INZERCIA

Príbeh tradičného družstva - príbeh Alojza Kračinovského

Seriál referencií radových členov Nášho finančného družstva, 4. vydanie.

Úvod od spoločnosti NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO

V roku 2001 bolo NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO slovenskou spoločnosťou, ktorá sa od iných odlišovala svojim nezvyčajným cieľom, vytvoriť vlastný dôchodkový systém pre svojich členov. Vďaka silnej viere, poctivej práci a túžby mnohých členov žiť inak, nespoliehať sa len na štátny dôchodkový systém, mať vyššie príjmy v dôchodkovom veku… družstvo postupne naberalo na kondícii a dnes aktívne pôsobí na slovenskom aj medzinárodnom trhu. Mnohí sa dnes pýtajú čo je to za družstvo? Či po toľkých rokoch je ešte na trhu? Chcú odpovede na tieto a iné otázky. Preto sme sa rozhodli sprístupniť verejnosti referencie od radových členov družstva, ktorí s družstvom vydržali rôzne obdobia jeho ekonomického rastu a formou článkov písaných rukou samotných členov možno priblížiť viac informácií verejnosti. Formou seriálu jednotlivých postupne publikovaných autentických článkov sa dozviete viac o družstve NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO.

Pokračujeme štvrtým príbehom člena, pána Alojza Kračinovského z Demjaty

Naše finančné družstvo – too good to be true ? (príliš dobré, aby to bola pravda ?)

Nedávno som komunikoval o NAŠOM FINANČNOM DRUŽSTVE so svojim známym, ktorý pracuje vo finančnej sfére v jednej nemenovanej inštitúcii na pozícii analytika. Chcel som od neho, aby sa nestranne pozrel na činnosť a zameranie nášho družstva a povedal mi svoj osobný názor. Viete, čo mi napísal do emailu? Citujem: ,,Too good to be true – Príliš dobré, aby to bola pravda“!!! Priznám sa - trocha ma to zarazilo. Od špecialistu, ktorý má prehľad o cenách nehnuteľností, o finančných trhoch, o podielových fondoch a všeobecne o bankovníctve, som skôr očakával nejaké rozumné argumenty, ktorými ma bude presviedčať o nevýhodnosti alebo výhodnosti takejto investície. Namiesto toho iba sucho skonštatoval, že to nemusí byť zlé, ale on sa radšej riadi heslom: ,,Nefinancuj, resp. neinvestuj do toho, čomu nerozumieš”. Krásna myšlienka, ktorá je pravdepodobne základom úspešného investovania, ale čomu z toho, čo som mu napísal, neporozumel? A prečo je to také dobré, že to nemôže byť pravda???

Môj email, ktorý som mu poslal bol napísaný približne v takomto znení:

NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO je spoločenstvom neuzavretého počtu osôb založeným predovšetkým za účelom zabezpečovania hospodárskych, sociálnych alebo iných potrieb svojich členov, nie za účelom zisku pre špekulatívnych podnikavcov! NFD vytvára rôzne pracovné príležitosti, podporuje start-up projekty, podporuje vzdelávanie, nezbiera kapitál od verejnosti. Ako recept pre tvorbu majetku a aktív sme si vybrali spotrebu svojich vlastných produktov a služieb a tiež vzájomnú spoluprácu. Základnou myšlienkou NFD je tvorba pasívneho príjmu pre všetkých svojich členov bez ohľadu na ich spoločenské postavenie, profesiu, výšku príjmu… skrátka pre všetkých, ktorí myslia do budúcnosti a majú záujem o prilepšenie svojej finančnej situácie v horizonte cca 10,15, 20 rokov a to tým, že budú vykonávať bežné obraty (platba za telefón, za elektrinu, plyn atď.) cez náš vlastný družstevný platobný systém – CreditPay.

