SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Bývalý hokejista Pukalovič si hľadá susedov

Róbert Pukalovič mladší pred necelými troma rokmi ukončil hráčsku kariéru. Odvtedy pracuje ako maklér v realitnej kancelárii HERRYS. Hovorí, že táto práca ho napĺňa oveľa viac ako hokej.

Bratislava, 16. november 2015 - Róbert Pukalovič mladší pred necelými troma rokmi ukončil hráčsku kariéru. Odvtedy pracuje ako maklér v realitnej kancelárii HERRYS. Hovorí, že táto práca ho napĺňa oveľa viac ako hokej.

robo-mala-r903_res.jpg

Mnoho vrcholových športovcov rieši čo robiť po ukončení kariéry. Zdá sa, že u vás to nebol žiaden problém. Ako ste sa dostali k realitám?

Po dlhých rokoch strávených v zahraničných ligách som už bol unavený z neustáleho cestovania  a  rozhodol som sa prijať ponuku hrať na Slovensku. Spočiatku to nevyzeralo zle, no klub sa dostal do finančných problémov, dlhodobo nám meškali výplaty. Okolnosti viedli k tomu, že som stratil motiváciu a začal rozmýšľať, či vôbec pokračovať ďalej s hokejom. Rozhodovanie mi uľahčila kamarátka a dnes už aj kolegyňa Miška, ktorá mi raz pri káve rozprávala o svojej práci, a navrhla mi, aby som to tiež skúsil. Zaujalo ma to aj preto, že som chcel dokončiť prerušené štúdium na vysokej škole a práca realitného makléra mi na to poskytovala dosť priestoru. Hokejku som však neodložil úplne, pre radosť hrám hokejbalovú ligu. 

Aký je rozdiel medzi životom hokejistu a realitného makléra? Majú aj niečo spoločné?

Aj keď sa to môže zdať čudné, život hokejistu bol pokojnejší. Mal som stanovený presný režim – tréning, posilňovňa, zápas. Zdanlivo som mal veľa času pre seba, no ten musí hokejista využívať na spánok a regeneráciu, aby bol schopný podávať výkony. Skutočné voľno hokejistu, kedy môže ísť s rodinou na dovolenku, to sú len dva alebo tri týždne v roku. Život makléra je oveľa pestrejší. V podstate je to neustále stretávanie sa s novými ľuďmi, žiadna sedavá robota. Mám oveľa viac voľného času a hlavne sa ako človek cítim omnoho užitočnejší. V hokeji som síce dokázal potešiť niekoľko tisíc ľudí v jednej chvíli, no viac ako radosť anonymnej masy na tribúne si cením radosť a spokojnosť konkrétneho človeka, ktorému som pomohol zrealizovať jeho životné rozhodnutie. 

Hľadáte bývanie iným, čo to vaše? Ste spokojný?

O rok ma čaká sťahovanie. Od malička bývam v bratislavskom Novom meste kúsok od Kuchajdy a v tejto lokalite som vždy chcel aj ostať. Náš byt je super, ale už má predsa len svoj vek, tak som sa rozhodol pre zmenu. Mal som dve základné podmienky – rovnaká lokalita a veľká terasa. Takú máme aj dnes a bez nej si to už ani neviem predstaviť. Hľadal som pomerne dlho, no vyhovujúcich bytov bolo málo a spravidla boli veľmi drahé. Potom sa naša realitka stala výhradným predajcomprojektu Nobelova a ja som zrazu našiel to, čo som hľadal.

n1-r844_res.jpg

Čím vás teda oslovila Nobelova?

Okrem toho, že boli do bodky splnené dve základné podmienky, to bola aj cena. Veď porovnateľné byty v iných bratislavských projektoch stoja aj raz toľko. Pritom sa nejedná o žiadnu nízkonákladovú stavbu. Aj vzhľadovo je veľmi príjemná a čo je pre mňa tiež dôležité, obvodové múry aj veľká časť vnútorných priečok budú tehlové. Mnohé novostavby v Bratislave sa dnes celé odlievajú z betónu, pretože je to rýchle a odliať môžete prakticky akýkoľvek tvar, no pre mňa ako obyvateľa je klasická tehla oveľa príjemnejšia. Niektorí ľudia majú voči Nobelovej výhrady, pretože si ju pamätajú ako priemyselnú oblasť. To už ale nie je pravda. Výroba sa pred niekoľkými rokmi skončila a lokalita sa rýchlo mení. Skvelé na nej je, že všetko, čo potrebujete pre každodenný život, máte v bezprostrednom okolí a navyše ste v lokalite plnej zelene blízko Kuchajdy, Malých Karpát, plavárne či Polusu. A do centra je to bezproblémových 10-15 minút jazdy autom, pričom využiť môžete aj električku či autobus.

Byty v projekte aj sám predávate, takže si vlastne môžete vyberať susedov. To je celkom výhoda. :)

Skôr si môžu oni vybrať za suseda mňa (smiech). Ale je pravda, že viacerým známym som už byty na Nobelovej sprostredkoval. Dokonca s mojim veľmi dobrým kamarátom budeme priami susedia. Večer budeme sedávať na terase a pripíjať si cez zábradlie. Veľmi sa na to teším.


Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


18 h

Tankujeme približne o 10 – 50 centov lacnejšie ako v západnej Európe.


INZERCIA 1. júl

Letná kupónová a SMS súťaž o 3 letecké zájazdy v celkovej hodnote 10 000 €.


INZERCIA 1. júl
SkryťZatvoriť reklamu