SME
Utorok, 17. máj, 2022 | Meniny má Gizela

EUBA predlžuje termín na podávanie prihlášok do 22. apríla 2022

Ekonomická univerzita v Bratislave predlžuje termín na podávanie prihlášok na bakalárske štúdium do 22. apríla 2022.

Poď študovať na EUBAPoď študovať na EUBA (Zdroj: Ekonomická univerzita v Bratislave)

PREČO ŠTUDOVAŤ NA EU V BRATISLAVE?

Ekonomická univerzita v Bratislave, medzi študentmi jednoducho nazývaná EUBA, je najvýznamnejšou univerzitou s ekonomickým zameraním na Slovensku. Sedem fakúlt, šesť v Bratislave a jedna v Košiciach, ponúka komplexné vzdelávanie v odboroch ekonómia a manažment, ako jediná na Slovensku.

Na bakalárskom stupni štúdia je pripravených 15 študijných programov v slovenskom jazyku a 3 študijné programy v anglickom jazyku. Všetky sú ekonomického, manažérskeho, informatického a humanitného zamerania, takže si študenti rozhodne majú z čoho vyberať.

ZAOSTRENÉ NA MEDZINÁRODNÚ KVALITU

EUBA sa v roku 2021 zaradila k 6 percentám škôl na svete so zameraním na ekonomické študijné programy, ktoré získali prestížnu akreditáciu AACSB. Je tak prvou slovenskou, prvou v rámci bývalého Československa a treťou univerzitou v rámci krajín V4, ktorá získala túto akreditáciu.

Budúci študenti EUBA majú možnosť získať dvojitý diplom v študijných programoch vyučovaných v anglickom jazyku z univerzít vo Veľkej Británii, v Thajsku, v Českej republike, v Číne, v Lotyšsku, v Bulharsku, na Ukrajine, v Taliansku, vo Francúzsku a v Nemecku, ale aj spoločný diplom v študijnom programe vyučovanom v slovenskom jazyku s Právnickou fakultou UK v Bratislave. Okrem dvojitých diplomov je pripravených aj viac ako 150 odborných predmetov, ktoré sú vyučované v cudzích jazykoch (najmä v anglickom, nemeckom a francúzskom).

EUBA patrí v rámci veľmi obľúbeného programu Erasmus+ medzi 200 najlepších inštitúcii v rámci Európy v počte vyslaných študentov do zahraničia. Prostredníctvom študentskej mobility majú študenti možnosť časť štúdia stráviť na prestížnej partnerskej univerzite v zahraničí. Univerzitu teší aj vysoký záujem o EUBA zo strany zahraničných študentov, čo vytvára podnetné akademické prostredie. Študenti tak majú možnosť konfrontovať sa s rôznorodými názormi a kultúrnymi rozdielnosťami, čo im pomôže lepšie spoznať svet.

NIELEN ŠTÚDIUM JE DÔLEŽITÉ

V rámci voľného času počas štúdia, sa študenti môžu zapojiť do aktivít organizovaných študentmi na jednotlivých fakultách, ako sú tradičné podujatia Beánia EUBA, prestížny Bál študentov, Študentská kvapka krvi, Jarná univerzita, Majáles a mnohé iné. Pre EKO pozitívnych študentov sú pripravené zelené EKO aktivity, ako napr. výsadba zelene, príp. zveľaďovanie areálu univerzity. Súťaživé typy sa zabavia na rôznych športových a vedomostných súťažiach, ako sú UniBeh EUBA, Pohár rektora a ďalšie. Pre športovo zameraných študentov, ponúkne univerzita počas štúdia široké možnosti na šport vo Vysokoškolskom športovom klube Ekonóm alebo majú študenti možnosť reprezentovať univerzitu vo vysokoškolskej lige v rôznych športoch.

ČO MÔŽU ŠTUDENTI ROBIŤ, KEĎ DOŠTUDUJÚ

Absolventi Národohospodárskej fakulty, môžu pôsobiť najmä v bankovej sfére, v inštitúciách finančného trhu, v medzinárodných finančných a poradenských inštitúciách, v investičných spoločnostiach a fondoch, v centrálnych orgánoch štátnej správy, ale aj ako odborníci vo výskume a v médiách.

Absolventi Obchodnej fakulty, sa uplatnia ako vysokokvalifikovaní odborníci v obchode, v marketingu, v zahraničnom obchode, v domácich a medzinárodných inštitúciách a tiež v podnikateľských subjektoch cestovného ruchu.

Absolventi Fakulty hospodárskej informatiky sa uplatnia ako ekonómovia – informatici najmä vo výrobných a obchodných firmách, v bankách, poisťovniach, na burzách a pod., ako účtovníci vo všetkých oblastiach podnikateľskej sféry i v štátnej správe.

Absolventi Fakulty podnikového manažmentu a Podnikovohospodárskej fakulty so sídlom v Košiciach budú využiteľní najmä pre manažérske funkcie v podnikoch, a to predovšetkým v oblasti finančného riadenia, či ekonomického znalectva.

