SME
Pondelok, 20. marec, 2023 | Meniny má Víťazoslav

Nové nábrežie v Poprade ponúka moderné bývanie v širšom centre

Bývalé kasárne sa zmenia na jedinečnú tichú lokalitu pri rieke.

V meste Poprad vyrastie nová štvrť v širšom centre mesta. Nové Nábrežie s novostavbami bytových a rodinných domov bude vhodné pre rodiny, ktoré hľadajú pokojné bývanie s množstvom zelených plôch, pre športovcov, ktorí vyhľadávajú aktívny oddych i milovníkov skutočného mestského života. Moderná štvrť má potenciál stať sa najlepšou a najatraktívnejšou časťou mesta Poprad.

Na naše otázky o novej popradskej lokalite odpovedal Ing. Richard Baka, projektový manažér, Nové nábrežie Poprad.

Byty vyrastajú na mieste, kde boli kedysi Duklianske kasárne, na popradskom Sídlisku Západ. Prečo práve tam a ako to zmení ráz tejto oblasti?

Územie bývalých Duklianskych kasární vnímame ako výnimočnú a jedinečnú lokalitu v Meste Poprad. Rozhodli sme sa pre ňu hlavne z dôvodu, že je situovaná v blízkosti historického centra mesta, čo nám vytvára skvelú príležitosť s veľkorysým priestorom pre vybudovanie nového, moderného bývania.

Realizáciou výstavby nového realitného projektu dosiahneme revitalizáciu danej lokality situovanej v zastavanej časti mesta a vznikne tak na území bývalých kasárni nová, moderná časť sídliska Západ s potrebnou infraštruktúrou.

Veríme, že daná lokalita sa stane najlepšou a najatraktívnejšou časťou mesta Poprad, ktorá osloví a zaujme všetkých potencionálnych záujemcov hľadajúcich nové, moderné bývanie v tichej lokalite širšieho centra mesta s plánovanou pešou promenádou pri brehoch rieky.

Nové Nábrežie je vhodné pre rodiny, ktoré hľadajú pokojné bývanie s množstvom zelených plôch, pre športovcov, ktorí vyhľadávajú aktívny oddych, či milovníkov skutočného mestského života. Komu sú byty v lokalite Nové nábrežie určené?

Byty v projekte Nové nábrežie sú určené všetkým vekovým kategóriám. Štruktúru bytov v bytových domoch a typy jednotlivých rodinných domov (radový, dvojdom, samostatný) sme sa snažili navrhovať tak, aby sme oslovili čo možno najširší okruh potencionálnych záujemcov.

Veríme a sme presvedčení, že sme sa rozhodli správne, čo nám potvrdzuje aj reálny dopyt a záujem budúcich kupujúcich.

Aké výhody, okrem bytov samotných, ponúka bývanie na popradskom Novom nábreží?

Jednoznačne najvýraznejším benefitom bude celkové urbanistické riešenie. Vzhľadom na rozsah daného územia je možné celú lokalitu riešiť komplexne urbanisticky so zameraním na všetky potreby kladené na moderné a zdravé bývanie, pri ktorom nie je nutné riešiť obmedzenia a limity okolitej zástavby.

Veľkým benefitom je aj blízkosť rieky Poprad, ktorú chceme vnímať ako relaxačno-oddychovú zónu. Samozrejmosťou bude dostupnosť služieb, obchodných prevádzok doplňujúcich samotný komfort bývania. Taktiež je našou prioritou dostatok parkovacích miest, či už vnútorných alebo vonkajších státi.

Je takéto bývanie v novostavbe v blízkosti centra, s veľkorysým priestorom na relax pri rieke Poprad, finančne dostupné?

Podľa nášho názoru áno, čo potvrdzuje aj vysoký počet rezervovaných bytov v krátkom čase, približne do dvoch mesiacov od spustenia samotného online predaja bytov cez našu webstránku: www.novenabrezie.sk .

Na základe vyššie uvedeného a teda reálneho dopytu po nových bytoch v našom projekte, sme sa rozhodli spustiť predpredaj bytov naplánovaných aj v nasledujúcich etapách projektu Nové nábrežie. Aktuálne pripravujeme všetky potrebné podklady, aby sme mohli ďalšie byty ponúknuť na predaj v najbližších týždňoch. Samozrejme je potrebné podotknúť, že v prípade veľkého záujmu zo strany budúcich kupujúcich ich plánujeme a vieme dokončiť v termíne konca prvej etapy, t. j. v roku 2023.

