SME
Utorok, 17. máj, 2022 | Meniny má Gizela

Ako podporiť podnikavosť v novom prostredí globálnych výziev?

Nové výzvy si vyžadujú nové prístupy k podpore podnikateľského ekosystému. Je čas na vzdelávací RESTART.

Oficiálne štatistiky uvádzajú, že 75 % Európanov neabsolvuje žiadne podnikateľské vzdelávanie v rámci svojich vzdelávacích systémov. Nové výzvy, ktoré vznikli v dôsledku klimatickej krízy, ako aj neustále sa meniaceho podnikateľského prostredia ovplyvneného globálnou pandémiou, vytvorili príležitosti pre nové a odhalili slabé stránky zavedených podnikov. Podnikatelia a ich zamestnanci čelia nutnosti prispôsobiť sa a vyvíjať sa tak, aby vedeli reagovať na nové vzniknuté výzvy/príležitosti, akými sú napr. prechod na online alebo zavádzanie inovácií a servitizácie. Rozvoj digitálnej pripravenosti, odolnosti a kapacity je základným predpokladom pri riešení digitálnej transformácie.

Hlavným cieľom projektu RESTART je vyvinúť inovatívne vzdelávacie riešenia a nástroje na zlepšenie a rozvoj podnikateľského vzdelávania a odbornej prípravy v celom ekosystéme odborného vzdelávania a prípravy prostredníctvom riešenia potrieb formovaných digitalizáciou a zmenou klímy.

Projekt RESTART vyvíja inovatívny obsah odbornej prípravy s cieľom zapáliť podnikateľského ducha, ako aj hĺbkovú vedomostnú základňu potrebnú na udržateľné fungovanie v súčasnom hospodárskom prostredí.

RESTART je prispôsobený špecifickým potrebám vybraných cieľových skupín:

 1. Malým a stredným podniky so zameraním na mikropodniky;
 2. Pracovníkom a odborníkom, ktorí sa potrebujú prispôsobiť rýchlo sa vyvíjajúcim pracovným miestam a funkciám prostredníctvom získania inovatívnych a relevantných zručností a kompetencií;
 3. Ekosystému odborného vzdelávania a prípravy v EÚ, ktorý pozostáva z množstva formálnych a neformálnych poskytovateľov odborného vzdelávania a prípravy, ktorí sa neustále snažia o relevantný a aktuálny obsah a kurzy, ktoré by sprevádzali MSP a pracovnú silu na týchto rýchlo sa vyvíjajúcich trhoch;
 4. Systému podpory podnikania, ktorý je zatiaľ stále ukotvený v "predpandemických" ekonomických modeloch a potrebuje sa aktualizovať a modernizovať.

Projekt má stanovené 4 hlavné výstupy:

 1. Platforma otvorených vzdelávacích zdrojov RESTART
 2. RESTART Inovatívny model podnikania
 3. RESTART Školenia a nástroje
 4. Pozičný dokument RESTART a usmernenia pre začlenenie

Projektoví partneri:

 • Slovak Business Agency, Slovensko
 • Fakulta managementu, Univerzita Komenského v Bratislave, Slovensko
 • Science and Technology Park of the University of Rijeka, Chorvátsko
 • HÉTFA Research Institute and Center for Economic and Social Analysis, Maďarsko
 • Italian Development Partners, Taliansko
 • Institut de Haute Formation aux Politiques Communautaires IHF, Belgicko
 • Internet Web Solutions, Španielsko

Projekt sa začal 1. novembra 2021 a skončí sa 31. októbra 2023.

Kontakt: Ak máte akékoľvek otázky, záujem o zapojenie sa, spoluprácu alebo akékoľvek pripomienky, neváhajte nás kontaktovať mailom na: restarteuproject2021@gmail.com.

Všetky aktivity a novinky projektu RESTART môžete sledovať na webovej stránke: www.restartproject.eu alebo na Facebookovej stránke projektu.

Tento projekt je financovaný z programu Európskej únie Erasmus+. Podpora Európskej komisie na prípravu a publikovanie tejto tlačovej správy neznamená schválenie jej obsahu, ktorý vyjadruje len názory autorov, a Komisia nenesie zodpovednosť za akékoľvek použitie informácií v nej obsiahnutých.

Fakulta managementu Univerzity Komenského v Bratislave

Fakulta managementu je jednou z trinástich fakúlt Univerzity Komenského v Bratislave. Pôsobí v študijnom odbore ekonómia a manažment. V súlade s Bolonskou deklaráciou fakulta rozvíja bakalárske, magisterské i doktorandské štúdium a podporuje programy mobility študentov uplatňovaním kreditového systému (ECTS).

Poslaním Fakulty managementu UK je pripravovať kvalitných a konkurencieschopných absolventov, ktorí sú schopní pracovať v tímoch alebo zastávať manažérske pozície v organizáciách rôzneho typu a zamerania na základe nadobudnutých najnovších poznatkov z teórie manažmentu, k rozvíjaniu ktorej fakulta prispieva svojou vlastnou vedecko-výskumnou činnosťou. Fakulta tiež vníma úzke prepojenie pedagogickej a vedecko-výskumnej činnosti, spolu s rozvíjaním kontaktov s absolventmi, partnermi a manažérskou praxou, ako účinnú cestu k presadzovaniu trendov budovania znalostnej spoločnosti.

Fakulta managementu ponúka štúdium v študijných programoch:
Manažment
Podnikanie
› Medzinárodný manažment (nemecký program alebo francúzsky program)
Manažment v anglickom jazyku
Manažment v externej forme

Viac informácií o Fakulte managementu nájdete na: www.fm.uniba.sk alebo na www.fakultamanagementu.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Hypoglykémia je u diabetikov „bežná“, nepredvídateľná a potenciálne nebezpečná komplikácia inzulínovej liečby.


9 h

Nová verzia softvéru pre rodinu modelov ID prináša rýchlejšie nabíjanie, vyšší dojazd, vylepšenú navigáciu a veľa ďalších funkcií.


INZERCIA 21 h
Jiří Procházka.

Jiří Procházka, jeden z najlepších bojovníkov MMA súčasnosti, sa stal novým globálnym ambasádorom spoločnosti XTB.


16. máj
SkryťZatvoriť reklamu