SME
Utorok, 17. máj, 2022 | Meniny má Gizela

Inovatívna alternatíva k vysokej škole

Koniec strednej školy znamená výber ďalšieho smerovania mladého človeka.

Budúci absolventi stredných škôl by mali vedieť o tom, že ich jedinými možnosťami nie sú len vysoká škola alebo práca. Na Slovensku majú na výber aj duálne vzdelávanie.

Pre uplatnenie na pracovnom trhu potrebuje mladý človek množstvo pracovných skúseností. Nielen v IT prostredí sa technológie vyvíjajú veľmi rýchlym tempom a reflektovať požiadavky na vzdelávanie a prax je veľmi zložité. V Košiciach je cestou do IT sveta aj vyššie odborné pomaturitné IT štúdium Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej a Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia (DT ITSO SK). Už od roku 2013 poskytuje inovatívne a moderné duálne vzdelávanie pre absolventov stredných škôl, ako aj pre študentov vysokých škôl, ktorí hľadajú alternatívnu cestu vzdelávania. Študentom ponúka viaceré výhody:

Moderné technológie

Študenti sa naučia pracovať s modernými technológiami v oblasti SAP, cloudov, databázovej architektúry, automatizácie alebo bezpečnosti IT systémov. Z prostredia programovania je to jazyk Python, ktorý sa teší popularite v produkčnom prostredí. Okrem „tvrdých“ zručností nesmieme zabudnúť na mäkké – základy projektového manažmentu a agilných metodík, sebaprezentovanie, zákaznícka orientácia, riadenie procesov a podobne.

Vzdelávanie a platená prax

Skĺbenie teórie s praxou je jeden z najväčších rozdielov oproti klasickej škole. Duálne štúdium prepája získavanie vedomostí s ich aplikovaním priamo v praxi. Študenti trávia v priebehu 3-ročného štúdia čoraz viac času vo firemnom prostredí, pracujú v reálnych tímoch s profesionálmi z odboru.

Za svoj čas strávený na praxi, ktorý tvorí napríklad v 2. ročníku 70 % vyučovania, sú študenti finančne ohodnotení. Okrem toho majú počas štúdia možnosť získať za svoje výsledky prospechové štipendium. Namiesto brigády tak môžu svoj voľný čas využiť na samoštúdium či iné voľnočasové aktivity.

Získavanie pracovných návykov

Konkurenčnou výhodou absolventov duálneho vzdelávania je, že získavajú pracovné návyky a vedia sa orientovať priamo v praxi. V DT ITSO SK sa k študentom počas praxe v tímoch správajú ako k rovnocenným kolegom, ktorí sú prirodzenou súčasťou IT komunity.

Titul a medzinárodný certifikát

Absolventi duálneho vzdelávania v DT ITSO SK a SPŠE získajú titul Dis. – diplomovaný špecialista. Okrem toho majú možnosť získať aj medzinárodný jazykový certifikát Sprachdiplom a odborný certifikát Fachinformatiker, ktorý garantuje rovnakú úroveň znalostí, ako majú absolventi duálneho vzdelávania v Nemecku.

Isté pracovné miesto a kariérny rast

Najväčšia IT firma v kraji garantuje absolventom po úspešnom absolvovaní 3-ročného duálneho vzdelávania isté pracovné miesto a otvorenú cestu na kariérny rast na vyššie pozície.

Uplatnenie absolventov

V súčasnosti pracujú v Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia absolventi duálneho vzdelávania, ktorí sa počas svojej kariéry vypracovali na vyššie pozície, akými sú:

Cloud administrator, ICT Architekt, Scrum Master, Operation Manager, Application Developer, ICT Engineer a ďalšie.

Duálne vzdelávanie v IT

V Košiciach ponúka duálne vzdelávanie v odbore Počítačové systémy najväčšia IT firma v regióne – Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia a Stredná priemyselná škola elektrotechnická. Ide o bezplatné 3-ročné štúdium, ktoré prebieha v priestoroch školy aj firmy. Štúdium je určené pre absolventov stredných škôl s maturitou, od ukončenia strednej školy môže uplynúť maximálne 5 rokov.

Zistite viac o duálnom vzdelávaní v IT

Ak chcete vedieť, ako to na duálnom vzdelávaní funguje, napíšte nám na FMB_dualeducation@t-systems.com. Radi odpovieme na vaše otázky a privítame vás u nás na Žriedlovej 13.

Chcete vedieť novinky? Sledujte nás na FB a Instagrame.

https://www.facebook.com/ITdualedu

https://www.instagram.com/dual_edu/?hl=en

Prihlasovanie pre akademický rok 2022/23 bude spustené začiatkom roka 2022. Záujemcovia sa budú môcť prihlásiť vyplnením elektronickej prihlášky. Viac informácií nájdete včas na web stránke spoločnosti DT ITSO SK deutschetelekomitsolutions.sk a na sociálnych sieťach.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Hypoglykémia je u diabetikov „bežná“, nepredvídateľná a potenciálne nebezpečná komplikácia inzulínovej liečby.


8 h

Nová verzia softvéru pre rodinu modelov ID prináša rýchlejšie nabíjanie, vyšší dojazd, vylepšenú navigáciu a veľa ďalších funkcií.


INZERCIA 21 h
Jiří Procházka.

Jiří Procházka, jeden z najlepších bojovníkov MMA súčasnosti, sa stal novým globálnym ambasádorom spoločnosti XTB.


16. máj
SkryťZatvoriť reklamu