SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Destinácia Nitra otvára turistickú sezónu

Čo zaujímavé štartuje túto sezónu? Jazdy Vínobusom a sprevádzanie „Like a local“.

Začínajúcu letnú sezónu s príjemným počasím treba určite využiť na spoznávanie nášho Slovenska. Skvelé možnosti ponúka aj destinácia Nitra. Vďaka novinke pre turistov a všetkých milovníkov vína „Vínobusom za vínom“ budete môcť zdegustovať kvalitné regionálne vína v úzkom kruhu svojich priateľov. Priamo vo vinárstvach vám vinári veľmi radi odpovedia aj na tie najzvedavejšie otázky ohľadom pestovania viniča či výroby vína.

Najbližší termín Vínobusu je naplánovaný na piatok 3. júla. Zdegustujete vína vinárstva VINIDI a Terra Wylak, priamo v priestoroch ich pivničiek a viníc. Odchod autobusu je o 16:30 od autobusovej stanice v Nitre. Predpokladaný návrat je o 21:30 hod. na to isté miesto. Vínny pas, ktorého cena aj s degustáciou vyše 10 druhov vín, odborným výkladom, prehliadkou viníc a dopravou je 22 €, si môžete zarezervovať na: info@nocr.eu alebo 0911 392 860. Nepremeškajte čas, vhodný na výlet do najkrajších viníc destinácie. V prípade voľných kapacít je možnosť zakúpenia si vínneho pasu aj priamo v autobuse. Odporúčame však informovať sa vopred.

Samotná Nitra si pre svojich návštevníkov v sezóne 2020 pripravila viacero skvelých noviniek. Ako lepšie spoznať mesto než prebádať ho s miestnymi nadšencami, ktorí poznajú aj tie najtajnejšie zákutia? Vydajte sa s nami na spoznávanie Nitry s našimi nielen profesionálnymi sprievodcami, ktorí sú dušou aj srdcom Nitrania.

Načítavam video...

Nitrianska organizácia cestovného ruchu a Mesto Nitra, pre vás pripravili sprevádzania pod názvom „like a local“. Naši sprievodcovia vám prezradia tajné tipy na kvalitnú gastronómiu, zážitky, čarovné zákutia v prírode, kultúrne vyžitie ale aj nočný život.

Sprevádzania sú pripravené pre rodiny s deťmi, milovníkov prírody, aktívneho oddychu či dokonca záhad. Najbližšie sprevádzania sú pripravené v sobotu 4. 7. 2020 počas osláv „Nitra, milá Nitra“. O 17.00 hodine zažijete Cykloprehliadku „Perly modernej architektúry Nitry“, stretnutie pred TIC Nitra.

Som Peťo a som bikový nadšenec a taktiež milovník histórie. Pozývam vás bicyklom za pamiatkami architektúry 20. storočia. Dozviete sa o dejinách časti Číneš, architektúre SPU v Nitre ale aj sídlisku Chrenová. Okrem nových zaujímavostí si odnesiete aj príjemný pocit z cykloprehliadky zelenou Nitrou. Teším sa spolu s vami na nezabudnuteľný zážitok! Následne o 19.00 hodine sa môžete tešiť na Strašidelné záhady Nitry s Marekom, stretnutie pred TIC Nitra.

Som študent Marek, venujem sa histórii a zaujímam sa o záhadné historky a prízraky. Nebojte sa, príďte pred informačnú kanceláriu TIC Nitra a dozviete sa aj o bezhlavom františkánskom mníchovi a iné pútavé a záhadné príbehy, ktoré sa odohrali v uliciach Nitry. Spolu sa duchov prestaneme báť. Teším sa na vás!

Načítavam video...

Na prehliadku je potrebné sa vopred prihlásiť, nakoľko je počet ľudí v skupine obmedzený! Lístky je možné zakúpiť v Turistickom informačnom centre Nitra. Dospelá osoba: 2 €, dieťa do 6 rokov (vrátane): zdarma, dieťa v sprievode dospelej osoby: 1 €.

Viac informácií o prehliadkach nájdete nawww.visitnitra.eu alebo www.nitra.eu alebo na facebooku Visit Nitra. Aktivita je realizovaná s podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu