SME
Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Chcete zatepliť chalupu? Skúste prevetrávanú fasádu

Odvetraná fasáda je pre staršie chalupy ako stvorená. Zabezpečí odvádzanie vlhkosti a dobre zapadne do prírodného prostredia.

Zdroj Knauf InsulationZdroj Knauf Insulation

Staršie chaty a chalupy sa často dajú len ťažko vykúriť a teplo v nich dlho nevydrží. Pomôcť môže zateplenie prevetrávanou fasádou. Tento spôsob nielen ušetrí energiu, ale ochráni chalupu aj pred prehrievaním.

Rozdiel medzi domom a chalupou

Väčšina starších rekreačných domčekov má fasádu obloženú drevom, lícovkami alebo má pomerne vlhké múry. Zateplenie a teda aj jeho konečná úprava by mali zapadať do koloritu prostredia, horského alebo dedinského, v ktorom sa obvykle nachádzajú, hodil by sa teda pekný obklad. Zateplenie však musí spĺňať hlavne ochrannú a izolačnú funkciu, čo je pomerne problematické, keď mnoho starších domov “trpí” zvýšenou vlhkosťou obvodových stien. Navyše by bola škoda steny v kontakte s prírodou „zadusiť“, preto by na ich izoláciu mali byť použité ekologické a priedušné materiály. Všetky tieto požiadavky v sebe spája prevetrávané zateplenie minerálnou vlnou s vysoko difúznou fóliou a dreveným obkladom. Teraz je na slovenskom trhu novinka určená práve pre prevetrávané fasády minerálna izolácia VENTI PRO s vynikajúcimi tepelnoizolačnými a akustickými vlastnosťami.

Riešenie pre chalupy

Pre uchovanie príjemnej teploty v interiéri chaty je optimálne, keď má tepelná izolácia vysokú účinnosť. Minerálna doska VENTI PRO má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti s lambdou λ 0,033 W/m.K, ktoré zabezpečia vysokú energetickú úspornosť aj pri nižších hrúbkach tepelnej izolácie. Pri odvetranom systéme sa na rozdiel od kontaktného, pri ktorom sa lepí izolácia priamo na fasádu, upevní na stenu nosný rošt, do ktorého sa tepelná izolácia vloží a prípadne ešte ukotví. Povrchová úprava prevetrávaných fasád na chalupách alebo chatách sa rieši väčšinou vodorovne orientovaným dreveným obkladom, ktorý ideálne chráni stavbu pred poveternostnými podmienkami a zároveň zapadá do okolitého horského alebo dedinského prostredia. VENTI PRO dobre prepúšťa vodné pary a preto je ideálna na použitie pri stavbách s vlhkými stenami. Zakrytie takýchto stien nepriedušným materiálom by malo za následok hromadenie vlhkosti a následnú tvorbu plesní. Výrobca ponúka pre prevetrávané fasády aj kompletné príslušenstvo. Všetky komponenty, tepelnú izoláciu, poistné hydroizolačné fólie i držiaky izolácie, môžete získať od jedného výrobcu a zabezpečiť tak kompatibilitu zatepľovacieho systému.

www.knaufinsulation.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh

Helske vyrába na Spiši stopercentný slovenský produkt.

Tlačové správy

Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka

Krásny, ale chudobný kraj, hladová dolina, východ, kde nič nie je.

Tlačové správy

Zlaďte vaše šperky s jeseňou

Inšpirujte sa jeseňou! Siahnite po šperkoch v zlatých odtieňoch pripomínajúcich jesennú prírodu alebo sa ozdobte padajúcim lístím.