SME
Sobota, 20. august, 2022 | Meniny má Anabela

Od 1. septembra je predprimárne vzdelávanie povinné

Na Kramároch nájdete ideálnu škôlku pre vaše dieťa.

Podľa rozhodnutia Ministerstva školstva SR je predprimárne vzdelanie od 1. septembra povinné. Rodičia dnes čelia veľkým rozhodnutiam – najmä pri výbere prostredia a kolektívu, kde má dieťa rozvíjať svoje ,,ja“ už od malička. Od škôlky sa očakáva, aby sa v kolektíve dieťa cítilo dobre a aby učitelia rozoznali jeho potreby. Práve škôlka na Kramároch vyniká tým, čo nikde inde nenájdete. Každým dňom deti získajú jedinečné skúsenosti, absolvujú škôlku v prírode a budú vedené úžasnými učiteľmi. Nenechajte výber škôlky na náhodu.

Život škôlkara bude naplnený prírodou a pohybom

Detské časy sa spájajú s obľúbeným ihriskom, kamarátmi a dobrodružstvami v prírode. V škôlke littleBIG ich bude neúrekom. Pýtate sa, prečo? Škôlka je obklopená hustými lesmi, kde malí výletníci zažijú veľa vzrušujúcich chvíľ. Sledovaním života v prírode sa im otvoria nové obzory. Započujú sa do šumu korún stromov, pocítia každým krokom pukot vetvičiek pod nohami, začnú spoznávať rôzne druhy kvietkov a zvieratiek. Aktivitami v prírode si deti užijú aj prirodzený pohyb na vzduchu. Samozrejmosťou sú prechádzky, kľučkovanie medzi stromami, preskakovanie konárikov a voľný beh s ostatnými spolužiakmi. Aj keď si to často neuvedomujeme počas aktivít v exteriéri sa deti učia vzájomnej spolupráci a pochopeniu, prekonávajú svoje limity a zlepšujú si imunitu. Prečo deťom neukázať čaro prírody, keď ho môžu v littleBIG prežívať každý deň?

Divadlom deti pochopia pocity seba aj iných

Zážitky sa škôlkou v prírode nekončia. Po návrate sa deti upokoja v krásnych triedach. Na jednom pódiu sa môže stretnúť červená čiapočka, vlk, snehulienka aj sedem trpaslíkov. V divadelnej triede deti preberajú vlastnosti iných postáv a vyjadrujú cez ne pocity. Malí divadelníci si tiež vyskúšajú, aké je to stáť pred publikom a vcítiť sa do role inej bytosti. Deti sa naučia pracovať s hlasom, intonáciou, zlepšia si výslovnosť a získajú sebavedomie v prezentovaní samého seba. Po neverbálnej stránke sa naučia pracovať so svojím telom. Pochopia princíp očného kontaktu a začnú si uvedomovať dôležitosť gest, mimiky a pohybu. Malí škôlkari sa v littleBIG stanú veľkými hercami.

V triede deti cestujú časom a spoznávajú svet

Terapeutické miestnosti sú ako stvorené pre cestovanie časom aj svetom. A to doslova. Multisenzorická trieda Snoezelen deťom umožňuje spoznávať vonkajší, ale aj detský vnútorný svet inak. Usadia sa na mäkkom koberci alebo na visiacich kreslách a expedícia môže začať. Malí veľkáči sa vďaka projekcii a farebným svetielkam premiestňujú do rôznych miest v rôznych kútoch sveta. V pondelok môžu deti objaviť čaro pralesov, v utorok sa nechajú vnášať do hlbín mora a plávať medzi delfínmi. Miestnosť neobmedzených možností, to je terapeutická miestnosť Snoelezen. Čo však so šikovnými detskými hlávkami? Experimentáreň slúži na rozvíjanie bujnej fantázie. Priestor, kde sa deti naučia aj remeslám, aj umeniu. Pri kombinovaní rôznych materiálov, tvarov, farieb si deťúrence zhotovia svoje umelecké diela. Naučia sa rôzne techniky, zároveň si precvičia jemnú motoriku a osvoja si zručnosti, ktoré sa im zídu aj do praktického života.

