SME
Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Tesco pomáha ľuďom v núdzi počas koronakrízy

Tesco ďakuje zákazníkom a kolegom, ktorí spolu s ním pomáhajú najzraniteľnejším.

Tesco ďakuje zákazníkom a kolegom, ktorí pomáhajú spolu s reťazcom tým najzraniteľnejším.

Reťazec Tesco myslí na pomoc tým najzraniteľnejším za každých okolností. Hoci rok 2020 bol vplyvom vypuknutia koronakrízy mimoriadny, spoločným úsilím Tesca, jeho kolegov, zákazníkov a partnerov sa podarilo aspoň sčasti zvrátiť negatívne dôsledky koronakrízy na ľudí v núdzi.

„V Tescu si uvedomujeme, akou veľkou výzvou sa stala koronakríza, a to pre celú spoločnosť. Sme nesmierne hrdí na všetkých kolegov Tesca, ktorí sa starajú o našich zákazníkov za každých okolností a robia všetko preto, aby si mohli aj pred Vianocami nakúpiť ich obľúbené potraviny a všetky potrebné výrobky. Popri tom chceme byť čo najbližšie ku všetkým ľuďom, ktorí v čase koronakrízy naliehavo potrebujú našu pomoc – či už ide o zraniteľných seniorov, rodiny v núdzi alebo jednotlivcov zasiahnutých neľahkým životným osudom. Našimi aktivitami sa nám tento rok podarilo vytvoriť dôležitý prínos. Veľké poďakovanie patrí zákazníkom, kolegom a partnerom Tesca, ktorí pomáhajú spolu s nami. Tesco pomáha v komunitách naprieč Slovenskom už viac ako 24 rokov. Verím, že práve vzájomnou spolupatričnosťou a solidaritou prekonáme aj neľahké výzvy spojené s koronakrízou,“ uviedla Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

Tesco podáva pomocnú ruku ľuďom v núdzi po celý rok

Potravinová zbierka Tesca opäť pomohla ľuďom s ťažkým osudom , aby prežili čo najkrajšie vianočné sviatky. Zákazníci mohli od 19. novembra do 3. decembra 2020 darovať trvanlivé potraviny a drogériu vo všetkých 153 obchodoch Tesca na Slovensku. Vyzbierať sa v nich podarilo 100 ton potravín a drogérie v hodnote viac ako 165-tisíc eur.

O distribúciu darovaných výrobkov sa starajú spolupracujúce charitatívne organizácie a dlhoroční partneri Tesca: Potravinová banka Slovenska, Slovenská katolícka charita, Evanjelická diakonia, Vagus a Depaul. Do 8. ročníka potravinovej zbierky sa zapojili aj päť slovenských dodávateľov Tesca. Tesco rozdelí medzi spolupracujúce charitatívne organizácie aj finančnú pomoc navyše – vo výške 20 % hodnoty potravín a drogérie vyzbieraných v obchodoch.

Zapojiť sa do zbierky a pomôcť môžu zákazníci aj naďalej, a to pri online nákupe prostredníctvom služby Tesco Online nákupy do 24. decembra tohto roka.

Tesco pomáha ľuďom v núdzi deň čo deň aj vďaka darovaniu nepredaných potravín. Význam takéhoto darovania sa naplno potvrdil práve v uplynulých mesiacoch koronakrízy. Starostlivosť o ľudí v núdzi sa stala potrebnou viac ako kedykoľvek predtým a vďaka programu darovania potravín sa podarilo pomôcť mnohým rodinám: od vypuknutia mimoriadnej situácie v marci tohto roka reťazec daroval vyše 1 500 ton potravín, z ktorých bolo pripravených viac ako 3,5 milióna porcií jedla. Takéto skvelé čísla sa Tescu podarilo dosiahnuť vďaka tomu, že nepredané potraviny daruje ľuďom v núdzi všetkých 153 obchodov reťazca.

Tesco si uvedomuje, že pomoc ľuďom v núdzi je v tomto roku, poznačenom koronakrízou, ešte urgentnejšia ako kedykoľvek predtým. V apríli pomohol reťazec tým najzraniteľnejším vďaka potravinovému daru v hodnote 172-tisíc eur. V reakcii na koronakrízu zorganizovalo Tesco mimoriadnu, letnú potravinová zbierku. Zákazníci mohli v období 10 týždňov darovať trvanlivé či drogériové produkty v ktoromkoľvek z obchodov reťazca. Vyzbierať sa podarilo 28 ton potravín a drogériových výrobkov.

Skvelá správa pred Vianocami

Tesco pôsobí na Slovensku už viac než 24 rokov a počas tohto obdobia sa reťazec vytrvalo stará aj o všetky miestne komunity, v ktorých pôsobí. Vďaka programu Vy rozhodujete, my pomáhame dlhodobo podporuje lokálne projekty, ktoré zlepšujú život v komunitách a skrášľujú či skvalitňujú ich verejný priestor. Príkladom sú nové ihriská, knižnice, mestské úle či vzdelávacie aktivity. Tento rok dostali príležitosť aj návrhy projektov, ktoré pomáhajú vyrovnať sa so súčasnou mimoriadnou situáciou po nástupe koronakrízy či podporiť zdravie a imunitu.

Tesco prišlo v predvianočnom období so skvelou správou: Reťazec podáva pomocnú ruku komunitám v aktuálnej náročnej situácii vďaka zvýšeniu celkovej výšky grantu na 185-tisíc eur. V aktuálnom náročnom období podporí všetkých finalistov programu Vy rozhodujete, my pomáhame rovnakou sumou. Vďaka zvýšeniu celkovej sumy grantového programu na 185-tisíc eur Tesco podporí všetkých 231 finalistov rovnakou sumou 800 eur.

Program Vy rozhodujete, my pomáhame doposiaľ podaril na Slovensku už takmer 1 400 komunitných projektov, a to celkovou sumou viac ako jeden milión eur.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Už v sobotu 25. septembra si pripomenieme Svetový deň lekárnikov.


1 h

Pomáhať dobrej veci prináša svoje ovocie a niekedy aj tekuté zlato!


5 h

Niektorí sa možno nevedia vzdať milovaného auta, ale výmenou starého vykurovania môžeme veľa ovplyvniť.


5 h
Skryť Zatvoriť reklamu