SME
Pondelok, 25. október, 2021 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Luxusná vila na úpätí Karpát vonia novotou

Moderná vila so sviežou architektúrou a rozľahlým pozemkom v Limbachu prichádza na realitný trh ako jedna z TOP ponúk

Modernú vilu so sviežou architektúrou a rozľahlým pozemkom v Limbachu postavila úspešná podnikateľská rodina ako svoje sídlo a miesto pre pokojný život na dosah hlavného mesta. Domy tejto kategórie väčšinou prechádzajú z rodičov na deti a len zriedka sa dostanú na trh. Životná situácia majiteľov sa zmenila, na realitný trh tak prichádza jedna z najatraktívnejších ponúk v tejto kategórii.

To, čo vás dostane od prvého momentu, ako vkročíte do domu, je priestor. Konkrétne viac ako 400 m2 obytnej plochy. Interiéru dominuje biela farba, ktorá nielenže podčiarkuje veľkoleposť priestoru, ale dáva vyniknúť aj farebným solitérom, či už ide o zariadenie alebo umelecké diela.

Vila sa nachádza na rozsiahlom pozemku s výmerou takmer 2 200 m2 v pokojnej lokalite známej vinohradníckej obce. Pre majiteľov to nebola prvá stavba. Ich skúsenosti, prvotriedne materiály, moderné technológie a inovatívne riešenia, robia z ponuky žiarivý diamant medzi prémiovými nehnuteľnosťami.

Kuchyňa a jedáleň sú priamo spojené s obývacím priestorom a cez veľkoformátové presklenie taktiež s exteriérom, vďaka čomu môžete byť aj pri príprave jedál stále v centre diania. V kuchyni nájdete výlučne nemecké high-end spotrebiče Küppersbuch.

Neodmysliteľnou súčasťou života domácich, ktorá zásadne ovplyvnila výber lokality, je aktívny pohyb. A to nielen kvôli tomu, že domáci pán je bývalý vrcholový športovec. Vo vinohradníckej oblasti na úpätí Malých Karpát našli skvelé podmienky na beh, cyklistiku aj prechádzky v prírode. Obľúbenou časťou vily je preto priestranný wellness s luxusnou vírivkou či fínskou saunou.

Pýchou majiteľov je dvanásťmetrový exteriérový bazén. Vďaka vyhrievaniu je využiteľný aj v chladnejších mesiacoch a užijete si ho obzvlášť večer, keď jeho podsvietenie vytvára jedinečnú atmosféru.

Keď sme sa súčasných majiteľov pýtali, ktoré miesto v dome majú najradšej, dočkali sme sa príjemného prekvapenia. Ich najobľúbenejším priestorom je záhradný domček s krytou terasou a plne vybavenou kuchyňou. Ideálne miesto na grilovačky a posedenia s priateľmi pri pohári dobrého limbašského vína.

Ak by ste si priali sedávať na tomto obľúbenom mieste so svojimi priateľmi aj vy, obráťte sa na realitnú kanceláriu HERRYS, ktorá exkluzívne zabezpečuje predaj tejto prémiovej nehnuteľnosti. Súčasťou ponuky je pritom nielen samotná vila, ale aj celé zariadenie domácnosti vrátane spotrebičov, nábytku, elektroniky aj dizajnových doplnkov od renomovaných výrobcov.

Viac o technológiách tejto nehnuteľnosti:

Zdrojom vykurovania je švédske tepelné čerpadlo NIBE, využívajúce energiu zo zeme z hlbinných vrtov. Až 4/5 energie odoberá tepelné čerpalo z prírody a na vykurovanie, ohrev vody a ohrev bazéna. Elektrickej energie spotrebuje iba 1/5 v porovnaní s inými bežnými zdrojmi vykurovania. Energia je čerpaná z troch 80m hlbokých vrtov.

Náhradným zdrojom vykurovania je elektrický kotol, ktorý by vedel v prípade poruchy nahradiť zdroj vykurovania do príchodu technika.

Systém vykurovania - vykuruje sa do teplovodného podlahového vykurovania nemeckej značky Viega, ohrieva sa teplá voda, a ohrieva sa bazén, všetko za minimálnych prevádzkových nákladov.

Zdrojom chladenia je pasívna energia z hlbinných vrtov tepelného čerpadla. Chlad je čerpaný z troch 80m hlbokých hlbinných vrtov. Na chladenie sa využije minimum energie, bez nutnosti spínania kompresora na tepelnom čerpadle. Spotreba elektrickej energie je výrazne nižšia v porovnaní s klimatizačnými jednotkami.

Systém chladenia - chlad je privádzaný do každej obytnej miestnosti do stropného chladenia zabudovaného do sadrokartónových stropov nemeckej značky REHAU.

