SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Rýchlejšie znamená lacnejšie - montovaný dom

Doba trvania stavby sa diametrálne líši v závislosti od zvolenej technológie. V čom väzí tento zásadný rozdiel?

Doba trvania stavby sa diametrálne líši v závislosti od zvolenej technológie. Kým do murovanej novostavby sa môžete nasťahovať v priebehu jedného roka, v montovanom dome môžete žiť už počas niekoľkých týždňov. V čom väzí tento zásadný rozdiel?

Princíp výstavby montovaných domov

K pochopeniu rýchlosti stavebného procesu u montovaných drevodomov je nutné spoznať odlišný princíp ich výstavby. Tento odlišný princíp spočíva predovšetkým v špecifickom spôsobe montáže, v netradičnom prepojení kvalitných materiálov, vo vysokej odbornosti všetkých zúčastnených osôb a v dôslednej stavebnej príprave.

  1.  Ľahká konštrukcia
  2.  Zohratosť a odbornosť pracovníkov
  3.  Dôsledná stavebná príprava

Ľahká a predsa stabilná nosná konštrukcia z KVH hranolov spoločne s dômyselnou skladbou stien zo stavebných materiálov o malej objemovej hmotnosti, umožňujú postaviť montovaný dom aj na miestach, kde to murovaným či betónovým domom nedovoľujú výsledky geologického prieskumu. KVH hranoly, OSB dosky a izolačné materiály sú už vopred predpripravené tak, aby sa robotníci na stavbe nemuseli zdržiavať zdĺhavým meraním, rezaním a likvidáciou inokedy vznikajúceho odpadu. Malá objemová hmotnosť materiálov ďalej napomáha k ľahkej a rýchlej manipulácii, čo umožňuje odviezť viac pracovných úkonov za krátky čas. Nezabúdajte na to, že čím viac času pracovníci na stavbe strávia, o to viac si budú následne aj účtovať. Počítať potom platy murárov pracujúcich na murovanom dome rok, a montážnych technikov vysporiadajúc sa s montážou montovaného domu počas siedmich týždňov, je celkom zbytočné, rozdiel je už teraz viac ako zrejmý.

  1.  Značné sústredenie drevených prvkov
  2.  Dômyselná skladba materiálov
  3.  Tenké obvodové a priečkové steny

Do modernej montovanej stavby vstupuje ako prvotný materiál drevo skrze vopred opracované OSB dosky, KVH hranoly a strešnú konštrukciu. Drevo má totiž jedinečné izolačné vlastnosti, dlhú životnosť a jeho ťažba aj opracovanie sú jednoduché a ekologické, čo sa výhodne podpisuje na nízkej nákupnej cene a tým teda aj na nízkej cene za montovaný dom. Pokiaľ neplánujete ešte aj drevené schody, obloženie, dvere a okná, tu zoznam drevených prvkov končí a na rad prichádzajú najmodernejšie certifikované materiály. Tými sú minerálna vata, polystyrén alebo sadrokartón. Sústreďujú sa do obvodových stien, priečkových stien, stropu či podláh a to v najrôznejších skladbách, ktorých zložením sa zaoberajú tí najlepší z najlepších, fyzici aj stavebníci. Výsledkom je, že úzky rozmer týchto stien plní rovnaké izolačné a statické funkcie ako široké betónové či murované obvodové aj priečkové múry. Uvádza sa, že u stredne veľkého domu o zastavanej ploche 100 m2 získavate o 10 m2 v každom podlaží navyše k ďalšiemu užívaní, pričom vonkajší priestor zostáva rovnaký. A tak vzniká ďalší jedinečný priestor, ktorý je možné využiť na rozšírenie obytných miestností či k zväčšeniu záhrady. Tento fakt ďalej umožňuje to, že sa oveľa ľahšej vleziete do zastavanej plochy do 150 m2 , čím sa môžete vyhnúť zdĺhavému stavebnému konaniu.
sme3-r898_res.jpg

Moderné technológie a materiály

O tom, že montovaný dom nie je zďaleka žiadnou jednoduchou drevostavbou, hovorí skutočnosť, že jeho neoddeliteľnou súčasťou sú tie najmodernejšie zariadenia a technológie. Počnúc odvetrávanou či difúzne uzavretou konštrukciou, cez riadené vetranie skrze rekuperačnú jednotku až po podlahové vykurovanie či najmodernejšie zariadenie určené na vykurovanie domu.

Časová os výstavby rodinného domu

Prípravnými prácami a úradne-procesnými formalitami si musíte prejsť u akéjkoľvek stavbe, s tým, že zemné práce a základová doska môžu byť u montovaného domu riešené už vo fáze prípravy. To, čo je však kľúčové pre rýchlosť postavenia celého domu, je doba vzniku hrubej stavby. U montovaných domov stojí hrubá stavba už počas prvých štyroch dní. U domov murovaných trvá hrubá stavba niekoľko týždňov, čo sa podpisuje na vysokých nákladoch za mzdy murárov a remeselníkov, ktoré sa môžu hravo vyšplhať až na 50% z celkovej ceny domu. Tento problém u montovanej stavby odpadá. Kolaudácia a dokončenie domu je niekoľko týždňovou záležitosťou za predpokladu, že ste si za partnera zvolili spoľahlivú firmu.

TreeMont s.r.o. - spoľahlivý partner pre výstavbu montovaného domu

Montovaný dom rýchlo, lacno a zároveň kvalitne vám dokáže zrealizovať renomovaná stavebná spoločnosť TreeMont s.r.o., ktorá prichádza hneď zo tromi technologickými variantmi: dom NOW, dom NOW AIR a dom FEATURE v energetickom štandarde A1 - 0, s otvorenou či uzavretou difúznou konštrukciou. K tomu máte navyše možnosť výberu s typových projektov, čím je možno ušetriť ešte viac peňazí aj času. Typový projekt z ponuky totiž stačí iba prispôsobiť vášmu pozemku a môže sa začať s bleskovou montážou. Výsledkom bude kvalitný montovaný dom s nízkymi prevádzkovými nákladmi, s dlhou životnosťou a s tým najmodernejším vzhľadom aj prevádzkou.

Krátka doba výstavby montovaného domu silne súvisí s jeho nízkou obstarávacou cenou, čo ho robí dostupným takmer všetkým. Začnite žiť svoj sen o vlastnom bývaní, cesta k nemu nebola nikdy jednoduchšia – TreeMont s.r.o..

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

10 h

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

21 h

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari. Kde hľadať skvosty Zanzibaru?

21 h