INZERCIA

Reakcia na stanovisko primátorky Zvolena

Poslanci mestského zastupiteľstva vo Zvolene odhlasovali stiahnutie bodu týkajúceho sa plavárne z rokovania.

Po poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva vo Zvolene, na ktorom poslanci odhlasovali stiahnutie bodu týkajúceho sa plavárne z rokovania, sa primátorka Balkovičová nechala počuť, že nech si to tí, ktorí presadzujú 50-ku, postavia sami.

Pripomeňme, že podnetom na stiahnutie bodu z rokovania nebol samotný rozkol medzi 25-kou a 50-kou, ale kontroverzný návrh na uznesenie a predložený materiál, ktorý neobsahoval žiadne relevantné odborné informácie pre objektíve vyhodnotenie situácie. Absentovala v ňom čo i len zmienka o predpokladanej lokalite realizácie diela, či zadefinovanie postoja, čo s existujúcim objektom a pozemkom v prípade, že by nová plaváreň stála na inom mieste.

Náklady na prípadnú asanáciu či úmysel naloženia s pozemkami mesta boli tiež ponechané na fantáziu čitateľa. Všetko sa nieslo v duchu dajte mi plnú moc a ja sa o všetko postarám – chvályhodné.

Dokument, naopak, nebol skúpy na spleť roztomilých absurdít. Napríklad hneď na prvej strane síce definoval dĺžku bazéna 25 metrov, avšak bez informácie o použití materiálu či technológie, čo má výrazný vplyv na cenu diela. A tak si každý poslanec mohol predstaviť antikorový, kachličkový aj nafukovací bazén. Kto mal tú trpezlivosť a prelúskal 11-stranový dokument do konca, mohol sa na predposlednej strane dozvedieť, že podľa „štandardov minimálnej vybavenosti obcí“ je 25 m bazén pre Zvolen  vlastne kapacitne nepostačujúci. A to sa už Zvolen nemôže rozvíjať čo do počtu obyvateľov ani návštevníkov.

Nevadí! Ako sa ďalej dozvedáme z dokumentu, „iba“ 15 km a časovo „iba“15 minút od Zvolena je bazén, ktorý plne uspokojí ako plávania chtivých Zvolenčanov, tak aj prípadných turistov a návštevníkov. Tak načo by sa vo Zvolene zbytočne zdržiavali. „Európu“ majú aj v Banskej Bystrici.

 

Dlhový stropa iné rozprávky

Podľa vyjadrenia pani primátorky si mesto v zmysle zákonných limitov nemôže pre rok 2015 zobrať vyšší úver ako 4,9 milióna eur, čo, mimochodom, údajne nepostačuje ani na uvažovanú 25-ku. Však skutočná predpokladaná suma investície, ktorú si pýtala odsúhlasiť, bola pre vytrvalých a odolných čitateľov dokumentu, ktorí počas listovania nezaspali alebo neutŕžili infarkt, zašifrovaná ako domáca úloha v poslednom riadku bodu c) návrhu na uznesenie.

Poslanci mali schváliť sumu 7500 eur bez DPH (9000 s DPH) pre externého spracovateľa pre prípravu podmienok verejného obstarávania.  

Cit: c) schvaľuje náklady na prípravu a realizáciu verejného obstarávania podľa písm. a) v súlade so zákonom NR SR č. 25/2006  Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov vo výške 7500 € bez DPH.

Táto suma podľa informácie v dokumente predstavuje 0,15 % predpokladaných celkových investičných nákladov. A tak matematicky zdatnejší poslanci vyvalili očné bielka nahor a počítali z hlavy, tí ostatní schmatli kalkulačky a svorne sa dopracovali k pozoruhodnému výsledku 6 miliónov eur.

 

 

Vladimír Štiasný, aktivisti za Zvolenskú plaváreň                                                 www.zvolenskaplavaren.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK

V hre je preukaz MAXI KLASIK a prestíž!

Dizajn exteriéru nových jednotiek môžu navrhnúť samotní cestujúci (vizualizácia).
Tlačové správy

Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci

Využívate veľkonočné voľné dni na cestovanie? Tieto destinácie sú práve v kurze.

Tlačové správy

Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky

Kde sa dvaja bijú, tablet víťazí.

Tlačové správy

Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Dotykový displej, GPS, radary a řada funkcí - jak dopadne autokamera Mio MiVue 785 Touch s nekompromisním testem youtubera JeezyJ?

Test youtubera JeezyJ autokamerky MiVue 785 Touch