SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

O polovicu klesol počet škôd, ktoré spôsobili podnikatelia

Pandémia zmenila štruktúru škôd v segmente malých a stredných podnikateľov.

Pandémia zmenila štruktúru škôd v segmente malých a stredných podnikateľov. V rokoch 2018 a 2019 bola najčastejšou poistnou udalosťou škoda spôsobená tretej strane. V minulom roku počet týchto poistných udalostí percentuálne klesol o takmer polovicu. Naopak, najvýraznejšie stúpli škody spôsobené vodou.

„Ak sa pozrieme na čísla, tak v roku 2019 tvorila zodpovednosť za majetkové škody až 36 % všetkých poistných udalosti, ktoré nám nahlásili klienti zo segmentu malých a stredných podnikateľov. V roku 2020 však zodpovednosť za škodu predstavovalo len necelých 19 % poistných udalostí,“ uviedla Jana Podoláková, riaditeľka Úseku vývoja produktov Wüstenrot poisťovne.

Práve škody spôsobené tretím stranám predstavujú najčastejšie poistné udalosti v segmente podnikateľov aj z dlhodobého hľadiska. Len pre ilustráciu, v roku 2018 tento typ škôd tvoril približne tretinu poistných udalostí, ktoré poisťovňa Wüstenrot vyplácala klientom z podnikateľského sektora.

Na poklese poistných udalostí pri škodách spôsobených tretej strane sa zrejme podpísali aj protipandemické obmedzenia, ktoré sa dotkli časti malých a stredných podnikateľov. Čiastočné utlmenie niektorých podnikateľských činností sa prirodzene mohlo premietnuť aj do zníženia škodovosti.

„Naopak, o 11 percentuálnych bodov nám medziročne stúpli škody spôsobené vodou. Minulý rok predstavovali takmer pätinu poistných udalostí pri malých a stredných podnikateľoch. Tieto poistné udalosti sa tak dostali na úroveň škôd spôsobených tretej strane,“ uzatvára Jana Podoláková.

V ďalších kategóriách škôd ako sú napríklad vandalizmus alebo požiare k zásadným zmenám v porovnaní s predchádzajúcim rokom nedošlo.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún