SME
Piatok, 27. máj, 2022 | Meniny má Iveta

Tatra Real verí projektu Galvania. Je to dobrá investícia

Odvaha investovať do bývania sa môže oplatiť.

Realita nepotešila tých, ktorí sa rozhodli vyčkávať na lepšie ceny nehnuteľností a lacné hypotéky. Najnovšie údaje Národnej banky Slovenska (NBS) z 8. februára tohto roka uvádzajú, že priemerná cena bytov v 4. štvrťroku 2021 sa zvýšila na 2 552 EUR / m2, s medzi-štvrťročným nárastom o 8 % (medziročne až o 20,1 %). Nepoteší nás ani predikcia NBS, že priemerná inflácia sa v roku 2023 bude pohybovať medzi 9,7 % a 13,8 %. Úrokové sadzby úverov na bývanie v Českej republike stúpajú nahor rekordným tempom a podľa odhadov ekonómov na tento rok môžu sadzby atakovať až 7 %.

Podľa dostupných štúdií, na bratislavskom trhu chýba až 4-tisíc nových bytov. Pozitíva bývania ľudí v hlavnom meste stále prevyšujú. Kritériom sú dostatok pracovných príležitostí, koncentrácia škôl a školských zariadení, možnosť bohatého spoločenského, kultúrneho, športového vyžitia.

Dlhodobo je bratislavská mestská časť Ružinov jednou z najvyhľadávanejších lokalít pre spokojný život. Prírastkom k modernému urbanizmu bude nový projekt GALVANIA rezidencie . Developerom je TATRA REAL, a.s., ktorý začne s výstavbou už v lete tohto roka.

Inflácia, rastúca cena stavebných materiálov i aktuálna politická situácia na Ukrajine pravdepodobne poženú ceny nehnuteľností ešte nahor,“ uviedol Jaroslav Šuveg, generálny riaditeľ TATRA REAL , a.s.

Projektu GALVANIA rezidencie veríme. Je to investícia s dlhodobou hodnotou. Lokalita pri Avion shopping parku ponúka všetko čo človek môže od mestského života očakávať. V blízkosti sa nachádza pestrý mix kamenných obchodov, napr. IKEA, Avion shopping park, lekárne, pošta, gastro prevádzky vhodné na pracovné či rodinné stretnutia, fitness centrá, lezecká stena, kaderníctva, nachádzajú sa tu školy a škôlky,“ dodal Jaroslav Šuveg.

GALVANIA rezidencie je architektonicky atraktívny bytový komplex s 285 bytmi a obchodnými priestormi na viac ako 700 m2. Registrácia pre záujemcov o kúpu 1-izb., 2-izb., 3-izb. bytov a apartmánov je otvorená na www.galvania.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Agresívne brzdenie a spôsobenie dopravnej nehody - čí je to vina? Bez palubnej kamery to nedokážete, ako na tomto zázname!


5 h

Ako zvoliť ten správny model a čo by mal alebo nemal smartfón pre deti spĺňať


9 h

Fúkanou izoláciou sa dá zatepliť strecha či strop za pár hodín a bez odpadu. Prinášame vám odpovede na 6 najčastejších otázok.


13 h
SkryťZatvoriť reklamu