Plné zdravé brušká každý deň

Škôlka littleBIG je plná spokojných labužníkov. Výživné jedlá sú pripravené pod dohľadom expertov na vyváženú, zdravú stravu. Základ pre výborné menu sú suroviny od lokálnych dodávateľov, čím škôlka zabezpečuje vždy čerstvé ingrediencie. Kombinácie jedál sú zdravé, zároveň dostatočne sýte. V jedálnych lístkoch si prídu na svoje bezlepkáči, deti s bezlaktózovými diétami, ale aj tí, ktorí si zvolia kombináciu zdravých a klasických jedál. Predstavte si domácu detskú výživu, cviklovú polievku s kokosovým mliekom, tekvicové rizoto so syrom alebo klasické palacinky s ovocnou tvarohovou penou. Už sa vám zbiehajú slinky? U nás sa nasýti každý papkáč a zdravo.

Koncept šťastné dieťa

Počuli ste už o pozitívnej psychológii? Je to oblasť psychológie, ktorá vo veľkom skúma to, čo robí ľudí šťastnými. Z nej vyplýva koncept šťastného dieťaťa, ktorý aplikuje škôlka littleBIG do vyučovacieho a výchovného procesu. Vychádza z princípov, ktoré podporujú šťastný život detí a rozvíjajú v nich nové dimenzie svojho charakteru, psychickú odolnosť, pozitívne emócie, sociálne vzťahy, vďačnosť a pokoru. Čím skôr začneme viesť deti k šťastnému životu, tým skôr si osvoja hodnoty a priority dôležité pre ich každodenný život.

Škôlka je zaradená do siete Ministerstva školstva SR

Vysokú úroveň výučby a výchovno-vzdelávacieho procesu odzrkadľuje aj to, že škôlka littleBig sa stala súčasťou siete škôl a školských zariadení Ministerstva školstva Slovenskej republiky. Zaradenie do siete je dôležité, keďže od 1. septembra platí povinné predprimárne vzdelávanie pre deti, ktoré dovŕšili 5 rokov k dňu 31. augusta a každé dieťa v tomto veku musí byť zapísané do niektorej z materských škôl, aj v prípade, že bude plniť predprimárne vzdelávanie individuálnou, domácou formou. Škôlka tak získala plné oprávnenie uskutočňovať výchovu a vzdelávanie podľa zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a teda nástup do škôlky littleBig je pre deti rôzneho veku možný ihneď.

Malý krôčik pre škôlkara, veľký krok pre rodičov

Nástup do škôlky je výnimočný moment. Zo známeho prostredia sa deti ocitnú v priestore s inými deťmi a dospelákmi, s ktorými sa budú stretávať každý deň. Prechodom z domáceho prostredia deti čelia veľkým výzvam. Malými krôčikmi vstúpia do budovy a netušia, čo ich čaká. Tím učiteľov a asistentov v littleBIG si to naplno uvedomuje a preto sa snažia toto obdobie deťom spríjemňovať čo najviac. Škôlka otvára nové triedy, ktoré čakajú na nových šikovných žiakov. Pokojne si ich príďte pozrieť spolu s vašou ratolesťou osobne. Radi vás priestormi prevedú pedagógovia a zodpovedia vám akékoľvek otázky.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pripravené sú hodnotné ceny, tombola aj bohatý sprievodný program.


INZERCIA 13 h

50 percent áut, ktoré boli registrované pred embargom, je stále funkčných.


INZERCIA 19. aug

Hyundai chce spojiť ľudí v záujme trvalej udržateľnosti.


INZERCIA 19. aug
SkryťZatvoriť reklamu