INZERCIA

Klobásovica priblížila aj tradičný vidiecky život

Pokračovaním dlhoročnej tradície festivalov klobás na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre bol ďalší ročník Klobásovice

Medzi hodnotené parametre patrili textúra, vôňa, šťavnatosť, vzhľad v nákroji a, samozrejme, chuť

Pokračovaním dlhoročnej tradície festivalov klobás na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre bol ďalší ročník obľúbenej Klobásovice, ktorá sa uskutočnila v priestoroch študentského domova A. Bernoláka.

Akcia, nad ktorou záštitu prevzal dekan Fakulty biotechnológie a potravinárstva SPU v Nitre profesor Ján Tomáš, sa už počas registrácie tešila veľkému záujmu. Na štartovacej listine sa ocitlo dvanásť tímov, nechýbali študenti z Fakulty biotechnológie a potravinárstva, Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov, Technickej fakulty, Fakulty ekonomiky a manažmentu a Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre. Súťažnému večeru predchádzala príprava na Katedre hodnotenia a spracovania živočíšnych produktov, kde študenti chystali klobásy podľa vlastných receptúr.

V deň D jednotlivé tímy vyzdobili súťažné stoly, obliekli sa do tematických kostýmov a pripravili svoje produkty na ochutnávku. Odborná komisia, zložená z potravinársky orientovaných pedagógov a odborníkov z praxe, hodnotila klobásy pred tepelným spracovaním a po ňom. Medzi hodnotené parametre patrili textúra, vôňa, šťavnatosť, vzhľad v nákroji a, samozrejme, chuť. Víťazom sa stal tím In vitro klbásy, druhé miesto získal Rigor mortis, tretie Inšpekčné komando. Kreativitu a nápaditosť pri výzdobe ocenila komisia špeciálnou cenou, ktorá putovala k členom tímu Slovenské junácke klobásy. Všetci súťažiaci dostali pamätné listy, ocenené tímy diplomy a hodnotné ceny od sponzorov.

Nasledovala príjemná zábava spestrená hudobným vystúpením členov univerzitného súboru Divadielko na Osmičke, zabíjačkovou kapustnicou a nápojmi, ktoré zabezpečili sponzori. Hoci výborná atmosféra, ktorá všade vládla, bola dôležitým atribútom podujatia, úmysel organizátorov bol ešte o niečo hlbší. Klobásovica priblížila návštevníkom aj súťažiacim život na vidieku, kde je bežná domáca príprava kvalitných mäsových produktov. Možno trochu namáhavá, no zábavná forma prezentácie vidieckeho spôsobu života môže prispieť k obnovovaniu tradícií starých a prastarých rodičov.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Naše finančné družstvo dokončilo rekonštrukciu budovy

Členovia družstva investovali do starej budovy, ktorú zmenili na nepoznanie. Práce na rekonštrukcii sa už skončili.

Tlačové správy

Spoločnosť HB Reavis uzavrela partnerstvo s CIC

Spoločnosť HB Reavis oznámila uzavretie partnerstva s Cambridge Innovation Center (CIC).

Tlačové správy

Bude rok 2018 rokom kryptomien?

Na to sa snažili odpovedať študentom SPU v Nitre známi finanční analytici Martin Vlachynský a Ronald Ižip.

Tlačové správy

Spolupráca SPU v Nitre s Tishreen University v Sýrii

Výskum aridných zón a suchých pôd, ako aj mobility študentov a pedagógov boli predmetom rokovaní sýrskej delegácie na pôde SPU.