Regulácia vykurovania a chladenia je zabezpečená dotykovými displejmi v každej miestnosti, s možnosťou ovládania cez webové rozhranie. Regulácia je vrátane všetkých bezpečnostných prvkov vrátane kontrolovania relatívnej vlhkosti vzduchu v každej miestnosti osamote. Regulácia je nemeckej značky REHAU.

Vetranie s rekuperáciou vzduchu v dome - vetranie rodinného domu je zabezpečené 365 dní v roku rekuperáciou vzduchu značky PAUL. Vetraním rekuperačnou jednotkou sa ušetrí až 95% energie, ktoré by sa pri vetraní oknami dostalo von. Rekuperácia vzduchu má vplyv na nižšiu spotrebu vykurovania aj chladenia rodinného domu. V izbách je prívod vzduchu privedený do štýlových dizajnových štrbinových výustiek.

Vetranie s rekuperáciou vzduchu vo wellness - vetranie rodinného domu je zabezpečené 365 dní v roku rekuperáciou vzduchu značky Atrea. Vetraním rekuperačnou jednotkou sa ušetrí až 95% energie, ktoré by sa pri vetraní oknami dostalo von. Rekuperácia vzduchu má vplyv na nižšiu spotrebu vykurovania vo wellnesse.

Odvlhčovanie vo wellness je zabezpečené úspornou kvalitnou odvlhčovacou jednotkou GEA zabudovanou do skrine.

Zdrojom pitnej vody je mestská voda dovedená priamo do rozvodov vody.

Zdrojom úžitkovej vody je vlastná vŕtaná 60m hlboká studňa s dostatočnou výdatnosťou. Systém je spravený tak, že je možnosť sa doplnením úpravne vody úplne odčleniť od verejného vodovodu a mať vlastný zdroj vody vysokej čistoty.

Rozvody pitnej vody a vykurovania a chladenia - pri rozvodoch vykurovania, chladenia, a pitnej vody sa prihliadalo na ich vysokú kvalitu. Materiály použité na rozvodoch sú najvyššej kvality na trhu. Tvarovky sú z červeného bronzu zn. Viega, rozvody potrubia z nehrzavejúcej ocele, lisovanej medi, a lisovaného plathliníka zn. Viega.

Hospodárenie s dažďovou vodou - na pozemku je 25m3 zberná nádoba na dažďovú vodu, napojená na dažďové zvody zo striech objektov. Systém je doplnený automatickým dopúšťaním retenčnej nádoby zo studne, v prípade poklesu hladiny pod stanovenú hodnotu. Táto voda zo zbernej nádoby sa využíva na automatické zavlažovanie záhrady.

Vonkajší bazén je navrhnutý obdĺžnikového pôdorysu s rozmermi 12 x 4 m. Hĺbka bazéna je 1,35 m. Konštrukčne ide o železobetónovú vaňu. Povrchová úprava je zabezpečená keramickým obkladom. Tlakovú izoláciu vane tvorí špeciálna náterová hmota, na ktorú je nalepený keramický obklad. V bazéne je vertikálna výmena vody. Prívod upravenej vody do bazéna je navrhovaný cez 8 ks dnových trysiek. Odber bazénovej vody do úpravne je z hladiny cez prelivovú hranu do zberného žľabu situovanom po troch stranách bazénu a odsávaním cez 1 ks dnovej vpusti d63 situovanej v dne bazénu. Prepadový žľab je vyspádovaný do zvodov, odkiaľ voda odtekať cez odtoky d90 do vyrovnávacej nádrže. Bazén je vybavený podhladinovým osvetlením 4 ks - 40 W LED RGB svetlá a lamelovým prekrytím umiestnenom na kratšej strane bazénu.

Chemické hospodárstvo zabezpečuje dávkovanie koagulantu, dezinfekčného prostriedku a prostriedku na úpravu pH bazénovej vody. Celý systém disponuje možnosť pripojenia k PC. Pre automatické dávkovanie koagulantu slúži zariadenie BAYROL – Flockmatic.

Zariadenie na prekrytie hladiny je inštalované kvôli šetreniu tepelnej energie, zakrývaním hladiny bazénu mimo jeho využívania, keď je možné ušetriť až 70-80% energie. Zariadenie pozostáva z hriadeľu s lamelami umiestnenými v stavebne upravenom priestore na kratšej strane bazénu a z elektromotora.

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť?

Kontaktuje nás:

Branislav Fíger
senior real estate consultant
+421 948 730 888
branislav.figer@herrys.sk
Realitná kancelária HERRYS

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Povedie aj cez tunel, skráti cestu o takmer dvadsať minút.


1 h

Chceli by sme mať slušné úspory, ale chýba nám väčší záujem o riešenia pre zhodnotenie vlastných peňazí.


5 h

Sladké plody brusnice si okrem lahodného koláča spájame i s liečbou ochorení vylučovacej sústavy. Právom.


8 h
Skryť Zatvoriť reklamu