SME
Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Virtuálne prechádzky ako pomoc turistom pri orientácií

Virtuálne prechádzky ako pomoc turistom pri orientácií pozdĺž maďarsko-slovenských hraníc.

Projekt s názvom CBC Tours (SKHU/1801/1.1/001), ktorého cieľom bolo mobilizovať cestovný ruch v maďarsko-slovenskom pohraničnom regióne v spolupráci SZSZBMFÜ Nonprofit Kft., Novitech a.s., One Pr Kft. a Intellexi Kft. sa skončil. Webová stránka a aplikácia vytvorená skrz projektu poskytuje kvalitné a systematické informácie o slovensko-maďarskom pohraničnom regióne pre tých, ktorí navštívia alebo plánujú navštíviť región za turistickým účelom, pomocou inovatívnej 3D technológie. Návštevníci si môžu pomocou 3D technológie pozrieť najmenej 100 miest v Maďarsku a 100 na Slovensku.

Hlavným cieľom projektu bolo zvýšiť záujem o slovensko-maďarské pohraničné regióny, najmä o Boršodsko-abovsko-zemplínsku župu a Košický región blízko hraničných turistických miest. Aby sme tomu pomohli, v spolupráci s partnermi sme vytvorili integrovanú turistickú platformu založenú na virtuálnej realite, šitú na mieru hraničným regiónom. Keďže cieľom webovej stránky bolo poskytnúť návštevníkom regiónu interaktívne informácie o dôležitých a zaujímavých miestach a miestach kultúrneho dedičstva v reálnom čase, stránka bola rozšírená o ďalšie inovatívne prvky. Napríklad turistické miesta a súvisiace obchodné služby, ako sú ubytovanie, suveníry špecifické pre jednotlivé regióny a obchody s výrobkami, sa zobrazujú pomocou 3-rozmerného skenovania. Vizuálna pochôdznosť je doplnená interaktívnymi meta informáciami (napr. aktuálna ponuka jedál a otváracia doba reštaurácií). S prihliadnutím na zvyky a očakávania turistov XXI. storočia, boli v rámci projektu vytvorené 3D panoramatické fotografie, ktoré je možné prepojiť s virtuálnymi prechádzkami s možnosťou stiahnutia do smartfónu. Návštevníci si ich môžu stiahnuť načítaním QR kódov na hraničných priechodoch a turistických cieľoch. Táto zvýšená viditeľnosť má za cieľ podnecovať turistov, aby si lepšie naplánovali cestu a poskytuje okamžité geografické, servisné informácie počas ciest.

Dostupnosť webovej stránky: https://cbc.virtualtours.city/

Dostupnosť aplikácie: https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.Novitech.CBCTours

Projekt bol realizovaný s 85% podporou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Celkový rozpočet projektu: 377 894 EUR

Obsah tejto prezentácie nemusí nevyhnutne odrážať oficiálne stanovisko EÚ.

www.skhu.eu

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


4 h

V Bratislave mali okoloidúci možnosť ochutnať 4 druhy vegánskych bagiet, ktoré chutia ako klasické bagety so syrom a šunkou.


INZERCIA 4 h

Výsledky hlasovania verejnosti v ankete Shell Parádna jazda.


8 h
Skryť Zatvoriť reklamu