SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Plavecký tréner-pozná správny smer

Zo seriálu: Muži, ktorí nestarnú, dozrievajú

Vladimír Mravec (48r.) narodený v Košiciach, žijúci v Austrálii. Zakladateľ Vladswim programu – plaveckej školy pre dospelých v Sydney.

Na začiatku bolo:
Znie to dosť divne, ale na začiatku bola choroba. Ako dieťa som mal problém s kĺbmi a plávanie bolo jediným druhom pohybovej aktivity, ktorú som mohol robiť a zároveň to bola aj liečba (hydroterapia). Tak som plával a plával, potom som začal aj pretekať. Desať rokov som súťažil za ŠKP Košice. Chodil som na športovú školu a vyštudoval Fakultu telesnej výchovy a športu. Ešte kým som aktívne pretekal, som vždy závidel trénerom, že len tak stoja na brehu a vedia, čo a ako máme plávať. Tak som si povedal, že aj ja budem trénerom.

Môj príbeh:
Po skončení vysokej školy a po rokoch trénovania plávania som zistil, že som ustrnul na v mŕtvom bode. Že stagnujem a neposúvam sa ďalej. Tak som v 2000 s manželkou prišiel do Austrálie na štúdium anglického jazyka. Zároveň som sa obzeral po informáciách o plávaní. Mal som šťastie. Stretol som veľa plaveckých trénerov, ktorí nemali problém podeliť sa o svoje skúsenosti. To boli začiatky v rokoch 2000-2003. Potom prišli ťažké časy. Museli sme opustiť Austráliu, pretože sme nemali víza. V tom roku to bolo zaujímavé. Vo februári som v Austrálii učil plávať Jaden Smith (matku herca Willa Smitha) a v septembri som učil Rómov plávanie na Luniku 9.

V roku 2005 sme Slovensko opäť opustili. S manželkou a synom sme odcestovali sme na Nový Zeland. Po dvoch rokoch sme sa presťahovali späť do Sydney. Ja som si veril, že už mam dosť skúsenosti a dokážem sa postaviť na vlastné nohy. Preto som v 2009 založil vlastnú plaveckú školu v centre Sydney. Tak som sa konečne po desiatich rokoch dopracoval k svojmu cieľu.

Čas dozrievania:

V súčasnosti môj Vladswim program zabezpečuje prípravu plavcov pre všetky preteky na otvorenej vode a zároveň pripravuje plavcov na dlhé preplavby morských kanálov po celom svete. Pripravoval som 57 plavcov, ktorí preplávali La Manche, jednou z nich je aj prvá úspešná Slovenka Zuzana Jusková. Zároveň máme 13 plavcov, ktorí dosiahli „triple crown“, to znamená, že odplávali tri dlhé trate - La Manche, Catalina Channel a okolo Manhattan Island. Trénoval som Petra Dolníka, prvého Slováka, ktorý tento titul získal.
Skoro 30 rokov trénovania, učenia, skúmania, skúšania a riešenia problémov v plávaní ma priviedlo k tom, že si verím. Plávaniu rozumiem a som schopný sa o svoje vedomosti podeliť.

Silné vlastnosti:

Som blázon, ktorý, keď si niečo zaumieni, tak to aj spraví. Aj keby sa musel presťahovať na druhu stranu sveta. Vytrvalosť a disciplína mi nikdy nechýbali. Rád pomáham druhým dosiahnuť ich cieľ. Najmä, pokiaľ ide o plávanie.

Najväčší úspech:

Veľmi si vážim, že mám vydarených dvoch synov. A som hrdý na to, že som bol osobný tréner už spomínanej Jaden Smith. K mojim obľúbeným plaveckým žiakom patrí aj miliardár slovenského pôvodu Frank Lowy. Pripravil som v roku 2015 najstaršieho plavca cez kanál La Manche sedemdesiatročného Cyrila Baldocka. V 2018 som bol nominovaný za muža roku od World Open Water Swimming association.

Tento seriál článkov o mužoch ktorí nestarnú ale dozrievajú vám prináša Karpatské brandy Špeciál. www.karpatskebrandy.sk

  • Príbeh KBŠ: Karpatské brandy Špeciál vzniklo v malej pezinskej pálenici už pred viac ako 50 rokmi. Pôvodne malo byť súčasťou receptúry expedičného likéru pre sekty Hubert, no pre svoju výnimočnosť sa zachovalo ako samostatná značka.
  • Čas dozrievania : Dozrievanie v dubových sudoch je základom chute. Charakter dreva a čas má na brandy výrazný vplyv.
  • Najcennejší poklad : Základom je kvalitné víno, z ktorého sa dvojitou destiláciou získa kvalitný destilát.
  • Silné vlastnosti: Unikátna chuť a vôňa KBŠ – nádherný súlad dreva s jemnosťou vanilky a sušeného ovocia.
  • Najväčší úspech: KBŠ je na Slovensku ikonou a pravidelne získava zlaté medaily i vo svete.

FOTO: archív Vladimír Mravec

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Služby spoločnosti Arval Slovakia, ktorá je lídrom trhu operatívneho lízingu u nás, preto musia byť bezchybné.

9 h

Riaditeľ školy Vladimír Vajcík: Za úspechmi našej školy je viac faktorov, najdôležitejší sú však učitelia.

11 h

Na jeho budúcnosť sme sa opýtali Mareka Mičienku, obsahového manažéra Seduo.sk

23 h