SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Novú halu postavili do roka, zvýši komfort výroby

V najbližších týždňoch čaká zamestnancov plastovej výroby spoločnosti BOGE Elastmetall Slovakia veľké sťahovanie.

brplogo150-r982_res.jpgV najbližších týždňoch čaká zamestnancov plastovej výroby spoločnosti BOGE Elastmetall Slovakia veľké sťahovanie. V novopostavenej hale budú mať viac priestoru, svoje miesto tu má aj ambulancia praktickej lekárky, školiace stredisko či celkom nová jedáleň.

TRNAVA. Presne  18. októbra minulého roku položili v trnavskom závode BOGE Elastmetall Slovakia základový kameň novej výrobnej haly. Projekty a plány výrobných priestorov sa do roka stali realitou a dnes už hala, ktorá nesie pracovný názov hala II., čaká len na presťahovanie strojov a spustenie výroby.

po-r350_res.jpg

Dnes, 5.10.2015, tu stojí nová výrobná hala II.


„Projekt novej haly sme odštartovali koncom roka 2013. Pôvodne bola v Trnave z väčšej časti plánovaná výroba gumokovových dielov ako aj výrobkov z plastov, s postupne zvyšujúcim sa objemom výroby plastov sa však definitívne rozhodlo, že nová hala bude určená len pre plastovú výrobu,“ hovorí HR manažérka spoločnosti Zuzana Boorová.
Do novopostavenej haly sa tak presťahuje  spolu do 200 zamestnancov, uvoľnený priestor v doteraz využívanej hale umožní lepšiu organizáciu výroby a toku materiálov. Výroba bude usporiadaná do logických celkov a od oddelenia plastovej a gumokovovej časti si vedenie spoločnosti sľubuje tiež väčšiu efektivitu výroby.

pred-r874_res.jpg

Pred rokom, 1.10.2014, sa ešte len pripravoval pozemok na výstavbu

Brzdové pedále aj kryty na airbagy
Keďže výroba plastových dielov pre automobilový priemysel má budúcnosť, spoločnosť nevylučuje v Trnave vytvorenie nových pracovných miest.
Nová hala má viac ako päťtisíc metrov štvorcových výrobnej plochy, spolu s administratívou a technickými miestnosťami zaberá viac ako 6300 metrov štvorcových.

hala-r581_res.jpg

Z existujúcich hál sem bude premiestnená celá technológia na výrobu plastov, teda plastové lisy aj montážne linky. „Okrem toho sa v priebehu septembra priviezol jeden nový vstrekovací lis so zatváracou silou 160 Ton a jeden používaný lis z Damme (Nemecko) so silou 250 Ton. Do konca tohto roka by malo v hale fungovať štrnásť plastových strojov plus asi šesť montážnych zariadení. V priebehu roka 2016 sa budú inštalovať ďalšie stroje a zariadenia. 
V štvorzmennej nepretržitej prevádzke sa tu budú vyrábať napríklad brzdové pedále, páčky na nastavenie polohy volantu, kryty pre airbagy, stabilizačné tyčky na nápravu a podobne.


Špičkové vybavenie
Pre celý koncern BOGE znamená výstavba novej haly veľmi veľa: „Stabilitu, perspektívu, budúcnosť a najmä dôveru v naše schopnosti.“
Spoločnosť verí, že nové priestory na špičkovej úrovni si budú vážiť aj zamestnanci a podľa toho sa k nim správať. Hala im poskytuje najmodernejšie zázemie, šatne, sociálne zariadenia i jedáleň sú tu na svetovej úrovni.
Spoločnosť investovala i do zvýšenia pracovného komfortu zamestnancov a do haly inštalovala priestorové odsávanie. To vymení vzduch v hale dvakrát za hodinu.

pracovnik-r405_res.jpg

„Svoju ambulanciu tu bude mať aj praktická lekárka. Tá je pre ľudí pracujúcich v našom odvetví obzvlášť dôležitá, pretože neustále potrebujeme rôzne zdravotné previerky a potvrdenia. Zamestnanci ju takto budú mať hneď poruke,“ uzavrela Boorová.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Po rekonštrukcii pôvodnej obytnej budovy z roku 1937 pribudlo na Špitálskej ulici 8 bytov.


6 h

Jeden z najväčších folklórnych festivalov v regióne ostáva úrovňou kvality verný svojmu menu.


21 h

O dôvodoch kandidovať, o politike a prešovskom futbalovom štadióne.


22 h
SkryťZatvoriť reklamu