SME
Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Plavecký tréner-pozná správny smer

Zo seriálu: Muži, ktorí nestarnú, dozrievajú

Vladimír Mravec (48r.) narodený v Košiciach, žijúci v Austrálii. Zakladateľ Vladswim programu – plaveckej školy pre dospelých v Sydney.

Na začiatku bolo:
Znie to dosť divne, ale na začiatku bola choroba. Ako dieťa som mal problém s kĺbmi a plávanie bolo jediným druhom pohybovej aktivity, ktorú som mohol robiť a zároveň to bola aj liečba (hydroterapia). Tak som plával a plával, potom som začal aj pretekať. Desať rokov som súťažil za ŠKP Košice. Chodil som na športovú školu a vyštudoval Fakultu telesnej výchovy a športu. Ešte kým som aktívne pretekal, som vždy závidel trénerom, že len tak stoja na brehu a vedia, čo a ako máme plávať. Tak som si povedal, že aj ja budem trénerom.

Môj príbeh:
Po skončení vysokej školy a po rokoch trénovania plávania som zistil, že som ustrnul na v mŕtvom bode. Že stagnujem a neposúvam sa ďalej. Tak som v 2000 s manželkou prišiel do Austrálie na štúdium anglického jazyka. Zároveň som sa obzeral po informáciách o plávaní. Mal som šťastie. Stretol som veľa plaveckých trénerov, ktorí nemali problém podeliť sa o svoje skúsenosti. To boli začiatky v rokoch 2000-2003. Potom prišli ťažké časy. Museli sme opustiť Austráliu, pretože sme nemali víza. V tom roku to bolo zaujímavé. Vo februári som v Austrálii učil plávať Jaden Smith (matku herca Willa Smitha) a v septembri som učil Rómov plávanie na Luniku 9.

V roku 2005 sme Slovensko opäť opustili. S manželkou a synom sme odcestovali sme na Nový Zeland. Po dvoch rokoch sme sa presťahovali späť do Sydney. Ja som si veril, že už mam dosť skúsenosti a dokážem sa postaviť na vlastné nohy. Preto som v 2009 založil vlastnú plaveckú školu v centre Sydney. Tak som sa konečne po desiatich rokoch dopracoval k svojmu cieľu.

Čas dozrievania:

V súčasnosti môj Vladswim program zabezpečuje prípravu plavcov pre všetky preteky na otvorenej vode a zároveň pripravuje plavcov na dlhé preplavby morských kanálov po celom svete. Pripravoval som 57 plavcov, ktorí preplávali La Manche, jednou z nich je aj prvá úspešná Slovenka Zuzana Jusková. Zároveň máme 13 plavcov, ktorí dosiahli „triple crown“, to znamená, že odplávali tri dlhé trate - La Manche, Catalina Channel a okolo Manhattan Island. Trénoval som Petra Dolníka, prvého Slováka, ktorý tento titul získal.
Skoro 30 rokov trénovania, učenia, skúmania, skúšania a riešenia problémov v plávaní ma priviedlo k tom, že si verím. Plávaniu rozumiem a som schopný sa o svoje vedomosti podeliť.

Silné vlastnosti:

Som blázon, ktorý, keď si niečo zaumieni, tak to aj spraví. Aj keby sa musel presťahovať na druhu stranu sveta. Vytrvalosť a disciplína mi nikdy nechýbali. Rád pomáham druhým dosiahnuť ich cieľ. Najmä, pokiaľ ide o plávanie.

Najväčší úspech:

Veľmi si vážim, že mám vydarených dvoch synov. A som hrdý na to, že som bol osobný tréner už spomínanej Jaden Smith. K mojim obľúbeným plaveckým žiakom patrí aj miliardár slovenského pôvodu Frank Lowy. Pripravil som v roku 2015 najstaršieho plavca cez kanál La Manche sedemdesiatročného Cyrila Baldocka. V 2018 som bol nominovaný za muža roku od World Open Water Swimming association.

Tento seriál článkov o mužoch ktorí nestarnú ale dozrievajú vám prináša Karpatské brandy Špeciál. www.karpatskebrandy.sk

  • Príbeh KBŠ: Karpatské brandy Špeciál vzniklo v malej pezinskej pálenici už pred viac ako 50 rokmi. Pôvodne malo byť súčasťou receptúry expedičného likéru pre sekty Hubert, no pre svoju výnimočnosť sa zachovalo ako samostatná značka.
  • Čas dozrievania : Dozrievanie v dubových sudoch je základom chute. Charakter dreva a čas má na brandy výrazný vplyv.
  • Najcennejší poklad : Základom je kvalitné víno, z ktorého sa dvojitou destiláciou získa kvalitný destilát.
  • Silné vlastnosti: Unikátna chuť a vôňa KBŠ – nádherný súlad dreva s jemnosťou vanilky a sušeného ovocia.
  • Najväčší úspech: KBŠ je na Slovensku ikonou a pravidelne získava zlaté medaily i vo svete.

FOTO: archív Vladimír Mravec

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Úprava osobného motorového vozidla

Zníženie podlahy v osobnom automobile je ideálnou úpravou pre prepravu telesne postihnutých osôb sediacich na invalidnom vozíku.

Bezbariérové vozidlo pre vozičkára Fiat Doblo
Tlačové správy

Important information for Brazilians living in Slovakia

Take action to receive information about the elections in Brazil and the Embassy of Brazil's activities.

Tlačové správy

Prečo sú dnes ryby také dôležité?

Vitamín D je pre ľudský organizmus prospešný na viacerých frontoch.