SME
Pondelok, 20. marec, 2023 | Meniny má Víťazoslav

VÚB posúva firemné bankovníctvo na vyšší level

Ako spravovať firemné financie komfortne, flexibilne a po novom

Dnešné bankovníctvo sa vyvíja veľmi dynamicky a s ním aj riadenie firemných financií. O novej platforme InBiz, ktorá nahradila klasický Biznis Banking, sme hovorili  s vedúcim oddelenia Transakčného bankovníctva pre firemných klientov VÚB Brankom Drgalom.

Biznis Banking je platforma, ktorá sa používala viac ako 10 rokov. Aké boli dôvody nahradiť ju niečím novým?

Biznis Banking v tradičnom poňatí prestal zodpovedať moderným predstavám o riadení firemných financií a súčasnému nastaveniu trhu. Vo VÚB sme ho nahradili novinkou InBiz, ktorá je viac intuitívna, má lepší dizajn a hlavne poskytuje požívateľom vyšší komfort. Pri pôvodnom riešení bolo potrebné klienta fyzicky navštíviť a Biznis Banking mu nainštalovať do počítača. Nová generácia našich biznisových riešení InBiz je inde. Využíva princíp cloudu, ktorý klientovi umožňuje dostať sa k svojim firemným účtom odkiaľkoľvek, z akéhokoľvek počítača. Jednoducho sa prihlási cez internetový prehliadač zo zariadenia, ktoré mu práve vyhovuje. Správa účtu cez mobilný telefón alebo tablet je jednou z hlavných pridaných hodnôt InBizu. Vyššia verzia systému je v prevádzke od júla 2016. Klientom sme dočasne ponúkli aj možnosť paralelne využívať oba systémy, už dnes však starú platformu nepoužíva takmer žiadny klient. Na našej stránke je k dispozícii aj demo verzia, na ktorej si môžu záujemcovia vyskúšať, aké možnosti im InBiz ponúka.

Vytvorili ste teda úplne novú platformu?

InBiz je skupinové riešenie, ktoré v Taliansku v súčasnosti používa už viac než 300 000 korporátnych klientov. Sme prvá banka z medzinárodnej divízie, ktorá sa pustila do adaptácie platformy InBiz na lokálne pomery. Existujú zahraničné pobočky Intesa Sanpaolo ako Frankfurt, Madrid, Paríž a ďalšie, ktoré svojim klientom ponúkajú „taliansky“ InBiz. Dokonca aj na Slovensku máme klientov, ktorí ho poznajú a používajú, sú to však spravidla veľkí medzinárodní klienti s účtami aj v Intesa Sanpaolo.

Pre koho je InBiz určený? Môže ho využívať každý podnikateľ alebo je to špeciálne riešenie pre väčšie firmy?

InBiz je určený pre právnické osoby a teoreticky ho môže mať aj malý podnikateľ. Small biznis klient však nepotrebuje všetky funkcionality, ktoré InBiz ponúka, obvykle mu stačí štandardný retailový Internet banking. Z našej strany klientovi odporučíme, ktoré riešenie je vhodnejšie pre naplnenie jeho potrieb a očakávaní, konečné rozhodnutie je však na klientovi.

Ktoré z benefitov InBizu sú podľa vás najväčším prínosom pre klientov?

Možnosť operovať so svojím účtom odkiaľkoľvek. Majiteľ firmy sa do svojho konta môže prihlásiť hoci aj z dovolenky v Karibiku a schváliť napríklad príkaz na úhradu aj z mobilu, čo doteraz nebolo možné bez toho, aby nebol prítomný vo firme alebo aby niekomu vopred nedal plnú moc. Systém prináša aj ďalšie novinky, napríklad detailný prehľad o  platobných kartách a nimi vykonaných transakciách a informácie o úveroch.  Unikátnou novinkou InBizu je tiež možnosť správy účtov v iných bankách doma aj v zahraničí. Túto novinku ideme rozšíriť o možnosť správy účtov vo vybraných krajinách v rámci skupiny Intesa Sanpaolo so širšou paletou platobných a informačných služieb. Inými slovami, chceme, aby klient mohol spravovať účty v danej krajine s komfortom porovnateľným s domácimi službami elektronického bankovníctva. Klientom ponechávame možnosť zahrnúť si službu InBiz do atraktívneho VÚB Flexibiznis účtu, kde okrem iného pribudli aj nové kreditné karty s výhodnými podmienkami pre firemnú klientelu

Ako ste spokojný s prechodom zo starého riešenia na InBiz?

Prechod zo starej platformy na novú bol pomerne zložitý a vyžadoval si dôkladnú prípravu. Vďaka vysokému nasadeniu a profesionalite celého tímu sa nám však migráciu podarilo uskutočniť v rekordnom čase 6 mesiacov. Spätné väzby od klientov sú veľmi pozitívne a berúc do úvahy fakt, že v rámci našej skupiny Intesa Sanpaolo išlo prvý krát o projekt takéhoto rozsahu s významným vplyvom na klientov, myslím, že môžeme smelo hodnotiť zavedenie služby InBiz ako veľký úspech.

Viac informácií nájdete tu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Katka so vzácnym ochorením: Rozhodla som sa, že deti mať nebudem
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zľavy z odvodov, zmrazená cena potravín
 4. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 5. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 6. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach
 7. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť
 8. Tipuj dedinský futbal online a vyhraj zájazd na Ligu majstrov
 1. Spoločnosť AGEL SK a VŠZaSP podpísali zmluvu o spolupráci
 2. Čo všetko potrebujete vedieť, ak chcete tehlovú fasádu
 3. Bývanie, ktoré má všetkých "5P"
 4. Nový e-book od BaseLinker Kompletný sprievodca po marketplacoch
 5. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 6. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 7. Verve services - upratovacia firma, ktorá vznikla z nuly
 8. Kedy s dieťaťom prvýkrát k zubárovi? Odpoveď vás prekvapí
 1. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 13 469
 2. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 12 877
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zmrazená cena potravín 10 899
 4. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 8 945
 5. Jednoznačný recept na úspech? Buďte pripravení prispôsobiť sa 7 702
 6. Aké sú NAJ slovenské chute? Prezradili ich známi výrobcovia 5 518
 7. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 2 691
 8. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 477
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Týka sa vedeckovýskumnej a vzdelávacej oblasti a taktiež prepojenia teórie s praxou.


7 h

Fasáda je viac ako len estetický prvok domu.


INZERCIA 8 h

Priamo pod svahmi Devínskej Kobyly vyrastie projekt Stockerka. Ide o výnimočné bývanie, ktoré disponuje skvelými parametrami.


10 h
SkryťZatvoriť reklamu