SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Ako vám pomôže Ostropestrec mariánsky?

Raz za čas je tak potrebné organizmus prečistiť a dodať mu chýbajúce živiny.

www.altevita.skwww.altevita.sk

Ozdravte svoj organizmus prírodnou cestou! Ako vám pomôže Ostropestrec mariánsky?

Na organizmus každého z nás neustále pôsobí množstvo negatívnych vplyvov, či už zo vzduchu, alebo z jedla. Raz za čas je tak potrebné organizmus prečistiť a dodať mu chýbajúce živiny. A práve v tomto ohľade Vám môže pomôcť bylinka menom Ostropestrec mariánsky.

Niekedy sú to práve menej známe rastliny, ktoré majú až nevídané pozitívne účinky na ľudský organizmus. Jednou z takých rastlín je aj Ostropestrec mariánsky, ktorý na prvý pohľad vyzerá ako obyčajný neužitočný bodliak. Avšak, nenechajte sa zmiasť jeho vzhľadom. Ostropestrec mariánsky je v skutočnosti pomerne exotickou rastlinou, ktorá pôvodne pochádza z Ázie a Stredomoria. Napriek tomu je však Ostropestrec pomerne odolný voči neprajnému počasiu, a tak ho môžete relatívne bez problémov pestovať aj na Slovensku.

Otázka ale znie, prečo by ste vlastne mali rozmýšľať nad jeho pestovaním. Odpoveďou sú práve rozličné pozitívne účinky na ľudský organizmus. Pestrec mariánsky sa dá využívať rozličnými spôsobmi. Najčastejšie sa využívajú jeho plody, ktoré obsahujú najviac cenných látok. Plody sa drvia a môžu sa použiť na výrobu čaju, prípadne sa dajú pridávať do rôznych jedál a šikovnejší z nás si z nich vyrobia tinktúru. Samozrejme, na trhu nájdete aj už hotové produkty s obsahom Pestrecu mariánskeho. Okrem plodov sa dajú využiť aj listy a kvety.

Pozrime sa však na to, aké reálne benefity dokáže Pestrec mariánsky nášmu organizmu priniesť.

Pozitívne účinky od hlavy až po päty

V rámci pozitívnych účinkov Ostropestrecu mariánskeho začnime jeho vplyvom na základ celého ľudského organizmu, ktorým je kardiovaskulárny systém. Ten je tvorený srdcom, tepnami a žilami, ktoré vyživujú každú jednu časť organizmu. Nesprávne fungujúci kardiovaskulárny systém vedie k množstvu vážnych problémov, preto je dôležité venovať mu náležitú pozornosť.

Rastlina Ostropestrecu obsahuje cenné látky nazývané flavonoidy, ktoré vyživujú cievy a pôsobia blahodarne na celý kardiovaskulárny systém.

Staráte sa o svoju pečeň?

Pečeň sa častokrát označuje aj ako čistička organizmu, keďže tu končí všetok „neporiadok“, ktorý do nášho tela prijmeme. Úlohou pečene je odbúravať rôzne chemikálie, jedy a iné nežiadúce látky, ktoré sa v tele nedajú zužitkovať a mohli by byť potenciálne nebezpečné. Netreba asi zdôrazňovať, že pečeň nedokáže fungovať donekonečna a občas potrebuje poriadne zregenerovať. Na regeneráciu pečene sú vhodné látky ako ilymarín a flavolignany.

Tieto dve látky sú veľmi dôležité pre správne fungovanie pečene, keďže jej pomáhajú vysporiadať sa so všetkými chemikáliami. Pečeň tak dokáže fungovať na 100 %, rýchlo regeneruje a telo sa na ňu môže vždy spoľahnúť.

V akej forme Ostropestrec kúpiť a užívať?

Na záver sa možno pýtate, v akej podobe vlastne môžete Pestrec kúpiť a užívať. Samozrejme, pokiaľ patríte medzi nadšených záhradkárov a bylinkárov, Pestrec si môžete aj sami vypestovať a čerstvý ho využiť napríklad na prípravu čaju, alebo tinktúry. Pokiaľ nemáte možnosť, čas, alebo chuť Ostropestrec pestovať, môžete si zakúpiť už hotové produkty – napríklad,drvené plody Ostropestreca, ktoré obsahujú najviac cenných látok. K dispozícii sú na trhu aj čajové zmesi, prípadne tinktúry. Voľba je len na vás!

Zhrnuté a podčiarknuté, Ostropestrecestrec mariánsky je perfektným čisto prírodným spôsobom, ako dopriať svojmu organizmu skutočne účinnú detoxikačnú kúru. Výťažky z Ostropestreca viete rozličnými spôsobmi zakomponovať do svojho jedálnička či nápojov, takže sa môžu stať bežnou súčasťou vášho života.

Tak na čo ešte čakáte? Podporte svoj organizmus čisto prírodnou cestou pomocou Ostropestreca mariánskeho aj vy! Váš organizmus sa vám za toto rozhodnutie v budúcnosti poriadne odvďačí!

Využite výhodnú AKCIU na eshope altevita.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020

Celkový trh s uvedenými vozidlami tak poklesol o takmer 25% oproti roku 2019.

Tlačové správy

Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách

Digitalizácia má byť o moderných riešeniach, ktoré slúžia ľuďom. Ich zavádzanie do každodenného života je prioritou aj pre DATALAN

Tlačové správy

Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru

Trend podčiarkujú čísla návštevnosti webstránky poisťovne a stavebnej sporiteľne Wüstenrot