SME
Streda, 26. január, 2022 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Spánok – základ pevných vzťahov

Hýčkajte si partnerský vzťah aj kvalitným spánkom. Kvalitný spoločný spánok vám dodá oveľa viac aj pri vnímaní svojho partnera.

Čo nám prináša víkend? Každému asi niečo iné. Zväčša je to konečne poriadny oddych po náročnom pracovnom týždni. Kvalitný oddych má veľký vplyv nielen na náš fyzický výkon, ale aj na našu psychiku, čo pozitívne vplýva aj na vzťahy k najbližšiemu okoliu.

Plnohodnotný spánok a oddych vplýva na dobre fungujúce pracovné, osobné – partnerské vzťahy. Vedecké štúdie preukázali, že už po jednej noci s nedostatočne dlhým spánkom sa na druhý deň prejavujú psychické stavy, akoby mal človek v krvi zvyškový alkohol. Dostavuje sa podráždenosť, znížená schopnosť empatie a s ňou súvisiaca neochota načúvať kolegom v práci, partnerovi, deťom, či blízkym.

Na čo sa tešíme, keď sa blíži víkend? Väčšina z nás hlavne na to, že sa dosýta vyspí.

Ten rozdiel je potom badať celý deň – po dostatočnom oddychu a spánku, máme hojnosť energie venovať sa svojmu najbližšiemu okoliu.

Pri nedostatku spánku, prehnane reagujeme na situácie , ktoré by nás za normálnych okolností nevyviedli z miery. Cítime sa smutní, depresívni či nervózni, čo vedie ku konfliktom a menej spokojným vzťahom.

Ako dosiahnuť kvalitný spánok?

Riešenie je prosté - dostatočný regeneračný spánok na pohodlnom matraci, ktorý vás harmonicky naladí. Pre ničím nerušený spánok sú preto najvhodnejšie pohodlné a kvalitné ortopedické matrace. Povedzme, jedinečné ortopedické matrace značky DORMISAN.

V matracoch DORMISAN sa používajú výlučne jadrá z materiálu SONNOCELL ® , ktoré z abezpečujú ideálnu ortopedickú podporu tela podľa jeho hmotnosti, čím priaznivo zmierňujú napätie chrbtice a udržiavajú ju v jej prirodzenej polohe. Týmto sa vytvárajú ideálne podmienky pre správne fungovanie nášho krvného obehu, nervového systému a ostatných orgánov. Poťahové materiály atraktívneho talianskeho dizajnu s antibakteriálnymi a antiroztočovými úpravami ocenia astmatici aj alergici, a to nielen kvôli týmto vlastnostiam, ale aj kvôli vynikajúcemu prevzdušneniu s dokonalou tepelnou a vlhkostnou reguláciou.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Odomknuté články, prémiové služby a jednoduchá administrácia prístupov.


INZERCIA 6 h

Kaufland získal ocenenie Top Employer Europe 2022 a Top Employer Slovakia 2022.


INZERCIA 6 h

Čučoriedky patria medzi naše obľúbené a vyhľadávané ovocie už po celé veky.


21 h
Skryť Zatvoriť reklamu