SME
Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Cysty, myómy, polypy - hormonálna nerovnováha u žien III.

Cysty, myómy, endometrióza, polypy, to sú ďalšie z množstva problémov, ktoré pramenia z hormonálnej nerovnováhy u žien.

Nemôžeme povedať, že príčina tvorby týchto novotvarov je spôsobená len a len hormonálnou nerovnováhou, pretože takmer pri všetkých týchto problémoch sa jedná o kombináciu rôznych príčin. Tými sú najmä genetické predispozície, poruchy imunity v kombinácii práve s hormonálnou nerovnováhou.

Pri neriešení týchto zdravotných problémov môže dochádzať k pomerne závažnému ohrozeniu zdravia žien. Výsledkom sú nikdy nekončiace opakujúce sa gynekologické zákroky. Cieľom tohoto článku nie je popisovať dané problémy, ale poskytnúť riešenie pri už existujúcich problémoch, taktiež aj v rámci prevencie.

Naša príroda v jej prírodnej bylinkárni ponúka pomerne široké spektrum byliniek aj na tieto problémy.

shutterstock101035819-r153_res.jpg

Základom prírodnej pomoci je takmer vždy gemmoterapia, to sú tinktúry z bylín a tinktúry z púčikov rastlín. V týchto tinktúrach sa ukrýva najväčšia sila byliniek, pretože tieto sa macerujú v liehu až niekoľko mesiacov. Počas tohoto dlhého macerovania sa z bylín vyluhujú takmer všetky účinné látky. Ako doplnková pomoc sú vhodné pitné kúry z doplnkových bylín, ako alchemilka žltozelená, rebríček obyčajný...

Po skúsenostiach z našich bylinkární a veľmi dobrého feedbacku od množstva žien, uvádzame základné bylinkové kúry na nasledovné problémy.

Odporúčaná kúra na cysty a endometriózu:

tinktúry z bylín : kotvičník T19, femina T9, jarabina vtáčia T15 tinktúry z púčikov : jarabina oskorušová P19, zmes malina - čierne ríbezľa P10

Súčasne sa užívajú tinkúry s kódom T a k nim sa pridá P19, keď dôjde P19, nahradí sa P10. Platí pravidlo, že vždy sa užíva len jeden púčik (P). Ak sa užívajú súčasne dva púčiky, potom dávkovanie každého púčika sa znižuje na polovicu.

Pre ženy, ktoré sa snažia o bábätko pri endometrióze sa odporúča jemne upravená kúra, doplnená o brezové jahňady P3, ktoré majú pozitíny vplyv na plodnosť.

upravená kúra by vyzerala nasledovne:

tinktúry z bylín : kotvičník T19, femina T9, jarabina vtáčia T15 tinktúry z púčikov zmes malina - čierne ríbezľa P10, brezové jahňady P3

Odporúčaná kúra na myomy:

tinktúry z bylín : jarabina vtáčia T15, eleuterokok T6 tinktúry z púčikov : čierna ríbezľa - malina P10, vres P48,

Odporúčaná kúra na polypy:

byliny: jarabina vtáčia T15, kotvičník T19, eleuterokok T6  púčiky: čierna ríbezľa - malina P10, orech čierny P38

Treba si uvedomiť jednu dôležitú vec. Každý človek je iný a aj každý problém má rôznu intenzitu u rôznych ľudí. Podľa závažnosti problému je preto nutné upravovať aj prírodnú pomoc byliniek.

Niekomu stačí využívať jednu kúru, niekto potrebuje pomoc na závažnejší problém dlhšiu. Je dobré, keď svoj pokrok v zlepšovaní zdravotného stavu konzultujete.

K dispozícii máte u nás práve na tento feedback zdravotnú poradňu gemmoterapie s jednou z najlepších českých bylinkárok, pani Mgr. Podhornou.

Čo sa týka prevencie alebo udržiavacej pomoci po preliečení, veľmi dobrou preventívnou tinktúrou je zmes Femina T9. Zmes bylín vo Femine vo väčšine prípadov postačuje dlhodobo udržiavať eventuálne problémy pod kontrolou.

Pri užívaní Feminy, keďže obsahuje prírodné fytoestrogény, dochádza u množstva žien k úprave cyklu a harmonizácii hormonálnej sféry.

Pre tie ženy, ktoré majú výrazne rozhodený hormonálny systém odporúčame jednu z najlepších bylín na úpravu hormonálnej sféry pri tých problémoch je jarabina vtáčia T15, ktorú môžete kombinovať práve s Feminou.

No a čerešničkou na torte na záver je určite kotvičník P56.

Či už samostatne, alebo tiež v kombinácii s Feminou. Je jednou z najprospešnejších bylín či už v rámci prevencie, ale aj pri rôznych konkrétnych gynekologických ťažkostiach. Prispieva taktiež k dozrievaniu vajíčok a má priamy vplyv na ich kvalitu, čo je veľmi dôležité pre ženy, ktoré chcú otehotnieť.

Taktiež pri pravidelnom užívaní kotvičníku P56 dochádza k úprave väčšiny gynekologických problémov.

Ing. Pavol Machnič, redakcia www.zdravysvet.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro

Náklady bude už čoskoro možné rozúčtovať aj pomocou aplikácií ako Messenger či WhatsApp.

Tlačové správy

Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár

Incheba chce priniesť kvalitný verejný priestor, viac života a umenie.

Tlačové správy

Zelená Bratislava

Vyvetrajte si hlavu v jednom z najzelenších hlavných miest na svete.