SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

P3 začína na východe Slovenska s výstavbou parku

Prácu v ňom by mohlo nájsť až 1 500 ľudí z košického a prešovského regiónu.

Medzinárodný developer P3 Logistic Parks rozširuje svoje aktivity a prvýkrát vstupuje na východné Slovensko. V blízkosti obce Nová Polhora začína s výstavbou moderného logistického a priemyselného parku. Investične a podnikateľsky atraktívna lokalita, spájajúca diaľnicou D1 metropoly východného Slovenska Košice a Prešov, s dôležitým logistickým prepojením do okolitých krajín, prinesie vďaka novým firmám a pracovným príležitostiam rozvoj oboch regiónov.

P3 Logistic Parks je medzinárodný skúsený developer priemyselných nehnuteľností, ktorý na našom trhu pôsobí už takmer 15 rokov. „P3 park v Novej Polhore je náš štvrtý park na Slovensku, avšak prvý na východnom Slovenku. Ide o región, ktorý má vysoký potenciál rastu a ekonomického rozvoja, a to nielen vďaka rozširujúcej sa cestnej infraštruktúre, ale aj vďaka doterajšiemu rozloženiu priemyslu, obchodu a služieb, ako aj kvalitnej a dostupnej pracovnej sile,“ hovorí Peter Jánoši, riaditeľ P3 Logistic Parks pre Slovensko. „Výstavba moderného a ekologického P3 parku bude prebiehať v niekoľkých fázach a nájdu v ňom priestor firmy a investori z oblasti ľahkej výroby, automotive, maloobchodu, e-commerce, logistiky a distribúcie. Park má potenciál postupne rásť až na rozlohu takmer 170-tisíc metrov štvorcových. Získať prácu by v ňom tak mohlo približne 1 500 ľudí z košického a prešovského regiónu.“

P3 logistický uzol v regióne a na Ukrajinu

 • park Košice, dosah 1,5 milióna zákazníkov, dostupná pracovná sila, 15 minút od Košíc a Prešova, využiteľná plocha 19 880 m2, možnosť rozšírenia 140 100 m2).
 • Nový P3 park v Novej Polhore má výbornú logistickú polohu. Je situovaný uprostred diaľničného spojenia medzi Košicami a Prešovom, dvomi najvýznamnejšími východoslovenskými metropolami. Nájomcovia tak môžu veľmi jednoducho a rýchlo obslúžiť celý región. Rovnako praktické bude tiež dochádzanie zamestnancov do parku, ktorý tak spĺňa jedno z prísnych P3 kritérií na výstavbu vlastných parkov, a to je ľahká dostupnosť z diaľnice a minimálne zaťaženie okolitých obcí. Obyvatelia obce Nová Polhora a susediace nepocítia dokonca žiadny tranzit.

