SME
Štvrtok, 23. september, 2021 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Krbový systém Mijori, top riešenie pre vás

Ako využiť potenciál krbu v maximálnej možnej miere pre relax, tepelný a osobný komfort prostredníctvom krbového systému Mijori.

Základom celého systému sú drevosplyňujúce vložky Mijori. Tieto vložky umožňujú maximálny komfort obsluhy, vysoko efektívne a dlhodobé horenie. Sú to jediné krbové vložky na trhu, kde je proces horenia riadený lambda sondou a užívateľ nemá žiadnu starosť ako nastaviť prísun vzduchu na horenie. Vložka nemá žiadne manuálne ovládanie a celý proces horenia funguje úplne automaticky od zapálenia ohňa až po jeho vyhasnutie. Vložky spĺňajú najprísnejšiu ekologickú normu Ekodesign.

Druhou časťou kozubového systému je nerezový nízkoteplotný výmenník Mijori.

Ten sa nasadzuje na krbovú vložku a jeho úlohou je efektívne zachytávať teplo vyprodukované horením a odovzdať ho do vody na jeho distribúciu do celého domu a na ohrev TUV.

Obrovskou výhodou výmenníka na rozdiel od akumulačných prstencov, alebo akumulačných ťahov, ktoré sú taktiež používané na zníženie komínových strát, avšak majú len obmedzenú účinnosť(po nahriatí už nedokážu teplo zachytávať), výmenník pracuje nepretržite s rovnakou účinnosťou po celú dobu horenia.

Patentované nízkoteplotné riešenie ohrevu vody zároveň umožňuje vyhnúť sa použitiu akumulačnej nádoby pri podlahovom kúrení.

Treťou súčasťou systému je krbová obostavba. Tá určuje, či krb bude akumulačno-sálavý alebo teplovzdušný, dáva krbu výsledný tvar a umožňuje ľubovoľnú povrchovú úpravu.

V Mijori obostavby krbov riešime výlučne ako akumulačno-sálavé, pričom používame našu vlastnú mastencovú technológiu. Tento nami vyvinutý postup nám umožňuje vložku aj s výmenníkom prakticky zaliať do mastenca. Týmto inovatívnym spôsobom sa výrazne zlepšuje celý proces spaľovania a distribúcie vyprodukovaného tepla. Vložka s výmenníkom sú vďaka mastencovému akumulačnému jadru neustále nahriate a preto vo veľmi krátkej dobe od rozhorenia ohňa je zabezpečené plnohodnotné vykurovanie domu. Toto riešenie zároveň zabraňuje neustálemu nahrievaniu a chladnutiu vložky, takže to má veľmi pozitívny vplyv na životnosť vložky, ale aj na tepelný komfort v domácnosti. Akumulačná obostavba umožňuje vyhnúť sa cirkulácii vzduchu medzi obytnými miestnosťami a krbom, takže nevzniká žiadne nepríjemné prúdenie studeného vzduchu po podlahe smerom ku krbu a horúceho vzduchu pod stropom a z toho vznikajúce našedlé mapy v blízkosti krbových mriežok.

Podľa množstva použitého mastenca sa odvíja doba akumulácie a sálania tepla. V reálnej prevádzke sa to pohybuje na úrovni od 24 hodín vyššie. Mastenec je vo svete všeobecne uznávaný ako jeden z najkvalitnejších materiálov na akumulačnú stavbu krbov. Súhrn jeho fyzikálno-technických vlastností ako sú merná tepelná kapacita, tepelná vodivosť, vlnová dĺžka tepelného žiarenia, opracovateľnosť atď. ho radia na prvé miesto vo výbere materiálu na stavbu krbu.

Krb postavený z týchto troch súčastí doplnený o špičkovú, na mieru vyvinutú reguláciu celého systému zabezpečuje užívateľom podstatne vyšší tepelný a užívateľský komfort, doplnený o esteticko-relaxačný zážitok z krásneho horenia vo Vašom dome, než bežné krby.

V prípade záujmu vieme celý systém predviesť v reálnej prevádzke.

Viac informácií na www.mijori.sk alebo na 0905 917 473

© 2020 Mijori. - všetky práva vyhradené. MIJORI s. r. o.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Predstavujeme nomináciu na biznis cenu INDEXU a Slovenskej sporiteľne.


INZERCIA 5 h

Predstavujeme nomináciu na biznis cenu INDEXU a Slovenskej sporiteľne.


INZERCIA 5 h

Hľadáme úspešné inovatívne malé a stredné firmy.


INZERCIA 5 h
Skryť Zatvoriť reklamu