SME
Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Naše finančné družstvo - príbeh Milana Kaľavského

Seriál referencií radových členov Nášho finančného družstva, 9. vydanie.

Úvod od spoločnosti NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO

V roku 2001 bolo NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO slovenskou spoločnosťou, ktorá sa od iných odlišovala svojim nezvyčajným cieľom, vytvoriť vlastný dôchodkový systém pre svojich členov. Vďaka silnej viere, poctivej práci a túžby mnohých členov žiť inak, nespoliehať sa len na štátny dôchodkový systém, mať vyššie príjmy v dôchodkovom veku… družstvo postupne naberalo na kondícii a dnes aktívne pôsobí na slovenskom aj medzinárodnom trhu. Mnohí sa dnes pýtajú čo je to za družstvo? Či po toľkých rokoch je ešte na trhu? Chcú odpovede na tieto a iné otázky. Preto sme sa rozhodli sprístupniť verejnosti referencie od radových členov družstva, ktorí s družstvom vydržali rôzne obdobia jeho ekonomického rastu a formou článkov písaných rukou samotných členov možno priblížiť viac informácií verejnosti. Formou seriálu jednotlivých postupne publikovaných autentických článkov sa dozviete viac o družstve NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO.

Pokračujeme deviatym príbehom člena, pána Milana Kaľavského z Popradu

Moja cesta s Našim finančným družstvom sa začala v roku 2013, keď som pred bytovkou stretol suseda a dali sme sa do reči, ako sa má, čo robí atď… Veľmi ma vtedy zaujalo, keď mi spomenul pasívne príjmy. Tak sme si dohodli kávu a tam ma viac oboznámil s tým, čomu sa venuje. Doslova ma všetko to o čom hovoril začalo fascinovať, no ale predsa v dnešnej dobe to nemôže byť také jednoduché a dobré… Neveril som. Veľmi sa mi páčili hodnoty o ktorých mi rozprával, ako je vzájomná pomoc, spolupráca, jednota, dôvera a lojalita, hodnoty nám a starším generáciám tak blízke, ale napriek tomu som stále váhal, pretože odvšadiaľ naokolo boli len samé krachujúce podniky, klamstvá, zavádzanie, nekalé praktiky.

Koniec koncov som ale nemal čo stratiť a tak som sa rozhodol vstúpiť do družstva. Spoznávaním družstevného modelu podnikania, tvorby pasívnych príjmov a prepojením jednotlivých produktov na tvorbu pasívnych príjmov sa mi začala utvárať ucelená mozaika tejto krásnej vízie, kde si pasívne príjmy môže vybudovať každý, kto sa rozhodne. O to viac sa mi to páčilo, že som nemusel mať obchodné ani podnikateľské zručnosti. Oslovilo ma že “stačí” BYŤ a využívať. Napokon všetko som už predtým aj tak využíval, takže som zmenil len nástroje. Nástroje, ktoré keď využívam, vždy dajú najskôr mne.

Časom mi to dávalo čoraz väčší zmysel. Páči sa mi rôznorodosť príležitostí, ktoré družstvo vytvára najmä pre svojich členov. Ja som sa rozhodol využiť jednu z príležitosti aktívneho príjmu v rámci družstva a to rozširovanie členskej základne, pretože som si túto príležitosť, akým spôsobom si ja tvorím pasívny príjem, nechcel nechať pre seba a začal som ju ukazovať svojim blízkym a priateľom. Dnes sa už venujem len podpore družstva a jeho projektov, akým je napr. aj BonoPay. Je to skvelé spojenie dnes tak známych a veľmi využívaných služieb, ako je vernostný program a možnosť bezhotovostnej platby.

Pri pohľade do minulosti patrí obrovská vďaka pánovi predsedovi a družstevníkom, ktorí húževnate šli za touto víziou a nenechali sa ničím odradiť. Skláňam klobúk dole pred všetkými, ktorí do družstva vstupovali za čias, kedy bola len vízia. Ja osobne som vstupoval do družstva, keď už malo peknú ekonomickú kondíciu a značný majetok, ale aj tak za toto moje obdobie čo som v družstve a môžem vplývať na jeho rozvoj a rast, sa niekoľko násobne zväčšilo a prichádza na trh so svojimi firmami a projektmi v oblasti ponúkania platobných služieb a zelených energií.

Som vďačný za túto príležitosť a rozhodnutie ktoré som spravil, lebo spolu s družstvom mám veľmi krásne zážitky, mnoho priateľstiev a znalostí, ktoré som mohol získať. Na rôznych družstevných akciách som zostával v krásnom nemom úžase nad silnými postojmi družstevníkov a ich životnými príbehmi, kedy som sa schuti smial, ale boli aj chvíle keď sa mi tlačili slzy do očí.

S rodinkou sme strávili krásne chvíle v našich zariadeniach, či už v Španielsku, v Kukučke alebo Grosku a osobne nedám dopustiť na náš dovolenkový program NFDPV. Keď som párkrát známym ponúkol týždennú dovolenku bez nákladov na ubytovanie, len s nedôverou na mňa pozerali, ako si niečo také môžem dovoliť. S humorom hovorievam, že nemám toľko peňazí, aby som si mohol dovoliť posielať ľudí na bezplatné dovolenky, ale som natoľko chytrý, že som si zadovážil tento program. Tá možnosť niekomu splniť sen, poslať ho len tak si oddýchnuť, je na nezaplatenie.

Je toho veľmi veľa čo by sa dalo písať o družstve, našich produktoch alebo projektoch, no v krátkosti život s družstvom je jednoducho krásny. Je to vzťah. A samozrejme v každom vzťahu sú aj tie pekné, radostné chvíle ale aj ťažšie, no pokiaľ máme dostatočne silný dôvod a spomenieme si na to samotné PREČO, tak odstupom času sa človek na rôznych etapách, zmenách, udalostiach len pousmeje.

Verím v to, že čo pán Martin Cigánek začal v roku 2001 tvoriť a budovať, je omnoho väčšie než sme my sami.

Sám najlepšie viem, že túto príležitosť nevyužije každý, no pokiaľ myslíte na svoju budúcnosť, ktorá je tvorená prítomnosťou a ak my a naše hodnoty sú Vám blízke, neváhajte si o nás a našich projektoch zistiť viac informácií.

Milan Kaľavský

Ďalší príbeh člena, príbeh Mojmíra Begána si môžete prečítať TU.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro

Náklady bude už čoskoro možné rozúčtovať aj pomocou aplikácií ako Messenger či WhatsApp.

Tlačové správy

Zelená Bratislava

Vyvetrajte si hlavu v jednom z najzelenších hlavných miest na svete.

Tlačové správy

Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Tím FortiGuard Labs zaznamenal značný nárast bezpečnostných hrozieb počas pandémie.