  „Vzhľadom na svoju polohu a rozlohu, má náš P3 park ambíciu stať sa nielen regionálnym, ale aj medzinárodným logistickým uzlom spájajúcim juh a sever východného Slovenska, okolité krajiny a možno až s dosahom na Ukrajinu, ktorej prognózy ekonomického rozvoja sú taktiež pozitívne,“ spresňuje význam parku Peter Jánoši a dodáva: „Sme zároveň v blízkosti dokončovaného diaľničného obchvatu Kechnec a pripravovaného štátneho strategického parku Haniska pri Košiciach, ktorý láka hlavne medzinárodných investorov z rôznych segmentov priemyslu. Najmä v automotive má P3 silné kompetencie a skúsenosti. K tomu plánované dokončenie diaľnice do Košíc z maďarskej strany v roku 2022 ešte viac potvrdzuje rozvojový potenciál celého regiónu a podčiarkuje jeho význam pre príliv nových investícií.“ Prínos nového parku vyzdvihol aj Rastislav Trnka, predseda Košického samosprávneho kraja: „Som rád, že spoločnosť P3 Logistic Parks stavila na strategickú polohu Novej Polhory, ktorá by mohla zjednodušiť obslužnosť trhov v strednej a východnej Európe. Blízkosť hraníc s Maďarskom, Poľskom a Ukrajinou, ale aj vysoký potenciál v pracovnej sile hovoria v náš prospech. Pre východniarov je dôležitá informácia, že len 15 minút od Košíc a Prešova vzniknú nové pracovné príležitosti pre približne 1 500 ľudí. Verím, že toto je ďalší dôvod, ktorý dávame mladým ľuďom, aby po skončení školy neodchádzali za prácou do zahraničia alebo iného mesta, ale zostali žiť doma.“  Prvý nájomca C.S. CARGO
  Úvodná fáza výstavby parku sa začala v týchto dňoch a v priebehu budúceho roka bude postupne dokončená výstavba dvoch budov, každá s rovnakou rozlohou 12,9 tis m2. Obe haly budú moderné budovy najvyššej kategórie A, spĺňajúce prísne environmentálne kritériá. Prvým nájomcom v jednej hale sa stane C.S. CARGO, významná medzinárodná logistická firma.
  „Región východného Slovenska nie je pre nás cudzí, pôsobíme tu už 12 rokov. Expanzia a ambície na východnom Slovensku pre rok 2020 sú v našej spoločnosti najfrekventovanejšie témy,“ uvádza Igor Káčer, generálny riaditeľ C.S. CARGO Slovakia, a.s., a dodáva: „P3 Logistic Parks nám poskytol optimálne riešenia našich regionálnych strategických záujmov. Naši klienti tu nájdu najmodernejšie skladové technológie, profesionálny tím, ktorý im na mieru ušije optimálne logistické služby. Veríme, že naši súčasní zamestnanci tu nájdu nové, lepšie prostredie pre svoju prácu a v krátkom časovom horizonte rozšírime náš profesionálny tím na východnom Slovensku o nových kolegov, nielen v oblasti dopravy, ale predovšetkým v poskytovaných logistických službách.“  P3 medzinárodný developer a dobrý sused
  P3 Logistic Parks patrí k najväčším európskym spoločnostiam, ktoré sa venujú budovaniu, a následne aj starostlivosti o logistické a priemyselné nehnuteľnosti naprieč celou Európou. P3 pristupuje k výstavbe parkov citlivo a zodpovedne. Je dokonca prvým logistickým developerom na svete, ktorý podpísal iniciatívu OSN Global Compact, najväčšiu korporátnu iniciatívu na svete zameranú na dosiahnutie trvalej udržateľnosti.
  „Záleží nám, aby sme tam, kde pôsobíme, boli dobrým susedom a mali navzájom veľmi dobré a otvorené vzťahy. Veríme, že tak ako dobre a nápomocne vychádzame s obcami Lozorno, Strečno, či Ivanka pri Dunaji, v okolí ktorých máme naše parky, rovnako dobré vzťahy budeme mať aj s obyvateľmi Novej Polhory. Radi budeme počúvať, v čom vieme pomôcť skvalitniť život v obci. V neposlednom rade tiež veríme, že aj naši nájomcovia v P3 parku prinesú Polhorčanom a ľuďom z blízkeho okolia zaujímavé pracovné príležitosti,“ dodáva Peter Jánoši.
  Investíciu a nový park uvítal aj Anton Šimčák, starosta obce Nová Polhora: „Sme síce malá obec, ale s veľkými rozvojovými plánmi. Vnímame našu strategickú polohu na hranici dvoch samospráv, a veríme, že nielen vďaka modernizácii, ale aj vďaka rozširovaniu obce o novú zástavbu rodinných domov, výstavbu nových verejnoprospešných stavieb a zároveň vybudovaním priemyselného parku s pracovnými príležitosťami, prilákame k nám nových obyvateľov a rodiny.“

  Východné Slovensko je podľa P3 Logistic Parks veľmi perspektívny a investorsky atraktívny región. Ich pôsobenie v regióne vnímajú strategicky a dlhodobo, s cieľom pokračovať vo výstavbe ďalších fáz P3 parku.

  Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

  SkryťVypnúť reklamu

  Najčítanejšie tlačové správy

  Najčítanejšie správy na SME

  SkryťVypnúť reklamu
  SkryťVypnúť reklamu

  Neprehliadnite tiež

  Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


  13 h

  Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


  INZERCIA 24 h

  Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


  INZERCIA 24 h
  SkryťZatvoriť reklamu