SME
Štvrtok, 23. september, 2021 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Volkswagen Maraton Praha láka desaťtisíce bežcov a návštevníkov

Praha sa každý máj stáva dejiskom veľkolepej športovej udalosti. Štartovné pole obsadzujú rekreační bežci i svetová špička.

Praha sa každý máj stáva dejiskom veľkolepej športovej udalosti. Štartovné pole obsadzujú rekreační bežci i svetová špička.

Celkom 23 rokov uplynulo od prvého ročníku jedného z najkrajších maratónov sveta a závod s necelou tisíckou účastníkov sa premenil na bežecký sviatok obľúbený doma i v zahraničí. Čo je hlavným lákadlom pre toľké davy športových nadšencov? Atraktivita a rozmanitosť pražskej metropole. Praha má jednoducho čo ponúknuť všetkým skupinám obyvateľov a návštevníkov. Či už ste fanúšikom skvostnej architektúry, kultúry alebo športu, v Prahe si určite prídete na svoje. Možnosti aktívneho trávenia voľného času sú rozmiestnené po celom meste a svojho boomu sa dočkal aj beh v parkoch, ktorými oplýva nielen centrum Prahy, ale aj jeho priľahlé oblasti. Športu sa v hlavnom meste venuje takmer 60% populácie, v prepočte zhruba trištvrte milióna ľudí. To je dané jednak pestrosťou ponuky športového vyžitia a taktiež sústavnou podporou športových podujatí pražským magistrátom. Jednou z nich je aj Volkswagen Maraton Praha.
zdroj: runczech

Na 42,195 km dlhej trati vedúcej srdcom historickej Prahy sa 7. mája stretnú bežci viac než deväťdesiatich národností sveta. Vytrvalci za tónov Smetanovej Vltavy odštartujú zo Staromestského námestia a pobežia okolo väčšiny pražských pamätihodností, vrátane slávneho Karlovho mostu či Národného divadla. Dopravné prostriedky nahradia davy fanúšikov atletiky a Praha sa na sedem hodín stane hlavným mestom európskeho behu. Špičkovú organizáciu si účastníci Volkswagen Maratonu Praha môžu užívať od roku 2010, kedy závod získal najvyššie ocenenie od Medzinárodnej asociácie atletických federácii IAAF – zlatú známku kvality. Toto ocenenie je pre Prahu obrovským úspechom a radí závod medzi najprestížnejšie bežecké akcie na svete.

Načítavam video...
 

Unikátny zážitok sľubuje nielen hlavný závod, ale aj bohatý sprievodný program pre celú rodinu. Atmosféru medzinárodnej športovej akcie môžu okúsiť taktiež návštevníci športového veľtrhu Sport Expo, psíčkari a závodníci canicrossovej kategórie, či účastníci nesúťažného dm rodinného minimaratonu.

Viac informácii na www.runczech.com

Koncerty, festivaly, divadlá, filmy alebo umenie môžete v Prahe zažiť celoročne. Prezrite si tie najvýznamnejšie z nich.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Na iných cestách stihnú inžinieri aj cestovať po krajine


7m

Predstavujeme nomináciu na biznis cenu INDEXU a Slovenskej sporiteľne.


INZERCIA 8 h

Predstavujeme nomináciu na biznis cenu INDEXU a Slovenskej sporiteľne.


INZERCIA 8 h
Skryť Zatvoriť reklamu