SME
Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Extra program pre Slovákov na zámku Schloss Hof

Hľadáte inšpiráciu na výnimočný výlet? Náš tip vás zavedie na obľúbené miesto oddychu, do letnej rezidencie Márie Terézie.

(Zdroj: © SKB/Severin Wurnig)

Zámok Schloss Hof zaujme bohatou históriou, prírodnými prvkami i špeciálnou sviatočnou ponukou pre slovenských návštevníkov, ktorá je pripravená 29. augusta, ako aj 1. a 15. septembra.


V zámockých komnatách zaznie slovenčina

V zámockom areáli si vychutnáte barok všetkými zmyslami. Či už individuálne alebo v sprievode slovenského lektora môžete spoznávať pútavý príbeh zámku a nahliadnuť do šľachtického života. V slávnostnej sále vás očarí strop z obdobia baroka, ktorý znázorňuje bohyňu lovu Dianu, a v niekdajšom „kávovom salóniku“ kachle z doby princa Eugena. V apartmáne Márie Terézie môžete obdivovať posteľ zdobenú vyšívanými indickými látkami a v prijímacom salóne portréty jej detí. Mimoriadne vzácna je tapeta z čínskeho hodvábneho taftu, ktorá sa zachovala v jednej z hosťovských izieb, či záves z princovej postele zhotovený z čínskeho atlasu. Okrem stálej výstavy zaujme aj mimoriadna výstava „Princ Rudolf – syn cisárovnej Sisi“, ktorá ponúka necenzurovaný pohľad na doteraz menej známe stránky jediného syna cisárovej Alžbety.

Rozprávkový zámok je tiež miestom výnimočných zážitkov pre najmenších – počas detskej prehliadky v slovenskom jazyku sa zabavia a taktiež získajú obohacujúce vedomosti z histórie.

Oddych po cisársky

Priľahlá terasovitá záhrada vyniká vizuálnou príťažlivosťou i architektonickou hodnotou. Odborníci záhradu detailne oživli podľa barokových vzorov, pričom v závislosti od ročného obdobia ponúka vždy nové dojmy. Brodérie s arabeskami, aleje a precízne upravené trávnaté plochy sa spájajú v dokonalej harmónii. Obzvlášť pôsobivé sú početné fontány, balustrády a bohatá skulpturálna výzdoba. Vo výklenkoch groty s fontánou sa nachádzajú personifikované znázornenia riek Moravy a Dunaja a na Veľkej kaskáde dominujú boh vojny Mars, hrdina Herkules a vodca múz Apolón. Pri prechádzke záhradou môžete obdivovať aj alegorické znázornenia štyroch ročných období a štyroch živlov, sfingy, ako aj vodné a prírodné božstvá. Doprajte si oddych v štýle cisárov a nechajte sa unášať pôvabom jednej z najkrajších záhrad v Dolnom Rakúsku.

Deň bohatý na zážitky

V rámci špeciálneho programu pre slovenských návštevníkov sú okrem prehliadok v slovenčine pripravené aj ďalšie pútavé aktivity pre deti i dospelých, ktoré sa tešia mimoriadnej obľube. Priestory detského a rodinného sveta, kde sa konajú tvorivé dielne, ožijú detským smiechom a fantázia malých tvorcov bude mať zelenú. Malí milovníci pohybu na čerstvom vzduchu si môžu preveriť svoje schopnosti i šikovnosť pri jazde na poníkoch a pre celé rodiny sa nájde miesto na koči ťahanom ušľachtilými koňmi zo zámockých stajní. Vedeli ste, že areál zámku poskytuje výnimočný životný priestor pre viac ako 200 zvieracích obyvateľov? Stretnete tu raritné rasy domácich zvierat i exotické druhy. Mimoriadnej obľube sa teší napríklad vzácny biely páv, nazývaný aj svadobný. Okrem pestrej fauny zaujme aj bohatý svet rastlinstva. Potešte sa unikátnou krásou botanických vzácností, ako napr. sevillské pomarančovníky, stromčeky s granátovými jablkami a peruánskym korením či agáva, ktorá práve kvitne, čo je veľmi zriedkavý jav. Regionálne lahôdky a tradičné jedlá rakúskej kuchyne si môžete vychutnať v zámockej reštaurácii. Príjemným spestrením sú aj sezónne ladené pokrmy a chutné dezerty, ako napr. cisársky trhanec. Zámok Schloss Hof ponúka znamenité sviatočné zážitky pre celú rodinu. Stačí len prísť a vychutnávať.

Tip: 5. a 6. septembra sa môžete tešiť na fascinujúcu veľkú slávnosť koní. Stredobodom pozornosti budú vzácne barokové oslíky a ušľachtilé kone, ktoré sa predstavia počas pútavých vystúpení. Nesmieme zabudnúť ani na talentovaných jazdcov, ktorí taktiež predvedú svoje umenie na zámockej lúke.

www.schlosshof.at/sk/

Text: Ing. Annamária Dudášová

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Už v sobotu 25. septembra si pripomenieme Svetový deň lekárnikov.


1 h

Pomáhať dobrej veci prináša svoje ovocie a niekedy aj tekuté zlato!


5 h

Niektorí sa možno nevedia vzdať milovaného auta, ale výmenou starého vykurovania môžeme veľa ovplyvniť.


5 h
Skryť Zatvoriť reklamu