SME
Nedeľa, 29. máj, 2022 | Meniny má Vilma

Wüstenrot poisťovňa dosiahla čistý zisk 1,8 milióna eur

Spoločnosť ku koncu roka 2020 dosahovala výšku solventnosti na úrovni 186 %

Napriek pandemickým obmedzeniam poisťovňa Wüstenrot v minulom roku dosiahla čistý zisk na úrovni 1,8 milióna eur. Medziročne zisk po zdanení klesol o 32 percent. Na odvodoch z povinného zmluvného poistenia a ostatného neživotného poistenia spoločnosť odviedla celkovo 2,4 milióna eur.

„Rok 2020 sa pre poistný trh ukázal veľkou a neočakávanou skúškou. Napriek všetkým turbulenciám Wüstenrot poisťovňa opäť potvrdila svoje dlhoročné renomé spoľahlivého partnera pre klientov a stabilného hráča na slovenskom trhu. Podčiarkuje to aj skutočnosť, že spoločnosť ku koncu roka dosahovala výšku solventnosti na úrovni 186 %,“ vyhlásil Marian Hrotka, CEO Wüstenrot Slovensko.

Na hospodárskych výsledkoch poisťovne Wüstenrot sa negatívne podpísali priame aj nepriame dopady pandémie COVID-19. Okrem iného, minulý rok klesol predaj či registrácia nových vozidiel o približne 25 %, čo sa prejavilo na záujme o havarijne poistenie. Obmedzenie mobility zas negatívne zasiahlo ponuku cestovného poistenia.

Navyše, trh s neživotným poistením minulý rok naďalej pociťoval daň z poistenia vo výške 8 %, či náklady spojené so škodami, ktoré spôsobili vozidlá bez zákonnej poistky. Celkovo na odvodoch a daniach z neživotného poistenia spoločnosť zaplatila 2,4 milióna eur.

„Na druhej strane, Wüstenrot zaznamenal nárast pri rizikovom životnom poistení. Zároveň sa znížili náklady na prevádzku bez toho, aby sa úspora dotkla starostlivosti o klientov,“ pokračuje Marian Hrotka.

Podľa jeho slov minuloročný zisk po zdanení síce medziročne klesol o približne 32 %, no poisťovňa Wüstenrot v náročných pomeroch obhájila svoje zastúpenie na slovenskom trhu. Pričom si pre najbližšie obdobie nastavila výrazne vyššie ambície.

„Chceme významným spôsobom posilniť naše aktivity, plánujeme významné investície do inovácií a zvyšovania nášho trhového podielu v poisťovníctve. Zároveň, plánujeme posilnenie našej pozície v oblasti komplexných finančných služieb,“ uzavrel Marian Hrotka.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Karel ZIMA - MIO vám vydrží fakt roky

Každý rok je potrebné meniť iba kartu SD, nie autokameru. Autokamera musí vydržať, preto jazdím s Mio!


3 h
Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?

Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?


28. máj

Túžite po obuvi, ktorá bude pohodlná na bežné nosenie do mesta, ale aj do práce? V tom prípade ste tu správne!


INZERCIA 28. máj
SkryťZatvoriť reklamu