Začnem tým, čo je vlastne ten pasívny príjem. Takým dobrým príkladom na tvorbu pasívneho príjmu sú napríklad spisovatelia alebo speváci, ktorí vydajú dobrú knihu resp. nahrajú perfektnú hitovku, pracujú na tom povedzme pol roka a až po vydaní a následnom predaji začnú poberať zisky z predaja príp. tantiémy za hranie pesničky v rádiách. Pol roka investujú svoj čas, peniaze a energiu do niečoho, čo im v budúcnosti zabezpečí príjem – pasívny príjem. Ale vráťme sa späť k NFD. Jednou zo základných úloh členov je robiť obraty cez CreditPay, čím vzniká príjem, ktorý družstvo investuje do rôznych aktív, ktoré budú spätne prinášať zisky a vytvárať pasívne príjmy, takzvanú refundáciu – tá bude členom mesačne vyplácaná ako vernostný dôchodok. Výška refundácie samozrejme závisí od toho, kto aké obraty urobil, kto koľko času a energie investoval do družstva, koľko podielov získal v družstve a pod… Poplatky v CreditPay si družstevníci môžu znížiť nakupovaním v našej vlastnej družstevnej tržnici – eshope. V tržnici sa dajú nakupovať rôzne výrobky dennej spotreby a stále sa ju snažíme rozširovať o rôzne ďalšie produkty. Predávajúci a kupujúci sú výhradne družstevníci, takže ako sa hovorí, peniaze ostávajú doma a čo je hlavné – tvoríme si najlacnejší pasívny príjem vlastnou spotrebou!!! Využívanie nášho vlastného platobného systému CreditPay tak produkuje nemalé finančné obraty a šetrí náklady, ktoré by družstvo míňalo za prevádzku cudzej platobnej brány. Členovia NFD takýmto spôsobom budujú investičný majetok firmy.

Veľkým bonusom v družstve je cestovanie. Družstvo funguje od roku 2001 a počas tohto obdobia investovalo nemalé prostriedky do nákupu vlastných nehnuteľností: Penzión Grosek – Vyšné Ružbachy, Apartmány Kukučka – Tatranská Lomnica a niekoľko apartmánov v prázdninovom mestečku Marina d´Or v Španielsku. Členovia družstva majú možnosť získavať v týchto destináciách zľavy až do výšky 80 % z pultových cien. Veľmi zaujímavým produktom družstva pre členov je NFD Program Vacation: NFD PV. Jedná sa dovolenkový program, ktorým člen získava dedičný majetkový podiel v nehnuteľnostiach družstva a má nárok na jeden týždeň v roku na pobyt zdarma - doživotne. V prípade, že nechce ísť do našich vlastných destinácií, môže tento svoj týždeň zameniť za akúkoľvek destináciu na celom svete, ktorá je zaregistrovaná v celosvetovej zámennej spoločnosti s ktorou družstvo spolupracuje, pričom zaplatí len nízky zámenný poplatok. Takže pri zakúpení NFD PV získava každý rok týždeň dovolenky bez nákladov na ubytovanie pre dva až osem osôb (rozhoduje kapacita apartmánov).

Hlavným cieľom NFD je vytvorenie pasívnych príjmov z oblasti energetiky a bankovníctva. V oblasti energetiky sa zameriavame na výrobu el. energie a tepla z obnoviteľných zdrojov. Jedným z produktov, ktorý v družstve momentálne uvádzame na trh je plne automatizovaný prístroj na dekarbonizáciu motorov Carbon Cleaner – jednoduché, rýchle a efektívne odstránenie uhlíkových usadenín z motora pomocou vodíka.

