SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Motoristi: Viete, na čo máte nárok pri PZP?

Povinné zmluvné poistenie pokryje aj letenku či ubytovanie.

Povinné zmluvné poistenie nemusí byť len „povinná jazda“ každého motoristu. Namiesto zdĺhavého vyplňovania formulárov dnes PZP uzavriete aj cez mobil za pár minút. A objem asistenčných služieb, na ktoré máte v rámci PZP nárok, sa pri online riešení nijak nezmenší. A je ich viac ako možno tušíte.

Konkrétnym príkladom je ponuka poisťovne Wüstenrot. V rámci základného balíka asistenčných služieb nemáte nárok len na zorganizovanie odtiahnutia auta do servisu alebo až pred dom, výmenu pneumatiky pri defekte či otvorenie auta pri strate kľúčov, ako to stále väčšina motoristov predpokladá.

„PZP myslí aj na komplikovanejšie situácie. Napríklad v prípade krádeže auta máte nárok na trojdňové ubytovanie v hodnote až 50 eur za noc na osobu (v zahraničí 70 eur) alebo na preplatenie reálnych nákladov na dopravu domov vlakom, autobusom. Ak sa krádež stala v zahraničí dokonca aj letecky,“ vysvetľuje Jana Podoláková, odborníčka na povinné zmluvné poistenie poisťovne Wüstenrot.

Pri výbere poisťovne sa dnes oplatí venovať pozornosť aj spôsobu ako PZP uzavriete. Za desať rokov sa doba vybavenia povinného zmluvného poistenia skrátila na minimum. Dnes dokážete PZP dojednať za tri minúty kdekoľvek, kde máte pripojenie internetu. Za otestovanie stojí napríklad nová online kalkulačka od Wüstenrot.
„Povinné zmluvné poistenie u nás vybavíte v troch jednoduchých krokoch. Zjednodušte si život a vyklikajte si ho už teraz. Ušetrený čas a peniaze za to stoja,“ uvádza poisťovňa na svojej webstránke . Pričom, podľa vyjadrení spoločnosti, vybavenie PZP trvá tri minúty.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22. jan

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari. Kde hľadať skvosty Zanzibaru?

22. jan