SME
Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Helske očarila nemeckých dôchodcov

Spoločnosť otvorila v Nemecku už 7 seniorcentier, v roku 2021 ich počet zdvojnásobí.

Skupina Helske je dnes spájaná predovšetkým s inovatívnymi technológiami v oblasti tepelnoizolačných stavebných materiálov. Málokto však vie, že spoločnosti Helske People Care GmbH patriacej do tejto skupiny, sa darí aj na nemeckom trhu služieb zdravotnej starostlivosti pre seniorov. Ako to v Nemecku funguje a či je tento model vhodný pre Slovensko, sme sa spýtali Romana Štancela, Head of the Development and Innovation Helske People Care.

O nemeckom trhu zdravotnej starostlivosti o seniorov sa hovorí ako o jednom z najnáročnejších na svete. Čím si vyslúžil Vašu pozornosť?

- Viacerými kritériami. Medzi tie najdôležitejšie patrí jeho veľkosť, stále rýchlejšie starnúce obyvateľstvo, rastúce nároky nemeckej vlády a obyvateľov, no predovšetkým prísne nastavené kritériá. Práve tie totiž určujú, kto môže túto službu na nemeckom trhu poskytovať, s akými obmedzeniami a povinnosťami. Tieto pravidlá sú jasné a platia pre každého. Ich porušenie by znamenalo nemalé problémy, ktoré poskytovateľa služieb môžu stáť nielen financie, ale aj stratu dobrého mena. Pri ich dodržiavaní je preto úplne jedno, či ste nadnárodná globálna firma alebo lokálny poskytovateľ.

Je možné očakávať, že v budúcnosti bude európsky trh starostlivosti o seniorov jednotný? Kedy k tomu môže dôjsť?

- Určite áno. Samozrejme, všetko sa odvíja od stability a ekonomického rastu krajiny, ktorý ovplyvňuje príjmy, odvody do zdravotného a sociálneho systému a tým aj ostatné ukazovatele jednotlivcov. Takže odpoveď na otázku „kedy“ je v prípade každej jednej európskej krajiny iná. Nemecko je v tomto smere veľmi výnimočná krajina. Roky narastajúca sila krajiny, ktorá dnes určuje smerovanie prakticky celej Európy, z nej spravila ekonomického obra, ktorému dôveruje celý svet.

Aká je dnes ponuka Helske pre nemeckých dôchodcov?

- Veľmi pestrá. Máme vybudovanú sieť centier takzvaných mobilných ošetrovateľských služieb pre seniorov v siedmich nemeckých mestách: v Bad Harzburgu, Bad Abbachu, Schwabachu, Norimbergu, Quedlinburgu, Mníchove a vo Wernigerode. Otvorenie ôsmej prevádzky v Magdeburgu je naplánované na 1. december tohto roku. Tieto centrá ponúkajú takzvanú dennú starostlivosť o dôchodcov, od terapeutických výkonov, cez zabezpečenie stravy až po vytváranie denného programu. V rámci našich služieb máme najmä profesionálnych zdravotníkov, ktorí poskytujú ošetrovateľské a sociálne služby.

Spomínali ste 7 centier. Ako fungujú a aká je spokojnosť s ich službami?

- Darí sa im veľmi dobre, mnohé z otvorených centier sa blížia k svojej maximálnej vyťaženosti a to sme na trhu iba niekoľko mesiacov. Naše služby sú, vzhľadom k často ťažkému zdravotnému stavu našich klientov, odporúčané jednak ich ošetrujúcimi lekármi, ako aj obsluhou obchodov so zdravotníckymi materiálmi. Okrem nich sú služby Helske People Care odporúčané ďalej aj rodinnými príslušníkmi klientov, ktorí už naše služby využívajú, či predstaviteľmi cirkevnej obce a miestnej samosprávy, v ktorých naše centrá pôsobia. Tí všetci vnímajú veľmi pozitívne pridanú hodnotu našich služieb klientom, ktorým sa ich zdravotný stav tak nezhoršuje, alebo naopak poniektorým dokonca aj zlepšuje.

Samotnú firmu môžeme často hodnotiť aj z pohľadu spokojnosti zamestnancov.

- Spokojnosť s pracovnými podmienkami našich zamestnancov je absolútne kľúčová. Ak pracovníci chodia do svojej práce radi, pretože v nej aj napriek náročnej práci vládne dobrá atmosféra, vykonávajú ju potom najlepšie, ako vedia. Nemeckých zamestnancov nie je však jednoduché uspokojiť. Zatiaľ čo na Slovensku okrem dobrej mzdy „stačí“ niekedy skutočne málo, nemeckí pracovníci sú náročnejší. No aj vďaka nami nastaveným vysokým štandardom, sme našimi pracovníkmi v nezávislých prieskumoch spokojnosti hodnotení veľmi vysoko. Vďaka tomu sme od renomovaného portálu kununu.de získali ocenenie TOP COMPANY a OPEN COMPANY.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


9 h

V Bratislave mali okoloidúci možnosť ochutnať 4 druhy vegánskych bagiet, ktoré chutia ako klasické bagety so syrom a šunkou.


INZERCIA 9 h

Výsledky hlasovania verejnosti v ankete Shell Parádna jazda.


13 h
Skryť Zatvoriť reklamu