SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
INZERCIA

3 tipy, ako si užiť hľadanie bytu

Čo robiť preto, aby jedno z najväčších životných rozhodnutí bolo jedným z najlepších? Dá sa riešiť kúpa bytu bez stresu?

Zahraničné štatistiky prirovnávajú psychickú záťaž spojenú s kúpou vlastného bývania s tou, ktorú zažívame pri rozvode, bankrote či nedobrovoľnej strate zamestnania. Ale na tento údaj raz-dva zabudnete, keď si konečne vyložíte nohy na vlastnom gauči a vo vlastnej obývačke. Aby sa vám s procesom hľadania bytu spájali len samé príjemné spomienky, tu sú 3 tipy, ako si ho užiť bez vrások a zbytočných komplikácií.

1. Neváhajte nad skvelou ponukou

Ponuka bratislavských novostavieb je dlhodobo nižšia ako dopyt, tie najlepšie sa rozchytajú rýchlo ako horúce rožky. Známkou úspešnosti rezidenčného projektu sú percentá predaných bytov, takže keď pri mene Jarabinky vidíte 90 % a pri susedných Jarabinkách Grande 82 %, už tieto čísla vám napovedia, že pridlho váhať sa neoplatí. Aktuálna situácia na realitnom trhu totiž naznačuje, že kto prešvihne správny moment, nebýva. K pohotovej reakcii rozhýbe nerozhodných záujemcov špeciálny kolaudačný bonus vo výške až 3 300 eur na posledné voľné byty v ponuke.

2. Preklepnite si „vašu“ štvrť

Nejde len o trendový status lokality, do ktorej sa chystáte nasťahovať. Jedna z najdôležitejších otázok, aké by ste si pred kúpou bytu mali položiť, je tá, či ste vy a vaša lokalita naladení na jednu vlnu. Ak sa rozhodnete pre bývanie na Jarabinkovej ulici, pripravte sa, že mierite na miesto, ktoré má „drive“. Priamo pred vašimi očami vám bude na prahu domova vyrastať dynamická mladá štvrť s ambíciou stať sa novým centrom Bratislavy. Zóna Nivy patrí v súčasnosti k najžiadanejším lokalitám a developeri jej predpovedajú hviezdnu budúcnosť. V okolí nájdete všetko, čo potrebujete – od škôl, cez divadlá a kaviarne až po dobré dopravné napojenia. Pri rýchlosti, akou zóna rastie, nikdy nebudete mať ďaleko k novým zážitkom. A ak dostanete chuť vymeniť objavovanie noviniek v okolí za užívanie si domácej pohody v známom prostredí, oceníte nákupnú promenádu aj uzavretý dvor priamo v areáli Jarabiniek.

3. Nenechajte sa vyšťaviť rozhodovaním

Výber bytu vyžaduje sviežu myseľ, čo môže byť celkom výzva vzhľadom na nekonečné množstvo prezeraných ponúk. Aby ste sa vyhli únave z rozhodovania, autori projektu Jarabinky vymysleli spôsob, ako vám maximálne uľahčiť a sprehľadniť proces hľadania. Byty sú rozdelené do troch kategórií tak, aby si v nich každý rýchlo vybral to „svoje“. SLOBODNÉ DUŠE ocenia kompaktnosť trojizbákov s výmerou 70 až 80 metrov štvorcových, MILOVNÍCI PRIESTORU objavia potenciál moderného zónovania miestností v bytoch s výmerou 80 až 90 metrov štvorcových a NÁROČNÍ si vychutnajú extra veľa miesta v bytoch s výmerou od 95 metroch štvorcových.

Viac na www.jarabinky.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Kvôli kríze spojenej s ochorením COVID-19 čelia mnohí naši podnikatelia skutočne ťažkej situácii.

4 h

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22. jan

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan