SME
Pondelok, 18. november, 2019 | Meniny má Eugen
INZERCIA

Musím si dať kvalitnejšie okná na vyššie poschodie?

Musím si dať kvalitnejšie okná na vyššie poschodie?

Bývate v byte na vyššom poschodí alebo máte vyšší poschodový dom a rozhodujete sa, či dať alebo nedať kvalitnejšie okná na vyššie poschodie? Ako to teda je s oknami na vyššie poschodia?

 

Rozhoduje výška budovy ...

Pokiaľ nebývate vo vyššej budove (a teraz hovoríme o výške od 40 metrov), tak nie je potrebné riešiť, či dať kvalitnejšie okná pre vyššie poschodie. V takomto prípade budú stačiť klasické plastové, drevené alebo hliníkové okná. Ale pri budovách vyšších ako 40 m (mrakodrapy, letiskové veže) sú povinné bezpečnostné okná, prevažne fixné s mikroventiláciou s podporným systémom. Na profile takéhoto okna sa nachádza 7 až 14 otvorov, ktoré sú určené na prevetranie a prúdenie vzduchu v profile s cieľom vysúšania samotných komôr okna. Nie je to štandardne dodávaný systém pre okenné profily, ale len do okien, ktoré sú určené práve do budov vyšších ako 40 metrov. Tieto okná majú špeciálne sklo, ale bez argónu, ktorý je v klasických plastových alebo drevených oknách.  

Normálne okná postačujú ...

Nie je poschodie ako poschodie. Výška, v akej sa nachádza práve váš byt alebo rodinný dom nemusí hneď znamenať, že je potrebné inštalovať špeciálne okná, ktoré  sa dávajú do výškových budov od výšky 40 metrov. V našich podmienkach je úplne postačujúce mať v byte, či rodinnom dome „normálne“ plastové, drevené alebo hliníkové okná ako väčšina obyvateľov EÚ. Pokiaľ by ste ale chceli nadštandard, všetko je povolené, len si budete musieť za to priplatiť.  

 

 

 

TEL.: 00421 35 7701 044 -MOBIL: 00421 917 529 855 -Copyright © 2004 - 2050 by Inter Okno s.r.o.! All rights reserved!

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tatras guide: A fresh take on the stunning soul of Slovakia

This brand new, pocket-sized guide includes a mountain load of information.

Tlačové správy

Changes to the Public Procurement Law – Take Two

Changes in life and law hardly ever stop.

Tlačové správy

Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv

Náhlu potrebu peňazí môžete vyriešiť rýchlo a jednoducho.