SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Najväčší záujem o prenájom bytov v Q3 je v Starom meste

Napriek pandémii prenajala realitná kancelária Herrys v tomto roku najviac bytov za prvé tri kvartály v histórii fungovania.

Aj keď ceny nehnuteľností stále rastú, medzi-kvartálny nárast cien nájmov je minimálny a momentálne stagnujú. Dáta vyplývajú z uzavretých nájomných zmlúv Herrys a ich transakcií.

Zatiaľ čo minulý rok sa šplhala priemerná výška nájmu na 700 eur bez energií, v posledných mesiacoch cena stagnuje na výške okolo 610 eur bez energií. Zároveň eviduje realitná kancelária Herrys rekordných 341 uzavretých prenájmov, čo je najviac za tri kvartály v histórii ich fungovania. Svedčí to o neutíchajúcom záujme o prenájmy.

Dalo by sa povedať, že v tomto roku sa dopyt po prenájmoch rozložil a veľa sa prenajímalo aj v druhom, aj v treťom kvartáli. Je to rozdiel oproti minulému roku kedy bol práve tretí kvartál veľmi intenzívny, pretože sa dopyt kvôli prvej vlne epidémie presunul na obdobie letných mesiacov. Svedčí o tom aj fakt, že sme v treťom kvartáli 2021 zaznamenali pokles o 21,6 % z pohľadu počtu prenájmov oproti minulému roku. Na druhej strane počet transakcii za prvé 3 kvartály 2021 je o 11 % vyšší ako za rovnaké obdobie roku 2020 . V rámci štvrtého kvartálu očakávame o niečo vyššie čísla realizovaných transakcií oproti minulému roku nakoľko je predpoklad lepšej epidemiologickej situácia a vyššej migrácie ľudí ako v minulom roku počas tohto obdobia. Neskorá jeseň je však vždy z pohľadu hľadania nájomcov slabšia a predpokladáme že tomu nebude inak ani v tomto roku.,“ hovorí Martin Marsina z realitnej kancelárie Herrys. Zatiaľ čo po prvom kvartáli 2021 stúpol počet prenájmov o 13 %, medzi druhým a tretím kvartálom bol nárast minimálny.

V Bratislave stále prevláda záujem o nájmy v Starom Meste, kde sa prenajalo v treťom kvartály 2021 až 39 % z objemu prenájmov realitnej kancelárie Herrys. Vysokú popularitu si dlhodobo udržiava aj Bratislava II., kde sa najmä v časti Ružinov prenajalo až 25 % bytov, v Bratislave III. to bolo 19,5 %. Nájomcovia najčastejšie vyhľadávajú dvojizbové byty, tie tvorili 53 % z rentovaných bytov, trojizbových bytov sa prenajalo 26 % a jednoizbových 17 %. Priemerná výmera prenajatých bytov je 59,5m2. Z dát ďalej vyplýva, že priemerný vek nájomcu je 32 rokov, pri prenajímateľoch je priemerný vek 45,5 rokov.

Realitná kancelária HERRYS je jednou z prvých plne licencovaných realitných kancelárií Národnou asociáciou realitných kancelárií na našom trhu a všetci jej agenti úspešne absolvujú pravidelné testovanie organizované asociáciou. Kancelária už desať rokov pôsobí v hlavnom meste a v jej okolí a za ten čas vybudovala tri pobočky. V roku 2018 svoju pôsobnosť rozšírila a jej makléri začali poskytovať služby aj v Prahe. HERRYS realizuje 800 realitných transakcií ročne a má skúsenosti s predajom rezidenčných nehnuteľností a je exkluzívnym predajcom vybraných developerských projektov. Realitná kancelária HERRYS získala v rokoch 2012 až 2015 a v rokoch 2019 a 2020 ocenenie za najlepšiu realitnú kanceláriu na Slovensku s ocenením CIJ Best Local Real Estate Agency. V rokoch 2016 a 2017 bol tím profesionálov vyhodnotený ako najlepší obchodnícky tím na Slovensku – Best Local Power Team of the Year. Portál SME Index vybral HERRYS ako najväčšiu klasickú realitnú kanceláriu roku 2020 na našom trhu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ Československej armády v Moldave nad Bodvou.


14 h

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ P.O. Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch.


14 h

V Liptovskom Mikuláši sa stavia viac, ako kedykoľvek predtým. Liptovský Mikuláš je dobré miesto pre život.


INZERCIA 23 h
SkryťZatvoriť reklamu