SME
Piatok, 23. august, 2019 | Meniny má Filip
INZERCIA

Akú nehnuťeľnosť na rekreáciu kúpiť v tatrách

Vysoké a Nízke Tatry sú pýchou Slovenska. Nie je divu, že je sú tieto lokality aj vyhľadávanou destináciou tunajších či zahraničných dovolenkárov.

Raj domácich dovolenkárov

Vysoké a Nízke Tatry sú pýchou Slovenska. Nie je divu, že je sú tieto lokality aj vyhľadávanou destináciou tunajších či zahraničných dovolenkárov. Ak máte možnosť a hory vám učarovali na toľko, že tam trávite takmer všetok voľný čas, pouvažovať by ste mohli nad vlastnou chatou či chalupou.

Tatry aj Poprad v blízkosti

Veľmi lákavou lokalitou je okolie Popradu. Výhodou tohto miesta je jednoznačne poloha, ktorú viete využiť ako ideálny východiskový bod pre turistické výlety do Nízkych Tatier alebo dni plné zimných športov vo Vysokých Tatrách. Neďaleko sa nachádzajú aj pre svoje plte obľúbené Pieniny Navyše blízky Poprad patrí do desiatky najväčších miest na Slovensku, takže sa nemusíte obávať ani o nedostatok tovaru či služieb v okolí.

Jednoduché príbytky za menej peňazí

O reality v Poprade a okolí núdza nie je. Pravidelne sú predmetom obchodovania developerov, dedičov či inných predajcov. Jedna cesta ako získať útulné utočisko v úpätí hôr je investícia do staršieho domčeku, chalupy a následne nehnuteľnosť zrenovovať. Ak vás láka tento variant, buďte pripravený, že úvodná suma, za ktorú staršiu reality kúpite bude minimálne v okolí 30 tisíc eur.

Za novšie chaty v tatrách si priplatíte

S rekonštrukciou staršej budovy na útulnú chatu je zvyčajne veľa "babračky". Hoci ušetríme niekoľko tisíc eur, za ten čas a pohodlie to občas vôbec nestojí. Práve z týchto dôvodov jestvuje veľká skupina ľudí, ktorá si radšej priplatí a príde, ako sa hovorí "na hotové". Ak si nenárokujete na saunu a väčší luxus, tak vás priemerná chatka v okolí Popradu, nevyžadujúca rozsiahlejšiu rekonštrukciu výjde na sumu okolo 70 až 80-tisíc eur. Nový zrub v lukratívnej polohe Vysokých Tatier stojí aj 200-tisíc eur.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Last minute tipy: Top ponuky na koniec leta

Nestihli ste ešte dovolenku? Vyberajte si z lákavých ponúk na konci sezóny.

Tlačové správy

Mimoriadny úspech na medzinárodnej súťaži v Číne

Slovenská technická univerzita v Bratislave opäť dokázala, že vie konkurovať univerzitám na svetovej úrovni.

Tlačové správy

Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami

Podľa psychológov patria spomienky na jedlo medzi tie najsilnejšie.