Čo všetko prinesie Nové nábrežie pre mesto Poprad a jeho urbanistiku?

Na mieste „rozpadajúcich sa“, schátraných“ Dukelských kasární vyrastie nová, moderná mestská štvrť s rozsiahlou promenádou s množstvom zelene, ktoré od základov zmení dynamiku života v centre mesta Poprad. Zároveň bude obsahovať aj potrebné zázemie v podobe obchodných prevádzok, služieb, športovísk a relaxačných zón.

Areál bývalých Duklianskych kasárni predstavuje významnú a dominantnú lokalitu v meste Poprad s veľkým potenciálom rozvoja mesta smerom k bývaniu a občianskej vybavenosti, relaxácii a oddychu človeka.

Veľkou pridanou hodnotou je lokalita. Ako sú od Nového Nábrežia vzdialené kľúčové body v Poprade?

Do centra mesta Poprad a zároveň k OC Fórum na Námestí sv. Egídia je to približne 10 min. peši, autom necelých 5 min. Pešo sa k železničnej a autobusovej stanici dostanete približne do 15 minút.

Sú na Novom Nábreží ešte voľné byty?

Áno, ale v prvej etape máme už len niekoľko voľných bytov. Čoskoro však budeme mať v ponuke aj ďalších približne 70 voľných bytov určených na predaj. Určite odporúčam potencionálnym záujemcom o bývanie v našom projekte priebežne sledovať našu webovú stránku www.novenabrezie.sk, kde zakrátko zverejníme našu ponuku.

Čo bude po dokončení prvej etapy? Chystá sa ďalšia výstavba?

Podľa našich zámerov je projekt rozdelený na viacero etáp výstavby, spolu je ich šesť. A to tak, aby sme vedeli reflektovať na záujem o bývanie v danej lokalite vychádzajúci priamo z potrieb mesta a obyvateľov v jednotlivých etapách. Ročne plánujeme vzhľadom na potenciál mesta ponúknuť výstavbu cca 50 bytov vrátane súvisiacej infraštruktúry, ktoré by boli funkčne samostatné bez obmedzenia ďalšou výstavbou.

Máte skúsenosti s realizáciou developerských projektov z minulosti?

- Áno, majitelia majú bohaté skúsenosti s realizáciou developerských projektov. Nové nábrežie je spoločným projektom spoločností Phoenix Group s.r.o. a GMT projekt s.r.o., ktorých majitelia spoločne majú viac ako 35 rokov skúseností s výstavbou rezidenčných a obchodných priestorov. Galériu niektorých zrealizovaných projektov si záujemcovia môžu pozrieť priamo na našej webovej stránke: https://www.novenabrezie.sk/developer/

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Katka so vzácnym ochorením: Rozhodla som sa, že deti mať nebudem
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zľavy z odvodov, zmrazená cena potravín
 4. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 5. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 6. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach
 7. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť
 8. Tipuj dedinský futbal online a vyhraj zájazd na Ligu majstrov
 1. Spoločnosť AGEL SK a VŠZaSP podpísali zmluvu o spolupráci
 2. Čo všetko potrebujete vedieť, ak chcete tehlovú fasádu
 3. Bývanie, ktoré má všetkých "5P"
 4. Nový e-book od BaseLinker Kompletný sprievodca po marketplacoch
 5. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 6. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 7. Verve services - upratovacia firma, ktorá vznikla z nuly
 8. Kedy s dieťaťom prvýkrát k zubárovi? Odpoveď vás prekvapí
 1. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 13 471
 2. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 12 919
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zmrazená cena potravín 10 914
 4. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 8 971
 5. Jednoznačný recept na úspech? Buďte pripravení prispôsobiť sa 7 702
 6. Aké sú NAJ slovenské chute? Prezradili ich známi výrobcovia 5 518
 7. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 2 804
 8. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 512
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Týka sa vedeckovýskumnej a vzdelávacej oblasti a taktiež prepojenia teórie s praxou.


8 h

Fasáda je viac ako len estetický prvok domu.


INZERCIA 9 h

Priamo pod svahmi Devínskej Kobyly vyrastie projekt Stockerka. Ide o výnimočné bývanie, ktoré disponuje skvelými parametrami.


11 h
SkryťZatvoriť reklamu