Absolventi Fakulty medzinárodných vzťahov budú patriť k najvyhľadávanejším absolventom univerzity a prax ocení najmä ich výborné jazykové znalosti ako aj odbornú pripravenosť z hľadiska medzinárodných ekonomických vzťahov a hospodárskej diplomacie. Budú špecialistami pre domáce, zahraničné a medzinárodné spoločnosti a tiež pre oblasť ekonomickej diplomacie na Slovensku a v zahraničí.

Absolventi Fakulty aplikovaných jazykov budú mať široké uplatnenie na medzinárodnom pracovnom trhu. Uplatnia sa v štátnej správe, medzinárodných inštitúciách, nadnárodných spoločnostiach i domácich firmách.

ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

Hlavným poslaním univerzity je pripraviť študentov-absolventov tak, aby sa po ukončení štúdia čo najlepšie uplatnili v praxi a nemali problém si nájsť pracovné miesto. Dôležité je, že nielen pre súčasnosť, ale aj pre budúce obdobie sú nevyhnutní kvalitní ekonómovia a manažéri. O kvalite v tejto oblasti svedčí aj každoročný rebríček spoločnosti Profesia, ktorý zisťuje úspešnosť absolventov univerzít na trhu práce za predchádzajúci kalendárny rok. Už šesť rokov po sebe je o absolventov EUBA najväčší záujem a teda absolventi univerzity patria medzi najžiadanejších na trhu práce. Medzi absolventmi sú aj ministri financií, guvernéri NBS či vrcholoví predstavitelia a manažéri v rôznych finančných inštitúciách.

Univerzita študentom poskytuje kvalitné vzdelanie, ktoré im umožňuje univerzálne uplatnenie na trhu práce a jeden z najvyšších priemerných absolventských platov. Zároveň si už počas štúdia vedia nájsť prácu, či stáž a vedia si týmto spôsobom zvýšiť svoju konkurenčnú výhodu do budúcnosti. Každý študent sa môžeš zaradiť medzi ekonomických lídrov, ktorých univerzita za 80 rokov vychovala viac ako 112 000.

ČO SI O EUBA MYSLIA BUDÚCI KOLEGOVIA - ŠTUDENTI?

Hlavným dôvodom prečo ma baví študovať na EUBA, je samotná obsahová náplň štúdia. Každý z mnou absolvovaných predmetov rozšíril môj vedomosti a komplexne prehĺbil moje ekonomické vzdelanie. Zároveň som obklopený širokým okruhom ľudí s podobným zameraním, čo poskytuje zaujímavé príležitosti vo forme spolupráce na rozličných projektoch a podobne. Univerzita tiež ponúka štipendiá, konferencie s odborníkmi a podnikateľmi a iné podujatia, ktoré mi umožňujú budovať sieť kontaktov a tým zvyšovať svoju uplatniteľnosť na trhu práce”, Tomáš - študent 2. ročníka.

EUBA má dobré meno medzi slovenskými univerzitami, ponúka vysokú úroveň vzdelania a široké spektrum možností zamestnať sa. Motiváciou prečo študovať na EUBA, sú aj rebríčky univerzít, kde sa univerzita a jej jednotlivé fakulty umiestňujú na popredných priečkach. Spolu s možnosťami získania skúseností počas štúdia ponúka svojim absolventom výhodu na pracovnom trhu”, Viktória - študentka 5. ročníka.

Ekonomická univerzita v Bratislave poskytuje mladým ľuďom široké spektrum NIELEN študijných možností a práve táto rozmanitosť sa mi páči. Človek má tak pod jednou strechou možnosť spoznať množstvo zaujímavých ľudí, ktorí majú rozdielne záujmy, skúsenosti a ciele, či už z pohľadu ich študijnej/profesijnej kariéry, ale aj z pohľadu mimoškolských aktivít. Vďaka takémuto prostrediu majú študenti EUBA príležitosť rozvíjať sa v rôznych smeroch, nadväzovať dôležité kontakty a hlavne je štúdium omnoho zaujímavejšie”, Michaela - študentka 3. ročníka.

Ak vás EUBA zaujala a rozhodli ste sa pre štúdium u nás, termín podania prihlášok na 1. stupeň štúdia (bakalárske štúdium) je stanovený na 22. apríla 2022. Podávanie prihlášok prebieha iba elektronicky.

K prihláške nemusíte posielať životopis, potvrdenie od lekára, potvrdenie zo strednej školy a ani výpis známok.

Na EUBA všetci veríme, že sa spoločne uvidíme v septembri 2022.

Viac informácií na www.euba.sk a www.studiumekonomie.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Hypoglykémia je u diabetikov „bežná“, nepredvídateľná a potenciálne nebezpečná komplikácia inzulínovej liečby.


9 h

Nová verzia softvéru pre rodinu modelov ID prináša rýchlejšie nabíjanie, vyšší dojazd, vylepšenú navigáciu a veľa ďalších funkcií.


INZERCIA 21 h
Jiří Procházka.

Jiří Procházka, jeden z najlepších bojovníkov MMA súčasnosti, sa stal novým globálnym ambasádorom spoločnosti XTB.


16. máj
SkryťZatvoriť reklamu