Pre oblasť bankovníctva sme vytvorili platobnú inštitúciu, ktorá má licenciu na poskytovanie platobných služieb od Národnej banky Slovenska. Momentálne uvádzame do prevádzky mobilnú aplikáciu pre predajne a ľudí - BonoPay. O čo vlastne ide? Pomocou jednoduchej aplikácie bude možné platiť v obchodoch pomocou mobilného telefónu! Obchodníkom postačí na prijatie platby smartfón, ktorý bude plniť funkciu virtuálneho terminálu. Zákazník dokonca môže zaplatiť aj platobnou kartou – požadované údaje sa zadajú do aplikácie BonoPay a platba sa on-line zrealizuje! Jednoduché a efektívne! Predajcovia, ktorí poskytnú zľavu pre zákazníka, tak reálne získajú vernostný program a platobné služby zadarmo.

Chcem Ťa poprosiť, skús sa pozrieť bližšie na Naše finančné družstvo a pošli mi svoj názor. Ďakujem!

Too good to be true - Príliš dobré, aby to bola pravda.

Hmmm! Zamyslel som sa nad reakciou známeho a skutočne musím uznať, že asi má pravdu. On, lepšie povedané aj celá slovenská spoločnosť je už unavená z rôznych podvodníckych firiem, ktorými si tento náš mladý štát prešiel. Mali sme tu najprv divoké privatizácie, kupónové knižky, potom ,,výnosné“ firmy ako napr. Horizont Slovakia, BMG Invest, Drukos a im podobné, investovalo sa do akcií, ktorým obyčajný človek nemohol rozumieť. A čo je najhoršie – takmer všetko sa to konalo s tichým súhlasom štátnych orgánov. Nikto už nikomu neverí. Princípy kapitalizmu, kde meradlom spoločenského postavenia je veľkosť nášho domu, cena nášho auta a výška nášho platu sa zakorenili do našej spoločnosti. Odpoveď, ktorú som dostal ma iba utvrdila v tom, že na takú spoločnosť, akou je NFD, ešte Slovensko nedorástlo. Družstvo skutočne nie je pre každého. Je až príliš dobré a pochopiť, že je aj skutočné, tak to ešte pár rôčkov potrvá. My sa však dovtedy budeme riadiť princípmi, ktoré zapadajú do koncepcie, obrazu a smerovania našej spoločnosti:

Naše finančné družstvo je demokratické (spotrebné, finančné, pracovné, nákupné), rovnocenne vlastnené a kontrolované našimi ľuďmi - každý člen má jeden hlas, bez ohľadu na počet podielov. Naše finančné družstvo oslobodzuje ľudí od práce. Keďže je demokraticky vlastnené jeho členmi, tak družstvo drží peniaze a prácu medzi svojimi ľuďmi. NFD je flexibilné a napĺňa potreby svojich členov. Naše finančné družstvo nie je charita. Naše finančné družstvo je posilňujúci vzdelávací spôsob vedúci k svojpomoci a solidarite. Naše finančné družstvo sa pričiňuje vytvárať naše ľudské životy a ekonomiky viac spravodlivé, rovnocenné a demokratické. Máme svoju vlastnú cestu ako viesť družstvo a tej sa držíme.

Výsledkom je pasívny príjem pre všetkých členov.

Alojz Kračinovský

Ďalší príbeh člena, pána Daniela Hrudu, si môžete prečítať TU.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Nádcha za volant nepatrí. Môže pôsobiť ako alkohol

Šoférujete, aj keď máte nádchu alebo ste prechladnutí? Ohrozujete seba aj iných.

Tlačové správy

Ľadový expres dopraví ľudí za lyžovačkou bez prestupov

Turistov tento rok prepravia štyri mimoriadne expresy do rekreačných oblastí.

Tlačové správy

Relaxačná zóna v záhrade

Investíciu do záhradného posedenia nebudete určite ľutovať. Je to skvelé miesto pre pohostenie návštevy, alebo nerušený odpočinok

Tlačové správy

TRUCK režim zdarma pro autokameru s navigaciou MiVue Drive 60 LM

Zadajte si parametre (veľkosť, hmotnosť) vášho vozidla alebo karavanu a Mio vám spočíta ideálnu trasu a ešte natočí priebeh jazdy!