SME
Pondelok, 3. august, 2020 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Cestujeme na dovolenku do Chorvátska

Užite si bezpečnú a zdravú dovolenku v obľúbenej stredomorskej destinácii.

Chorvátsko je stále na zozname bezpečných krajín a môžete tam vycestovať bez nutnosti karantény po návrate.

Zdravie a bezpečnosť sú aj naďalej vysokou prioritou, v krajine sa neustále sleduje epidemiologická situácia a pravidelne sa vydávajú aktualizované odporúčania na udržanie minimálneho rizika pre obyvateľov a návštevníkov krajiny. Chorvátsko stále patrí medzi najbezpečnejšie destinácie v Európe a je jednou z mála destinácií v Stredomorí, kde sa cestovný ruch realizuje. Všetky ubytovacie a turistické zariadenia dodržiavajú najnovšie zdravotné a bezpečnostné opatrenia.

Na rýchly a plynulý vstup do Chorvátska je potrebné vyplniť formulár “Enter Croatia” na https://entercroatia.mup.hr/. Po vyplnení formulára získate potvrdenie o registrácii, ktoré odporúčame mať vytlačené so sebou. Zrýchli a zjednoduší to prechod cez hranice.

Od začiatku roka do Chorvátska prišlo už viac ako 46-tisíc slovenských turistov, ktorí uskutočnili 278-tisíc prenocovaní. Vzostupný trend pokračuje aj v júli a tak počas prvých dvoch týždňov do Chorvátska prišlo viac ako 28-tisíc slovenských turistov, čo zodpovedá polovici celkových slovenských príjazdov. Najväčší nárast zaznamenali dovolenky na lodiach, čo ukazuje rast záujmu Slovákov o objavovanie Chorvátska plachtením pomedzi chorvátske ostrovy.

Slováci si najviac obľúbili Strednú Dalmáciu, Kvarner a Istriu. Väčšina turistov si za svoju cieľovú destináciu vyberala Vir, Rovinj, Crikvenicu, Zadar, Krk, Tučepi a Vodice.

Možnosti cestovania do Chorvátska sú rôznorodé – okrem obľúbenej cesty autom je tiež možné cestovať vlakom do Rijeky (Regiojet), autobusmi, ale aj letecky do Splitu (Air Explore).

Chorvátsko neustále aktualizuje opatrenia na zachovanie bezpečnosti a minimalizáciu rizika pre obyvateľov a návštevníkov krajiny a tak je v súčasnosti opäť povinné nosiť rúška v obchodoch a vo verejnej doprave.

Tešíme sa na vás a prajeme vám krásnu, zdravú a bezpečnú dovolenku v Chorvátsku!

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Ručné ovládanie auta – šanca pre vodičov s hendikepom

Niekedy sa človeku zmení život v jednej sekunde - nehoda či choroba ho dokážu obmedziť v pohybe či pripútať na invalidný vozík.

Paralympionička Veronika Vadovičová tiež využíva automobil s úpraveným ovládaním
Tlačové správy

A na týchto miestach ste už boli?

Košický kraj ponúka úžasné množstvo turistických pozoruhodností.

Tlačové správy

Konečne nažive

Zobudenie, znovuzrodenie sú pojmy, ktoré sa dnes často opakujú. Akoby všetci spali a žili v nejakej inej realite.

Znovuzrodenie, Konečně naživu