ vysvetľuje Nadzam. V prípade, že nemáte toľko voľného času, môžete si veci pozrieť aj na facebookovej stránke obchodu, kde sú pravidelne pridávané rôzne kúsky oblečenia. Stačí zavolať či napísať, a oblečenie vám odložia.

Bločky v kabelkách

Počas týchto dní je najväčší dopyt po plesových šatách, listových kabelkách, ale aj zimných bundách. Kupujú sa aj tematické vianočné svetre. „Ľudia u nás teraz nakupujú najmä darčeky, ale občas odídu aj s kúskom pre seba. Veľa vecí dostávame úplne nové, aj s visačkami,“ prezrádza majiteľ. „Priateľka často nachádza ešte doklady o zaplatení, ale žiadny väčší poklad sme zatiaľ neobjavili,“ smeje sa.

Svetové značky za minimálne ceny

Značkový second hand Lil Venice je otvorený od jesene. Nový tovar v ňom pribúda najmä v pondelok, najlepšie ceny, no už menší výber nájdete na konci týždňa. „Až taký pravidelný systém v tom nemáme. Kto k nám príde, určite každý deň objaví niečo nové za výhodnú cenu.“ Ceny sú skutočne, oproti originálu, minimálne. Keďže veľa značiek, ktoré obchod ponúka, by si priemerný východniar nemohol dovoliť, pri vešiakoch vás bude čakať príjemný šok. „Už sme predali kabelku aj za stotinovú cenu oproti originálnej, ktorú sme našli na bločku. Reagujeme, samozrejme, aj na dopyt zákazníkov a ceny vždy tvoríme tak, aby od nás neodchádzali s prázdnymi rukami.“

Obnovte si šatník

Oblečenia je na trhu obrovské množstvo. Rovnako veľa ho má aj väčšina z nás. Je nám ho ľúto vyhodiť, čakáme, kým schudneme alebo príde náš obľúbený kúsok opäť do módy. Skúste si ešte pred koncom roka upratať vo svojej šatníkovej skrini. Čo sa vám už nehodí, vyhoďte, čo je ešte použiteľné, darujte, a ak zatúžite po niečom novom, zájdite do značkového second handu Lil Venice. Pravidlo o menšom počte kvalitných a ľahko kombinovateľných kúskoch stále platí. A možno tu nájdete aj posledné darčeky pre svojich blízkych.

Monika Almášiová

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu